Файлдар, бумалар және жарлықтар

Раздел Информатика
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Файлдар, бумалар және жарлықтарФайлдар, бумалар және жарлықтарСабақ №10


Күні: 13.11.2015

Пәні: Информатика

Пән мұғалімі

Джанзакова А.Д

Класс:

5а,б

Сабақтың тақырыбы:

Файлдар, бумалар және жарлықтар

Мақсаты :

Windows негізгі нысандарының анықтамалары мен сипаттамалары туралы оқушыларға түсінік бере отырып, бума мен жарлық құруды үйрену

Күтілетін нәтижелер:

Файл, бума және жарлықтың анықтамасын біледі

Файлды, буманы және жарлықты ажырата алады

Файлды, буманы және жарлықты жұмыс барысында қолдана алады

Керекті жабдықтар:

Интербелсенді тақта, Сауалы бар қорап, жигсо әдісі, диолог, электронды оқулығы, компьютерлік жұмыс

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері:

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Ұйымдастыру.

2 мин

Амандасу

Ыстық алақан

Топқа бөлу: суреттер арқылы

Файлдар, бумалар және жарлықтарФайлдар, бумалар және жарлықтарФайлдар, бумалар және жарлықтар


Оқушылар бір-бірімен тілек айтып амандасады.

Топқа бөлгенде суреттің қима арқылы бөлу

Үй тапсырма:

3 мин

Кубизм әдісі.

1.Операциялық жүйе дегеніміз не?

2. Программалық жабдықтама дегеніміз ?

3. Операциялық жүйенің түрлері?

4. Операциялық жүйе жүктелгеннен кейін не пайда болады?

Кубик лақтыру арқылы сұрақ - жауап алу

Жаңа сабақ

15 мин

Тақтада көрсетілген ребус шешу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықталады.

Файлдар, бумалар және жарлықтарФайлдар, бумалар және жарлықтарФайлдар, бумалар және жарлықтарФайлдар, бумалар және жарлықтарФайлдар, бумалар және жарлықтарФайлдар, бумалар және жарлықтарФайлдар, бумалар және жарлықтар

Файлдар, бумалар және жарлықтарФайлдар, бумалар және жарлықтарФайлдар, бумалар және жарлықтарФайлдар, бумалар және жарлықтарФайлдар, бумалар және жарлықтарФайлдар, бумалар және жарлықтарФайлдар, бумалар және жарлықтарФайлдар, бумалар және жарлықтарФайлдар, бумалар және жарлықтарФайлдар, бумалар және жарлықтар

ПТИЦА Файлдар, бумалар және жарлықтарФайлдар, бумалар және жарлықтарФайлдар, бумалар және жарлықтар

Жигсо әдісі , диолог

Кітаппен жұмыс

Жигсо әдісі бойынша «файл бумалар, буманы құру» тақырыбы бір топқа, «жарлықтар, жарлықты құру» тақырыбы екінші топқа оқуға беріледі. Кейін топ басшысы келесі топқа 2 елші жібереді. Олар барған топқа өз тақырыбын түсіндіреді. Топтағы қалған мүшелер өз тақырыптарын елшілерге түсіндіреді.

Оқушылар ребус шешу арқылы жаңа тақырып ашылады.

Оқушылар өз бетінше меңгереді.


Сергіту сәті

3 мин

Видео ролик

"Көңілді күн!"


Жаңа сабақты бекіту

15 мин

Компьютерде тәжірибелік жұмыс

(Деңгейлік тапсырмалар)

А деңгейі

1. Кез келген файлдар үшін (өз қалауларының бойынша) 2 жарлық құрыңдар.

2. Құрылған жарлықтарға ат беріңдер

3.Құрылған жарлықтың біреуін жойыңдар

В деңгейі

1. Файл құрып, ішіне қысқаша мәтін жазыңдар.

2.Құрған файлды сақтаңдар жұмыс үстеліне

С деңгейі

1. Бір бума құрыңдар

2. Құрған буманы ат беріп сақтаңдар

3.Сол бумаға құрған жарлық пен файлды салыңдар.4. Буманың ішінде жарлық пен файл тұру керек.

Компьютерде тәжірибелік жұмыс

(Деңгейлік тапсырмалар орындайды)

Қорыту

2 мин

Сауалы бар қорап: Қорап ішіндегі сауалдар:

1. Файл дегеніміз не?

2. Жарлық дегеніміз не?

3.Бума дегеніміз не?

Файлдар, бумалар және жарлықтар

Оқушылар қорап ішінен карточкалар таңдап алып, сауалдарға жауап береді

Бағалау

2мин


Бағалау парағы арқылы бағалау

Топ басшысы бағалау арқылы бағалайды.


Топ басшысы бағалау арқылы бағалайды.

Бағалау парағы

Топ мүшелерінің аты-жөні

Сабақ кезеңдері

Үй жұмысы

2 ұпай


Жаңа тақырыпты меңгеруі

2 ұпай

Деңгейлік тапсырма

3 ұпай

Жалпы ұпай саны

1







2







3







4







5







6







7







8







9







10







11







12







Үйге тапсырма беру

1 мин

§§11 оқып келу, Өзіңді тексер және сөзжұмбақ құру

Рефлексия

2 мин

Кері байланыс

«Білім ағашы»

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін стикерлер тарату

Файлдар, бумалар және жарлықтар

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазып «Білім ағашына» ілу

Стикерлер









© 2010-2022