7 урок Вікна (2 клас)

                                                                                                                                                                                            
Раздел Информатика
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

7 урок Вікна (2 клас)7 урок Вікна (2 клас)7 урок Вікна (2 клас)7 урок Вікна (2 клас)7 урок Вікна (2 клас)7 урок Вікна (2 клас)7 урок Вікна (2 клас)7 урок Вікна (2 клас)7 урок Вікна (2 клас)Дата:____________

Клас: 2

Тема: Вікна

Мета: Формувати поняття програми, Робочого столу, вікна, уміння запускати програму на виконання з Робочого столу подвійним клацанням миші; закріпити знання назв пристроїв та їх дій; ознайомити учнів в поняттям вікна програми, його основними елементами; формувати вміння керувати вікном. Розвивати уважність, пам'ять,мовлення, логічне мислення, сформувати вміння узагальнювати, міркувати. Виховувати відповідальність, самостійність, підвищувати інформаційну культуру учнів.

Тип уроку: засвоєння нових знань., формування вмінь та навичок.

Обладнання: дошка, комп'ютери, мультимедійна дошка, таблиця із зображенням вікна програми, плакати для гри «Увага», робочий зошит, підручник.

Хід уроку


І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Привітання.

2. Перевірка готовності учнів до уроку.

I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Розминка

- У кімнаті в кожному кутку сиділо по одному котові, і кожний із цих котів бачив ще трьох котів. Скільки котів сиділо в кімнаті?

(Чотири)

- Настав грудень. У саду розквітли три тюльпани, а через день - ще один. Скільки квітів розквітло в саду?

(Жодного. У грудні тюль­пани в саду не розквітають.)

Гра «Увага»

Учитель протягом 3-5 с демонструє учням плакат із зображенням кружечків у трьох квадратах. Потім прибирає плакат і пропонує двом учням вийти до дошки і по пам'яті правильно розставити кружечки у квадратах. Учні класу вирішують, хто виконав завдання правильно.

Варіанти плакатів









- Ви вже знаєте, як поводитись у комп'ютерному кабінеті, вивчили багато нового і цікавого на уроках інформатики.

Фронтальне опитування

1. Яку тему вивчали минулого уроку?

2. Що розташовано на Робочому столі комп'ютера?

3. Що цікавого довідалися про Робочий стіл комп'ютера?

4. Що розміщено на Робочому столі?

5. Що відображається на Панелі задачі

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Розгадайте кросворд і дізнайтеся тему уроку

1

2



3

4


5



  1. Який пристрій допоможе тобі надрукувати лист другу? (Клавіатура)

2. Який комп'ютерний пристрій може транслювати мультики? (Монітор)

3. Маленька частина миші. (Кнопка)

4. Який пристрій може вивести твій лист другу на папір? (Принтер)

5. Який пристрій може перенести фотографію в комп'ютер? (Сканер)

Учитель. Сьогодні я ознайомлю вас з основним об'єктом програми Windows - вікном програми. Тема нашого уроку - «Вікна».

На уроці ви дізнаєтесь, які основні елементи вікна програми, яке їх призначення, навчитеся керувати вікном.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Розповідь учителя з елементами бесіди

Учитель. Ще одним досить важливим об'єктом, який можна відкрити на Робочому столі, є вікно. Якщо, наприклад, натиснути двічі на значку Мій комп'ютер лівою кнопкою миші, то на Робочому столі відкриється вікно Мій комп'ютер. Воно має такий вигляд:

1. Рядок заголовка 2. Рядок меню

3. Панель інструментів 4. Кнопки керування вікном

5. Смуги прокручування 6. Робоче поле вікна

7. Рядок стану 8. Межі вікна

1

4

7

8

3

27 урок Вікна (2 клас)

6

5

Усі вікна мають подібні елементи. Добре вивчивши будову одного з них, легко зможеш працювати з рештою.

Вигляд вікна можна змінювати:

1) за допомогою кнопок керування вікном;

2) розтягуючи чи стискаючи межі вікна з допомогою миші.

V. ЗАСТОСУВАННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

Робота за підручником

§ 7, запитання і завдання: № 2

Додаткові завдання

  1. За допомогою вчителя запишіть призначення кнопок керування вікном.

7 урок Вікна (2 клас)(згорнути) _

7 урок Вікна (2 клас)(повернутися до попереднього розміру) _

7 урок Вікна (2 клас)(розгорнути) _

7 урок Вікна (2 клас)(закрити) _

  1. Складіть картки так, щоб зібрати поняття, вивчені на цьому уроці. Поясніть їх значення.

Відповіді. Кнопки керування вікном, робоче поле вікна, смуга прокручування, межа вікна, панель інструментів.

VI. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Хто ж там, хто вже так стомився?

І ліворуч нахилився.

Треба дружно всім нам встати,

Фізкультпаузу почати.

Руки вгору, руки вниз.

Вгору трошки подивись.

Руки склали, як вітряк,

І покрутимося так.

Вище руки підійміть

І спокійно опустіть.

Будем дружно ми сідати

І до праці приступати.

VII. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК

Повторити правила роботи за комп'ютером.

1. Віршик та правила поведінки за комп'ютером.

2. На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?

Робота за комп'ютером

Підготовка комп'ютера до роботи

1. Знайдіть на моніторі кнопку ввімкнення і натисніть її.

2. Знайдіть на системному блоці кнопку ввімкнення і натисніть її.

Практична робота

§ 7, працюємо за комп'ютером.

Релаксація

1. Витягнути праву руку вперед. Стежити очима, не повертаючи голови, за повільним рухом вказівного пальця витягнутої руки вліво і вправо, вгору і вниз. Повторити 4-5 разів.

2. Подивитися на вказівний палець витягнутої руки на рахунок 1-4, потім перевести погляд вдалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.

VIIІ. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Фронтальне опитування

1. Який основний об'єкт розташовано на Робочому столі комп'ютера?

2. З яких елементів складається вікно?

3. Для чого використовують кнопки керування вікном?

4. Як ще можна змінити розміри вікна?

ІХ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Завдання за підручником: § 7, для кмітливих № 2; запитання і завдання:№ 2.



© 2010-2022