Құжат беттерін рәсімдеу және баспаға беру

Раздел Информатика
Класс 8 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Құжат беттерін рәсімдеу және баспаға беру

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға құжат беттерін рәсімдеу әрекеттерімен таныстыру. Оқушыларды мәтіндік құжат беттерін белгілеу мен бағдарлауды, бөлуді және бет нөмірлерін қоюды, колонтитулдарды оналастыруды, құжатты баспаға шығаруды үйрету. Мәтіндік құжатпен жұмыс қабілеттерін арттыру.

Негізгі идеялар:Ақпараттық коммуникациялық технологияларды тиімді қолдана біледі. Сыни ойлауға дағдыланады.

Оқыту нәтижелері:Құжат беттерін рәсімдеу әрекеттерімен танысады.

Құжат беттерін рәсімдеу әрекеттерімен жұмыс істей алады. Мәтіндік құжатпен жұмыс қабілеті артады.

Тапсырмалар:«Миға щабуыл» әдісі, «Топтастыру» стратегиясы, «Джиксо» әдісі, эссе, «Ыстық орындық» әдісі.

Ресурстар: АКТ, плакат, маркер, оқулық, стикер,

Сабақтың барысы

Сабақ бөлімінің кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Күтілетін нәтиже

Кіріспе

2 мин


3 мин

Ұйымдасытру кезеңі: Қолайлы психологиялық көңіл-күй қалыптастыру.


Топқа бөлу:

«Шаттық шеңберін» құрып, бір-бірлеріне тілектер айту арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады.

Компьютер бағдарлама аттарымен топқа бөлінеді.

Microsoft Word

Microsoft Power Point

Microsoft Office

Microsoft Excel

Сыныпта нытмақтастық атмосера қалыптасады.


Оқу мотивациясын артады.


5 мин

Үй тапсырмасын сұрау.

«Миға шабуыл» әдіімен өткен тақырыпты бекітемін.

Сұрақ жаз

Берілген сұрақтарға жауап бере отырып, өткен тақырыпты қорытындылайды.

Өткен тапсырманы естеріне түсіреді.

Диалогтық қарым-қатынасқа түседі.

Жаңа сабақтың таныстырылымы

15 мин

«Топтастыру» стратегиясы бойынша құжат беттерін рәсімдеу және баспаға беру тақырыбында пстер жасатамын. Джиксо әдісі бойынша топтық бағалау жүргіздіремін.

Беріллген тақырып бойынша зерттеу жасап, топта тақылап, ортақ бір шешімге келіп, постерге түсіреді. Қалай қолдану керектігін Джиксо әдісі арқылы компьютерде топтар бір-бірлеріне көрсетеді.

Сыни ойланады.

Бір-бірлерінің пікірін тыңдайды.

Жаңа сабақты қолдану

6 мин

Принтерді пайдаланбай құжатты баспаға беруді қалай іске асырар едің? деген сұрақ қойып, осы сұрақ төңірегінде Эссе жаздырамын.

Оқушылар бұны қалай істеуге болатындығы жайлы сыни ойлана отырып эссе жазды.

Ойын жинақтайды. Эссе жазады.

Сергіту сәті

3 мин

Хайуанаттар туралы интербелсенді тақтадан видеокөрсетілім көрсетемін.

Видеокөрсетілім көріп, сергіп қалады.

Сергіп қалады

Жаңа сабақты қорытындылау

5 мин

Қорытындылау:«Ыстық орындық» әдісі бойынша жаңа сабақты қорытындылаймын.

Әр топтан бір оқушыдан шығып, ыстық орындыққа отырып, ыстық ұрақтапрға жауап беру ар қылы

Жаңа тақырыпты қорытындылайды.

Сұрақтар қоя біледі.

Диалогтік қарым-қатынасқа түседі.

2 мин

Рефлексия: Сабақтан алған әсерлерін стикерге жаздыру

Өздерінің сабақтан алған әсерлерін стикерге жазады.

Сабақта не білгендерін, не білгісі келетіндерін қағазға түсіреді.

2 мин

Бағалау: Бағалау критерийлеріне сүйене отырып,өз-өзін бағалату.

«Бағдаршам» стратегиясымен формативті бағалау.

Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, өзін-өзі бағалайды.

Өз-өзін бағалайды.

1 мин

Үйге тапсырма беру: Өтілген тақырып бойынша қосымша мәліметтер жинау.

Күнделікке жазып алады

Ізденеді.





© 2010-2022