Урок по информатике на тему Графикалық әдістер мен процедуралар

Раздел Информатика
Класс 10 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пән мұғалімі: Исбулатова С.Ж.

22.01.2016

Информатика.

10 класс

Сабақ тақырыбы:

Графикалық әдістер мен процедуралар

Жалпы мақсат:

Графикалық әдістер мен процедураларды программалауды үйренеді.

Сілтеме:

  • 10-сыныпқа арналған информатика оқулығы.

  • қосымша материалдар

Оқу нәтижесі:

А) Графикалық әдістер мен процедураларды программалауды теория жүзінде меңгеріп, оларды көрсете алады.

В) Теорияда алған білімдерін практикада қолданады, оларды түрлендіре алады.

С) Практикада қолдана отырып, ерекшеліктерін біледі, басқа оқушыға түсіндіре алады.

Оқыту әдістері:

Түсіндірмелі, иллюстративті, көрнекілік, диалогті

Дерек көздері:

  • Информатикаға арналған жұмыс дәптері.

  • Оқулық

  • Сілтемелер

  • Электронды оқулықтар

  • ЦБР

Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:

Тапсырмалар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І.Кіріспе бөлімі

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу.

Оқушылармен амандасып, класс тізімін тексеріп аламын.

Оқушыларды графиктер арқылы үш топқа бөліп аламын. Әр топтан бір оқушыдан ортаға шақырып, «Кім жылдам» сергіту сәтін ұйымдастырамын. Яғни, 10 түрлі фигураларды тізіп қойып, есте сақтауға 10 секунд уақыт беремін. Кейін кім шапшаң дәл сол ретпен орындарына қойса сол топ жеңімпаз атанады.

Үй тапсырмасын «Конверттегі сұрақтар» әдісі арқылы тексеріп аламын.

Мұғаліммен амандасып,

Тренингке қатысады, топқа бөлініп отырады. Берілген сұрақтарды талдап, үй тапсырмасын айтады.

ІІІ. Тұсаукесер бөлімі

Сергіту сәтіндегі тренингтің және топқа бөлінудің ерекшелігі оның сабаққа қандай қатысы бар екендігін сұрап, тақырыпты ашып аламын және оқушылардан тақырыпқа қатысты не үйренетіндері туралы ойларын сұрап аламын.

Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстырып, сол мақсатқа жету үшін бағалау критерилерін ұсынамын.

Оқушылар өз пікірлерін айтады. Сабақтың мақсатымен және бағалау критерилерімен танысады.

ІV. Негізгі бөлім



Әр опқа түрлі материал беріп, постер жасатып оны қорғатамын.

Топтар бірін -бірі екі жұлдыз, бір ұсыныс әдісі арқылы бағалайды. Әділ дұрыс бағалай білген және қорғау барысында белсенділік танытқан оқушыға ынталандыру смайликтерін беремін

Әр топ өздеріне берілген тақырып бойынша поостер жасайды.Кейін постерлерін қорғайды.

Топтар бірін -бірі екі жұлдыз, бір ұсыныс әдісі арқылы бағалайды, бағаларын әр оқушыға смайликтер арқылы береді.

Практикалық бөлім:

Деңгейлік тапсырмалар беріп, компьютерде орындатамын

Практикалық бөлім:

Берілген деңгейлік тапсырмаларды орындайды.

IХ.Қорытынды


VІI. Бағалау

Сабақ барысында смайликтер арқылы әр оқушыға жеке тұлға ретінде баға беремін, сондай - ақ сабақ барысында жарайсың, қолыңнан келеді, көп еңбектендің деп ынталандырып отырамын. Сабақ соңында бағалау критерилері арқылы бағалаймын

Бір - біріне баға береді, ұнаған жерлерін айтып пікір алмасады

VIII. Үй тапсырмасын беру (2 мин)

Тік төртбұрыш шығатындай етіп программа құр және 2 есеп.

Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.

Сабақ соңында кері байланыс аламын.

3 саусақ- түсіндім бірақ практикада қолдана алмаймын

4 саусақ- түсіндім,практикада қолдана аламын, басқа оқушыға түсіндіре алмаймын

5 саусақ- түсіндім,практикада қолдана аламын, басқа оқушыға түсіндіре аламын

Алақанға мұғалімге сұрақ

Урок по информатике на тему Графикалық әдістер мен процедуралар

Сабаққа рефлексия

Не сәтті болды?


Не сәтсіз болды?


Нені жақсартуға болады?



Мен өз дағдымда нені дамыта алдым



Нені өзгертуге болады




© 2010-2022