Жер бетінде болатын үдерістердің нәтижесінде туындайтын төтенше жағдайлар

Сабақты ұйымдастырудан кейін, сабағымды бағдарлама идеясына сәйкес топқа бөлуден бастадым. Бүгінгі сабақта оқушылар топтың ішінде өзара бағалайтыны ескертілді. Осы іс-әрекетім оқыту үшін бағалауды көргім келді.Оқушылардың  үйден орындап келген тапсырмаларын тексердім. Оқушылар деңгей бойынша сұрақ құрастыруда қиналады, көбіне төменгі деңгейлі сұрақтар қояды. Оқушыларды сыни тұрғыдан ойландыру мақсатында «Жер бетінде болатын үдерістердің нәтижесінде туындайтын төтенше жағдайлар» тақырыбы берілді...
Раздел Информатика
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

География



Сыныбы: 7

Сабақтың тақырыбы:


Жер бетінде болатын үдерістердің нәтижесінде туындайтын төтенше жағдайлар

Мақсаты:




Антропогендік факторлардың және табиғи әсерінен болатын төтенше жағдайлардың себептерін, алдын алу жолдарын ұғыну

Күтілетін нәтижелер:




А. Табиғат апаттары, себеп салдары туралы біледі.

В. Табиғат апаттарының әсерлерін ажыратады және алдын алу жолдарын пайымдайды.

С. «Табиғат - тіршілік ортасы» тақырыбына ой қорытындысын жазады.

Керекті жабдықтар:




Оқулық, карта, интербелсенді тақта, бейне ролик, суреттер, флипчарт, маркерлер және т.б.презентация.

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе:

2 мин

«Мозайка» техникасы бойынша топқа бөлу

Топқа бөлінеді

Тұсаукесер:

6 мин



«Ой қозғау сұрақтары» әдісімен үй тапсырмасын бекіту

Оқушылар сұраққа жауап береді,

Жаңа сабақтың тақырыбын ашады.

Негізгі бөлім:








30 мин

Жеке және топтық жұмыс.

Зерттеушілік әңгіме,

««Ақыл ой» картасын құру арқылы жаңа тақырыпты өздігінен меңгерту,

Постер шығару, тақырыпты ашу

Бағалау кретерийлері арқылы 2 жұлдыз,1 ұсыныс,

Бағалау кретерийлері посторда:

А. Мазмұны 0-2

В.Безендірілуі,1-3

С.Шығармашылығы 3

Д. Баяндау шеберлігі 1-3

Топтар оқулық материалы,бейнероликтен алған мәліметтерін қосып постер құрады,

Құрып болғаннан кейін екінші топ алдында посторларын қорғайды.

Топтар бір-бірінің жауаптарын тыңдап, екі жұлдыз, бір ұсыныс айтып бағалайды.



Қорытынды бөлім:

7 мин

«Стикерлер тобы» әдісі

«Үш өлшемді күнделікті» әдісі арқылы кері байланыс

Сұрақтарға жауап береді.



Сабақтан алған әсерлері жайында рефлекция парағын толтырады.



© 2010-2022