Сызықтық алгоритм (6 сынып)

Раздел Информатика
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

«Бекітемін» _______________

Сабақтың тақырыбы: Сызықты алгоритмдерді программалау

Сабақтың мақсаты: Білімділігі: Сызықтық алгоритм тақырыбын түсіндіре отырып,оқушыларды күнделікті өмірдегі әрбір іс-әрекеттерінің алгоритмін құра білуге үйрету.Оқушыларға алгоритмнің блох-схемасы туралы жалпы мағлұмат беру.

Дамытушылығы: Оқушылардың есте сақтау және зейіндік қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылығын арттыру

Тәрбиелігі: Жан-жақты болуға, өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу.

Сабақ әдісі:

Сабақтың түрі: Практикум

Сабақтың көрнекілігі: Компьютер

Сабақтың барысы:

І. Ұйымадстыру кезеңі

ІІ. Үйге берілген тапсырманы тексеру.

ІІІ. Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Сызықтық алгоритм тізбектеле орналасқан командалардан,ал блох-схемалар бір сызық бойына орналасқан тізбекті блоктардан тұрады.Әрекеттердің тізбектей орыналуын сипаттайтын алгоритм-сызықтық алгоритм деп аталады.

Мысалы:

алг үй тапсырмасын орындау

басы

күнделікті алу

тиісті бетін ашу,үй тапсырмасын анықтау

үй тапсырмасын орындау

күнделікті орнына қою

соңы

Сызықтық алгоритм командалары осында көрсетілген рет бойынша орындалатын тізбектеле орналасқан командалардан (блоктардан) тұрады.Амалдардың осылай бірінен кейін бірінің реттеліп орындалу тәртібіне табиғи атқарылу дейді.Мысалы, төменде көрсетілген Z функциясының сандық мәнін есептеп шығару алгоритмін жасау керек болсын.

Z=ax2

IV. Сабақты бекіту.

1.Сызықтық алгоритм дегеніміз не?

2. Антивирустық программалардың негізгі типтерін атаңдар.

3. Ақпаратты компьютерлік вирустардың қорғау шараларын атап шығыңдар.

4. Ақпаратты сығу дегеніміз не?

5. Файлдарда архивтеу не үшін қолданылады?

6. Архивтік файл дегеніміз не?

7. Қандай архивтер көп томды деп аталады?

8. Архивтен алу дегеніміз не?

V. Үйге тапсырма беру:

1.&15-16 Сызықтық алгоритмді программалау тақырыбын окып келу.

2.

VI. Оқушыларды бағалау.



© 2010-2022