- Преподавателю
- Информатика
- 5 сыныпқа сабақ жоспары Paint графикалық редакторы
5 сыныпқа сабақ жоспары Paint графикалық редакторы
Раздел | Информатика |
Класс | 5 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Сапашева Е.М. |
Дата | 06.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Сыныбы: 5 | Күні: Пәні: Информатика Пән мұғалімі: Сапашева Е. | ||
Сабақтың тақырыбы: | Paint графикалық редакторы. Суретті салу, сақтау және ашу | ||
Сілтеме | Оқулық Информатика 5-сынып Е.А.Вьюшкова, Н.В.Параскун, Б.Қ.Әбенов Астана: «Арман-ПВ» 2014 жыл | ||
Мақсаты: |
| ||
Күтілетін нәтиже: |
| ||
Сабақтың түрі: | Аралас сабақ | ||
Негізгі дереккөздер: | Оқулық, интерактивті тақта, компьютер, плакат, интернет материалдары, таратпа материалдар, көңіл күй дидары, топ ережесі, бағалау дискрипторлары мен бағалау парағы | ||
Әдіс -тәсілдер: | Диалог, топтық жұмыс, сын тұрғысынан ойлау, ББҮ тұртіп алу стратегиясы, жуан және жіңішке сұрақтар, деңгейліктапсырмлар, кубизм әдісі, талдау, қорыту, формативті бағалау | ||
Сабақтың барысы: | |||
І. Ұйымдастыру | - Оқушылармен сәлемдесу; - Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру; - Оқушыларды топқа бөлу (әннің жолдарын құрастыру арқылы), топ ережесін басшылыққа алу; - Жағымды психологиялық ахуал туғызу; (құрған топтары бойынша құрастырған әндерін шырқау) | ||
ІІ. Ой қозғау
| «Сиқырлы сандық» «Ақпарат», «Компьютер», «Операциялық жүйе» ұяшықтары бойынша сұрақтар қойылады «Ақпарат» ұяшығы
«Компьютер»
«Операциялық жүйе»
| ||
Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | |
ІІІ. Қызығушылықты ояту | Жуан және жіңішке сұрақтар Петроглифтер дегеніміз не? Ежелгі адамдар дүниеге деген көзқарасын қалай білдірген? Қандай суреттер салған? Уақыт өте келе адамдар суреттғерді қайда салған? Қазіргі таңда техниканың дамуына байланысты суреттерді қайда салуымыз мүмкін? Компьютерде суреттерді салу үшін қандай бағдарлама қажет? | Жуан және жіңішке сұрақтар бойынша жауап береді, ойларын айтады | |
ІV. Мағынаны тану |
|
| |
| Компьютерде практикалық тапсырмалар І-деңгей №1 тапсырма.
Үсті-басы ине Бұл не деген бейне. Кірпіге ұқсас заты, Жайра оның аты. ІІ-деңгей Эллипс және қисық сызық құралын пайдаланып МОНАДА суретін салыңдар.
ІІІ-деңгей
| Оқушылар деңгейлік тапсырмаларды компьютерде орындайды | |
Сергіту сәті. | Қолдарыңды көтеріңдер - бір дейік. Көп отырып, қатты шаршап жүрмейік. Қолды создық, басты бұрдық - екі деп, Қозғалыспен әрбір адам жетіледі. Алға, артқа қарадық та - үш дедік. Тағы жаңа жаттығулар істедік. Түсірейік қолды төрт пен бесті айтып, Отырайық көңілді енді марқайтып.
| ||
V. Ойтолғаныс | Кубизм әдісі 1.Paint қандай редактор? (Сипатта) 2. Қолдан салынған сурет пен редакторда салынған суреттің айырмашылығы неде? (Салыстыр) | Кубизм әдісі бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді, салыстырады, талдайды, дәлелдейді, түйіндейді. | |
VІ. «Бағалау»
| Мына критерийлер арқылы бағалау ұсынылады.
Өзін-өзі бағалау парағы Бағалау парағындағы бағаларына қарай қорытынды бағалау | Берілген критерийлер бойынша баллдарын есептеп, оны «5 баллдық» жүйеге ауыстырып өзін-өзі бағалайды. 1-2 балл - «2» 3 балл - «3» 4 балл - «4» 5 балл - «5» | |
Рефлексия | Оқушыларға кері байланыс жасау үшін түрлі-түсті стикерлер таратады. | Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын көңіл күй дидарына іледі. | |
Үйге тапсырма. | §14. Суретті салу, сақтау және ашу. Өткен тақырыптарды қатыстыра отырып, сөзжұбақ, ребус құрастыру | Дарынды оқушылар: «Графикалық редакторлар» тақырыбына реферат дайындайды |