MS Word мәтіндік процессоры. Мәтіндік редактор жайлы жалпы мағлұмат, программа интерфейсі

Раздел Информатика
Класс 8 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сыныбы:8 «А» Уақыты: 20.02.2015ж.

Сабақтың тақырыбы:

MS Word мәтіндік процессоры. Мәтіндік редактор жайлы жалпы мағлұмат, программа интерфейсі

Сабақтың мақсаты:

Жалпы мәтіндік процессор және оның мүмкіндіктер туралы түсінік қалыптастыру, оқушылардың ой-өрісін дамыту, теориялық білімдерін практикада көрсете білуге икемдеу

Күтілетін нәтиже:

Мәтіндік процессор туралы түсінік қалыптасады, мүмкіндіктерін ұғынады, іс жүзінде қолдана алады;

Оқушылар топта жұмыс жасайды, өз ойын жеткізе алады, бір-бірін бағалай алады

Сабақтың бөлімдері

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

уақыт

Бағалау

Ұйымдастыру

Амандасу, оқушыларды түгендеу, үй тапсырмасын сұрау

Оқушыларды ұйымдастырады;

топқа бөледі;

оқушыларға ой тастайды.

Сұрақ қояды:

Мәтіннің біздің сабақпен қандай байланысы болуы мүмкін?

Ұяшықтарда жасырылған сұрақтарға жауап беру

Конфеттерді таңдау арқылы топқа бөлінеді;

Интерактивті тақтада қазақ тілі пәніне байланысты анықтама беріледі:

«Мағынасы бойынша бір-бірімен байланысқан сөйлемдер тізбегі дегеніміз не?» (мәтін)

Сұраққа жауап беру арқылы оқушылар сабақтың тақырыбын ашады

5 мин

Топтағы оқушылар бір-бірін бағалайды

Білу, түсіну

Оқушыларға ой тастайды, тыңдайды, марапаттайды.

Тақырып бойынша «мәтіндік процессор» сөзіне ассоциация жасайды, бірінші жеке, жұпта, топта талқылайды, жазады.

Презентациялайды, тақтаға іледі.

5 мин

Топтағы оқушылар бір-бірін бағалайды

Қолдану

Тапсырма береді

MS Word мәтіндік процессоры. Мәтіндік редактор жайлы жалпы мағлұмат, программа интерфейсі

Оқушылар интерактивті тақтада берілген мәтінді компьютерге тереді, сақтайды.

10 мин

Топтағы оқушылар бір-бірін бағалайды

Талдау

Тапсырма бередіMS Word мәтіндік процессоры. Мәтіндік редактор жайлы жалпы мағлұмат, программа интерфейсі

Мәтіндік процессордың құрал-саймандар панеліндегі батырмалар туралы жазады, талдайды, ортақ шешімге келеді, қорғайды

10 мин

Топтағы оқушылар бір-бірін бағалайды

Сергіту сәті (оқушылар орындарынан тұрып, интерактивті кақтадан көрсетілген бейнефильмдегі балалардың биін қайталайды)

Жинақтау

Тапсырма береді

Алдыңғы сақталған мәтінді ашып, тақтада көрсетілгендей етіп пішімдейді. Кездескен жаңа ұғымдарды бірінші ассоциацияда толықтырып отырады.

10 мин

Біреуі үйде, екеуі қонақта тәсілі.

Рефлексия

Оқушыларды тыңдайды, марапаттайды

Өз жұмыстары туралы қорытынды жасайды, бастапқы презентациясы мен соңғы презентацияға анализ жасайды;

Көңіл-күй экранына стикерлерін жабыстырады.

5 мин

Топтағы оқушылар қорытынды бағаларын ұсынады

Қолданылған деректер

Интернет ресурстар, оқулық, әдебиеттер

Құрал-жабдықтар

Көңіл-күй экраны, бағалау парағы, стикерлер, маркерлер, плакаттар

Үйге тапсырма

Word редакторының 2003,2007,2010 жылғы версияларының артықшылықтары мен кемшіліктері бойынша іздену, презентация дайындау

MS Word мәтіндік процессоры. Мәтіндік редактор жайлы жалпы мағлұмат, программа интерфейсі







Сабақ тақырыбы: Жорғалаушылардың алуан түрлері



7 «А» сынып

Өткізген: биология пәнінің мұғалімі

Абижанова Гулнур Айбасовна













Алматы - 2015

© 2010-2022