Мәтін бөліктерімен жұмыс істеу

Раздел Информатика
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сынып 5

Тақырыбы

Мәтін бөліктерімен жұмыс істеу

Мақсаты

Мәтін теру ережелерін үйренеді, мәтін бөліктерін көшіреді, орнын ауыстыру, орнына қою, мәтін бөліктерімен жұмыс істеиді

Күтілетін нәтиже

Ережеге сәйкес мәтін теру, пернетақтаны пайдаланып мәтінді жылжыту, алмасу буферін пайдаланып мәтін енгізу.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Сәйкестендіру тест, Миға шабуыл, Екі түрлі күнделік стратегиясы

Қолданылатын ресурстар

Оқулық, таратпалар, стикерлер, ДК

Ұйымдастыру кезеңі

Сандар арқылы топқа бөлу

Оқушылардың мұндағы мақсаты санау арқылы өз жұптарын тауып топ болып құрылады

Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Білім

Сұрақ-жауап

Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы сұрау

Оқушылардың мұндағы мақсаты өткенді қайталау, еске түсіреді

Түсіну

Өткен тақырыпты қайталау арқылы «Сәйкестендір» тапсырмасын орындау әдісін қолдану және жаңа тақырыпты меңгерту

Мұнда әр бала, өз ойын жинақтап, шығармашылығын қалыптастырады. Ол дегеніміз -ізденуші, өз ойын дәлелдеуші.сын тұрғысынан ойлау қабілеттері сабақ үстіндегі проблемалық сұрақтарды шешу кезінде, бір сұраққа бірнеше нұсқада жауап берумен және ситуациялық жағдайлардан жол тауып шығу әрекеттерінен байқалады.

Оқушылар берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса біледі.

Қолдану

Тәжірибелік тапсырма

Жеке жұмыс ДК

Оқулықтағы тәжірибелік тапсырманы ДК орындайды

Талдау

Сәйкестендіру

Топтар орындарына келіп тақырып бойынша және өткен сабақты толық меңгеру мақсатында сәйкестендіру әдісін пайдалану арқылы тапсырмалар беріледі. Ол әдіс арқылы оқушы жаңа тапсырманы түсінеді, ойланады, сәйкестендіреді

Берілген жаңа тақырыпты топтан талқылаиды, өз ойларын ортаға салады, тексереді, нәтижесін дәптерге түсіреді. Берілген сұрақтар арқылы топтар бір-біріне сұрақ қою арқылы диалогқа түседі.

Жинақтау

Кім жүйрік ойыны

Тақырып бойынша білімдерін жинақтау үшін бақылау сұрақтары қойылады

Әр топ өзара тақырыпқа қатысты сұрақтарға түсінгендері бойынша жауап береді.

Бағалау

Өзін-өзі бағалау

Оқушылардың белсенділігі және білімдері бойынша бағаланады

Өзін-өз бағалайды

Рефлексия

Стикерлерді толтыру

Не білгенін, нені түсінбегеніні жазу ұсынылады

Ұсыныстарын жазады



© 2010-2022