Ашық сабақ Айнымалылар типтері. Енгізу және шығару операторлары

Раздел Информатика
Класс 8 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Ашық сабақ Айнымалылар типтері. Енгізу және шығару операторлары.Ашық сабақ Айнымалылар типтері. Енгізу және шығару операторлары.Ашық сабақ Айнымалылар типтері. Енгізу және шығару операторлары.Ашық сабақ Айнымалылар типтері. Енгізу және шығару операторлары.Ашық сабақ Айнымалылар типтері. Енгізу және шығару операторлары.Ашық сабақ Айнымалылар типтері. Енгізу және шығару операторлары.Ашық сабақ Айнымалылар типтері. Енгізу және шығару операторлары.Ашық сабақ Айнымалылар типтері. Енгізу және шығару операторлары.Ашық сабақ Айнымалылар типтері. Енгізу және шығару операторлары.Ашық сабақ Айнымалылар типтері. Енгізу және шығару операторлары.Ашық сабақ Айнымалылар типтері. Енгізу және шығару операторлары.Оңтүстік Қазақстан облысы

Шардара ауданы

"Сырдария" жалпы орта мектебінің

информатика пәнінің мұғалімі

Молдабаева Молдир Курбанбаевна

Сабақтың тақырыбы: Айнымалылар типтері. Енгізу және шығару операторлары.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Күні: 15.12.2015жыл

Уақыты: 09 - 20 8"А" сынып

Мультимедиа кабинеті

Сабақтың мақсаты

Айнымалылар типтері және енгізу, шығару операторлары туралы жалпы түсінік беру, білімдерін жетілдіру.

Оқыту нәтижесі

Компьютер қолданудағы білімін арттыру. Оқушының компьютерлік біліміне операторларды пайдаланып, программа түзу туралы білімді қосу.

Негізгі идеялары

Оқушы бойында көшбасшылықты, жауапкершілікті, ұйымшылдықты, топпен бірлесіп жұмыс істеу қасиетін арттыруды, қалыптастыруды мақсат етемін. Өзін және әріптестерін шынайы бағалауға үйренулерін көздеймін.

Күтілетін нәтиже

Айнымалылар типтерімен танысады және олармен есеп шығару, Паскальда программа құру туралы мағлұмат алады.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Миға шабуыл, кластер жасау, «Ия немесе жоқ»ойыны, «Менің смайлым» әдісі.

Уақыты

Бөлімдер


Іс-әрекет

Мұғалімнің қызметі:

Мен не істеймін?

Оқушылардың жұмысы:

Оқушылар не істейді?

Ресурстар: осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?



Психологиялық дайындық (сыныпта жылы қарым-қатынас орнату)

Қоңыраудан кейін амандасып, оқушыларды бір шеңбер бойымен тұрғызып, Қазақстан, бірлік туралы сөйлету. Іс-әрекеттердің шынайы орындалуын қадағалаймын

Құрылған шеңберде оқушылар қолдарын алға созып шаңырақ жасап тұрады. Қазақстан, бірлік туралы сөйлейді. Ұрандарын айтады.«Бірлігі бар ел озады, бірлігі жоқ ел тозады».



Оқушыларды топқа бөлу

Оқушыларға екі топқа дайындалған эмблемаларды алуға нұсқау беремін.

Оқушылар эмблемаларды алып, арғы бетіндегі сөздерді оқу арқылы 2 топқа бөлініп отырады.

Эмблемалар.


Білу

Үй тапсырмасын тексеру

Тақтаға гүл салынған шағын конверттерге жасырын сұрақтар іліп қоямын. Екі топқа екі себет беремін.

Бағалау парағына топ басшы топ мүшелерін бағалап отыруына нұсқау беремін.

Екі топ кезек - кезек барып, сұрақтарды алып, жауап береді. Жауап берген оқушылар конверттегі гүлді алып, өз себеттеріне салады.

Топ басшы бағалап отырады.

Бағалау парағы, шағын конверттер, гүлдер,себеттер.


Түсіну

Тапсырма 1

Слайдтан сабақ көрсетемін. Қосымша мәліметтерді алдарына қоямын.

Екі топ слайдтан сабақ көреді, алдағы мәліметтерге сүйене отырып, жаңа сабақты меңгереді. Оқиды, түсінеді, кластер жасап, қорғайды.

Кітап, қосымша мәліметтер, слайд, плакат, маркерлер, стикерлер.


Қолдану

Тапсырма 2

Есептер беремін. Екі санның қосындысын табу және екі санның бөліндісін табу программасын құру.

Бағалау парағына топ басшы топ мүшелерін бағалап отыруына нұсқау беремін.

Екі топта берілген тапсырма бойынша программа түзеді. Екі топтан екі оқушы шығып, тақтаға жазады. Қалған оқушылар жеке-жеке компьютерде жұмыс жасайды.

Топ басшы бағалап отырады.

Дәптер,тақтамен жұмыс, компьютерлер.



Сергіту сәті

Алдарына сурет қоямын. СТО әдісін пайдаланып, 9 сұрақ қоямын.

Оқушылар берілген суретке мұқият қарайды. Мен қойған сұрақтарға СТО тұрғысынан ойланып жауап береді.

Сурет, сұрақтар, слайд.


Жинақтау

Алған білімдерін тексеру үшін, сабақты бекіту мақсатында «Ия немесе жоқ» ойынын пайдаланамын.

Слайдтан бүгінгі сабақ бойынша қойылған сұрақтарға «ия немесе жоқ» деп жауап береді.

слайд


Бағалау

Топ басшының топ мүшелерін бағалауды талап етемін.


Топтарды себеттегі гүл санына қарай, қай топ белсенді болғанын бағалаймын.


5-8


10-15


15-20Бағалау парағына сабақ барысында алған суммативті ұпайларын қосып, жалпы ұпайларын шығаруды талап етемін. Бағалау шкаласына сүйене отырып, топ мүшелерін бағасын есептейді.

Бағалау парағы, шкаласы


Себеттегі гүлдер.



Сабақтан алған әсерлерін «Менің смайлым әдісі» арқылы білдірулерін нұсқаймын.

Сабақтан алған әсерлерін оқушылар «Менің смайлым» әдісі бойынша білдіреді.


Үй тапсырмасын тақтада көрсетемін

Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады







Оңтүстік Қазақстан облысы

Шардара ауданы

"Сырдария" жалпы орта мектебінің

информатика пәнінің мұғалімі

Молдабаева Молдир Курбанбаевна

Сабақтың тақырыбы: Айнымалылар типтері. Енгізу және шығару операторлары.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Күні: 15.12.2016жыл

Уақыты: 8 -30 , 9-20 ,10-10 8 "А", «Ә», «Б» сынып

Мультимедиа кабинеті

Сабақтың мақсаты

Айнымалылар типтері және енгізу, шығару операторлары туралы жалпы түсінік беру, білімдерін жетілдіру.

Оқыту нәтижесі

Компьютер қолданудағы білімін арттыру. Оқушының компьютерлік біліміне бағандар мен тізімдерді пайдаланып, таблица құру туралы білімді қосады.

Негізгі идеялары

Оқушы бойында көшбасшылықты, жауапкершілікті, ұйымшылдықты, топпен бірлесіп жұмыс істеу қасиетін арттыруды, қалыптастыруды мақсат етемін. Өзін және әріптестерін шынайы бағалауға үйренулерін көздеймін.

Күтілетін нәтиже

Нөмірленген және маркерленген тізімдер мен бағандармен танысады және олармен таблица құрады, тізімдер мен бағандар туралы мағлұмат алады.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Миға шабуыл, кластер жасау, «Кім жылдам» ойыны, «Кемпірқосақ» әдісі.

Уақыты

Бөлімдер


Іс-әрекет

Мұғалімнің қызметі:

Мен не істеймін?

Оқушылардың жұмысы:

Оқушылар не істейді?

Ресурстар: осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?



Психологиялық дайындық (сыныпта жылы қарым-қатынас орнату)

Қоңыраудан кейін амандасып, оқушыларды бір шеңбер бойымен тұрғызып, бір-біріне жылы тілек айтқызамын. Іс-әрекеттердің шынайы орындалуын қадағалаймын

Құрылған шеңберде оқушылар бір-бірінің қолдарын ұстап, бір-біріне жылы тілек айтады.



Оқушыларды топқа бөлу

Оқушыларға екі топқа дайындалған карточкаларды алуға нұсқау беремін.

Оқушылар эмблемаларды алып, арғы бетіндегі сөздерді оқу арқылы 2 топқа бөлініп отырады.

Карточкалар.


Білу

Үй тапсырмасын тексеру

Тақтаға гүл салынған шағын конверттерге жасырын сұрақтар іліп қоямын. Екі топқа екі себет беремін.

Бағалау парағына топ басшы топ мүшелерін бағалап отыруына нұсқау беремін.

Екі топ кезек - кезек барып, сұрақтарды алып, жауап береді. Жауап берген оқушылар конверттегі гүлді алып, өз себеттеріне салады.

Топ басшы бағалап отырады.

Бағалау парағы, шағын конверттер, гүлдер,себеттер.


Түсіну

Тапсырма 1

Слайдтан сабақ көрсетемін. Қосымша мәліметтерді алдарына қоямын.

Екі топ слайдтан сабақ көреді, алдағы мәліметтерге сүйене отырып, жаңа сабақты меңгереді. Оқиды, түсінеді, кластер жасап, қорғайды.

Кітап, қосымша мәліметтер, слайд, плакат, маркерлер, стикерлер.


Қолдану

Тапсырма 2

Есептер беремін. Екі санның қосындысын табу және екі санның бөліндісін табу программасын құру.

Бағалау парағына топ басшы топ мүшелерін бағалап отыруына нұсқау беремін.

Екі топта берілген тапсырма бойынша программа түзеді. Екі топтан екі оқушы шығып, тақтаға жазады. Қалған оқушылар жеке-жеке компьютерде жұмыс жасайды.

Топ басшы бағалап отырады.

Дәптер,тақтамен жұмыс, компьютерлер.



Сергіту сәті

Алдарына сурет қоямын. СТО әдісін пайдаланып, 9 сұрақ қоямын.

Оқушылар берілген суретке мұқият қарайды. Мен қойған сұрақтарға СТО тұрғысынан ойланып жауап береді.

Сурет, сұрақтар, слайд.


Жинақтау

Алған білімдерін тексеру үшін, сабақты бекіту мақсатында «Ия немесе жоқ» ойынын пайдаланамын.

Слайдтан бүгінгі сабақ бойынша қойылған сұрақтарға «ия немесе жоқ» деп жауап береді.

слайд


Бағалау

Топ басшының топ мүшелерін бағалауды талап етемін.

Топтарды себеттегі гүл санына қарай, қай топ белсенді болғанын бағалаймын.

Бағалау парағына сабақ барысында алған суммативті ұпайларын қосып, формативті ұпайларын шығаруды талап етемін. Бағалау шкаласына сүйене отырып, топ мүшелерін бағасын есептейді.

Бағалау парағы, шкаласы

Себеттегі гүлдер.

Сабақтан алған әсерлерін «Менің смайлым әдісі» арқылы білдірулерін нұсқаймын.

Сабақтан алған әсерлерін оқушылар «Менің смайлым» әдісі бойынша білдіреді.

Үй тапсырмасын тақтада көрсетемін

Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады



© 2010-2022