- Преподавателю
- Информатика
- Урок з інформатики на тему Інформаційні процеси (2 клас)
Урок з інформатики на тему Інформаційні процеси (2 клас)
Раздел | Информатика |
Класс | 2 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Добролежа А.О. |
Дата | 24.12.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
УРОК № 15.
ТЕМА. Розповідь про інформаційні процеси.
Цілі: формування ключових компетентностей: вміння вчитися організовувати своє робоче місце, розраховувати час на виконання роботи, здоров`язберігаюча - правильно поводитися біля комп'ютера.
Формування предметних компетентностей: ознайомити учнів з інформаційними процесами; розвивати логічне мислення, вміння користуватися клавіатурою та мишею, виховувати бережливе ставлення до самого себе.
Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Розібрані малюнки»; презентація «Інформаційні процеси».
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
ХІД УРОКУ
-
Організаційний етап
-
Перевірка робочих місць
-
Привітання
-
Дітки давайте візьмемося за ручки і привітаємось один з одним та нашими гостями.
-
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
-
Розпочнемо наш урок. І так як ми знаходимося в комп'ютерному класі, то давайте повторимо правила поведінки в комп'ютерному класі.
-
Повторення правил техніки безпеки у комп'ютерному класі
-
В клас комп'ютерний спітнілі
Ми вриваємось щосили...
(діти тупають ніжками)
-
Витри старанно взуття,
Не потрібне нам сміття!
(учні плещуть в долоні)
-
За улюблений комп'ютер
Падаєм, мов спілі фрукти...
(тупають ніжками)
-
А щоб сісти нам за парти,
Дочекаємось команди!
(плещуть в долоні)
-
Сяду від екрана так...
Сантиметрів п'ятдесят!
(плещуть в долоні)
-
Заболіла голова,
Потерплю, я ж не маля!
(тупають ніжками)
-
Проводи не зачіпаю,
Правило це добре знаю!
(плещуть в долоні)
-
Як учую щось горіле,
Промовчу я всім на диво... (тупають ніжками).
-
Підсунь собі дисплей близенько
І всі шнури поправ хутенько!
(тупають ніжками)
-
В електронний клас науки Сміло входь! Лиш вимий руки!
(плещуть...)
-
Вправа «Програмування на успіх»
-
Я бачу, що ви гарно знаєте правила поведінки в комп'ютерному класі, отже можна розпочинати наш урок.
-
Що ви очікуєте на цьому уроці?
Продовжіть речення Урок буде … (цікавим, корисним, навчальним, продуктивним).
-
А щоб урок був таким, яким ви його очікуєте. Ви повинні бути на уроці … (уважними, активними, працьовитими, творчими)
-
Я надіюся, що в нас все вдасться!
II. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми і мети уроку
-
Тема сьогоднішнього уроку - Інформаційні процеси. Ми ознайомимося з різними видами інформаційних процесів та дізнаємося, що можна робити з інформацією.
-
Перевірка раніше набутих знань.
Гра «Чарівний кубик»
-
Давайте пригадаємо з минулих уроків, що таке інформація?
(інформація - це відомості, знання про навколишній світ)
-
За допомогою чого до нас надходить інформація?
(інформація надходить за допомогою повідомлень)
-
А що таке повідомлення?
(Повідомлення - це звуки, жести, умовні сигнали тощо)
-
За допомогою яких органів чуття людина отримує повідомлення?
(вуха (слух); очі (зір); ніс (нюх); язик (смак); шкіра (дотик).)
-
Вивчення нового матеріалу
-
Інформаційна хвилинка
Розповідь вчителя.
-
Дії, які можна виконувати з інформацією, називають інформаційними процесами. До них належать отримання, зберігання, опрацювання, передавання інформації.
Інформаційні процеси
Отримання Зберігання Опрацювання Передавання
Учимося розпізнавати інформаційні процеси
-
Розглянемо деякі інформаційні процеси.
Коли ти спілкуєшся з друзями, читаєш книжки, дивишся телевізор, то отримуєш певну інформацію. Цей процес називають отриманням інформації.
-
Отриману інформацію ти можеш запам'ятати, записати в зошит. Цей процес називають зберіганням інформації.
-
Отриману інформацію ти можеш осмислити та перетворити на нову інформацію. Цей процес називають опрацюванням інформації. Так, розв'язуючи математичну задачу, ти опрацьовуєш інформацію, надану в умові задачі, та отримуєш нову інформацію - розв'язок задачі.
-
На уроках інформація передається від учителя до учня, від учня до учня. Цей процес називають передаванням інформації.
-
Інформація передається за допомогою повідомлень. Повідомлення можна фіксувати у вигляді малюнка або тексту.
-
Раніше, дуже давно це робили на скелі, папірусі, пергаменті.
-
Стародавні греки передавали важливі відомості за допомогою людини - посланця, яка в усній формі переказувала інформацію адресату. Навіть існує легенда про таку людину, яка пробігла 42 км 195 м, щоб передати звістку до Афін про перемогу над ворогом у битві, яка відбулася біля міста Марафон. Відтоді на Олімпійських іграх спортсмени долають марафонську дистанцію завдовжки 42 км 195 м.
-
Про напад ворога, козаки попереджали запалюючи діжки із смолою на вежах.
-
Один зі стародавніх способів передавання інформації - голубина пошта.
-
Моряки передають повідомлення світловими сигналами ліхтаря, звуковими сигналами або сигналами прапорця. Військові використовують сигнальні ракети.
-
Передавати інформацію можуть не тільки люди, а й тварини та рослини. Своїм гавкотом собака-пастух може попередити господаря про те, що на отару хоче напасти вовк. Бджоли передають одна одній рухами тіла «в танці», у який бік треба летіти по мед.
-
Робота з підручником
-
Знайдіть у підручнику, на с. 68 малюнок на якому зображені сучасні способи передачі інформації.
V. ЗАСТОСУВАННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
-
Робота в групах
І група. Практична робота на комп'ютері.
Робота з розвивальною програмою «Розібрані малюнки»
ІІ група. Робота в зошитах.
Зміна роботи в групах
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. Рефлексія
-
Що можна робити з інформацією?
-
Для яких процесів потрібні ці предмети?
-
Зберігання Передавання Обробка Передавання
-
Які інформаційні процеси проілюстровано?
Вчителька - передає
Вчителька - передає
Хлопчик - передає
Хлопчик - обробляє
Хлопчик - обробляє
Хлопчик - зберігає
Хлопчик - зберігає
-
Я вам вдячна за роботу на уроці. Ми з вами гарно попрацювали.
-
Оцініть свою роботу на уроці зірочкою на сходинках успіху.
-
А я вашу роботу оціню смайликом в вашому щоденнику.
VІI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
-
Завдання за підручником: § 15, запитання і завдання № 4 с.73;
-
Завдання за робочим зошитом РЗ с.29(№4-5)