Мәлімет типі өрнек, айнымалы ұғымы 9 класс

Раздел Информатика
Класс 9 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

2 Қысқа мерзімді жоспар Пән мұғалімі:

ПӘНІ

Информатика

КЛАСЫ

9

ТАҚЫРЫП

Мәліметтер типі, өрнек, айнымалы ұғымы

МАҚСАТЫ

  1. Жеті модульді кіріктіре отырып, «тип, өрнек, айнымалы» түсінігін қалыптастыру, алған білімдерін практикада қолдануды үйрету

  2. Сабақты сындарлы оқыту арқылы пәнге қызығушылығын арттыру, жауапкершіліктерін күшейту

  3. Топтық - ұжымдық жұмысқа дағдылану, өзінің - өзгенің жұмыстарына сыни тұрғыдан қарай білу, АКТ-мен жұмыс жасай білу тиімділігін қалыптастыру, критерий бойынша бағалауға дағдыландыру

КҮТІЛЕТІН НӘТИ ЖЕ

Оқушылар сыни ойлай отырып, тақырып мазмұнын аша білді;

АКТ-ны қолдана отырып, өз бетімен берілген тапсырмаларды орындай біледі;

Сындарлы сөйлеуге ынталанады;

Өз ойларын еркін жеткізе алады.

Уақыты

САБАҚТАҒЫ ІС- ӘРЕКЕТ


БАҒАЛАУ

РЕСУРСТАР


Кіріспе бөлімі

5 минут

І. Ұйымдастыру бөлімі.

Амандасу, сабаққа қатысымын, оқу құралдарын тексеру.

а) Сабақты «Көңіл күй» тренингімен бастау. Оқушыларға 3 көңіл -күй бейнеленген смайликтер көрсетіледі.

Сабағымызды қайсы көңіл-күй бастаймыз?

Оқушылар көңіл-күймен жауап береді.

ә) Топқа бөлу. Топқа бөлу үшін оқушыларға мозайка әдісі арқылы сурет құрастырылады. 1 топ- типтер;

2 топ- функциялар

Содан соң әр топқа маршрут қағазы беріледі де, тапсырмалар түсіндіріледі. Әр топ сабақ барысында үш аялдамадан өтуі тиіс. Әр аялдамаға 10 минуттан уақыт беріледі.





Үш шапалақ








Смайликтер



Жаңа материалдардың таныстырылымы

10 минут 10 минут

Маршрут беті

Аялдамалар атауы

Жұмыстың мазмұны

Аялдамадағы жұмыс ұпайы

Ескерту

«Сиқырлы сұрақ» аялдамасы

Миға шабуыл әдісі.

«Ой қозғау» аялдамасы

Жаңа сабақты түсіндіру

«Ойнайық та, ойлайық» аялдамасы

Жаңа сабақты бекіту

І. «Сиқырлы сұрақ» аялдамасы.

Үй тапсырмасын тексеру. Сұрақтар интерактивті тақтадан көрсетіліп тұрады және сұрақтар жазылған парақшалар топтарға таратылып беріледі, қай топ жылдам, әрі нақты, дұрыс жауап беретіндігі бағаланады.

ІІ. «Ой қозғау» аялдамасы

Жаңа тақырып.

Мәлімет типтері жөнінде оқушыларға слайд көрсетіп, оларға жеке-жеке тоқталамын. Әрі қарай топтарға тапсырмалар беріледі.

1 топқа берілген тапсырманың дұрыс жауаптарып тауып жазадырамын.

Типтер аныктамасы

1

Бүтін ( integer)

true (ақиқат) немесе false (жалған) мәндерінің бірін қабылдайды.

2

Нақты (real)

Символдық тұрақтылар екі апостроф ішіне алынып жазылады

3

Символдық (char)

айнымалыны бейнелеу үшін real қызметші сөзі пайдаланылады.

4

Логикалық (Boolean l)

Паскаль тілінде text қызметші сөзі пайдаланылады.

5

Мәтіндік (text)

кез-келген нүктесіз жазылған бүтін сан



Бағдаршам арқылы бағалау



«Екі жұлдыз, бір тілек»


Таратпа материал (карточка)

Интерактивті тақта

Слайдтар


2 топқа тақырыптық түйінді сөздерді тапқызамын.

Сөздер банкісі

Стандартты фукциялар

Мәлімет типі өрнек, айнымалы ұғымы 9 класс



Мәлімет типі өрнек, айнымалы ұғымы 9 классӘр топ өздеріне тиісті тапсырмаларға және қойылған сұрақтарға топтарымен ақылдаса отырып, зерттеушілік әңгіме тұрғысында ортақ шешімге келіп сыни ойлай отып ұтымды жауап береді.


Сергіту сәті. Оқушыларға сергіту сәтін жасату.

ІІІ.«Ойнайық та, ойлайық» аялдамасы

Бекіту. 1-Тапсырма:

Мәлімет типі өрнек, айнымалы ұғымы 9 классМәлімет типі өрнек, айнымалы ұғымы 9 класс







Үш шапалақ













Бағалау парағы



2-тапсырма:

Практикалық жұмыс. Ұяшықтар таңдау арқылы есептер шығару.

Мұнда 1 есептен тұратын 4 ұяшық берілген. Әр топ кезек -кезек 2 сұрақтан

таңдайды. Дұрыс жауап 10 ұпай болып саналады.

Мәлімет типі өрнек, айнымалы ұғымы 9 класс

Топтық бағалау

Сабақты қорытындылау. Ребус шешу.

Кері байланыс үлестірмелі қағаздары тарату. Үлестірмелі қағазға сабақтан алған әсерлерін жазады және «Сабақтан алған әсерім» қабырғагазетіне жапсырады.

Үйге тапсырма. Тест құрастыру

Не сәтті өтті?

Не сәтсіз өтті?

Нені дамыта аласыз? Нені өзгерткіңіз келеді?



© 2010-2022