Тақырыбы: Байланыс арналар. Хаттамалар (11 Б сынып жаратылыстану-математика бағыты)

Раздел Информатика
Класс 11 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Информатика пәні мұғалімі: Такенова Ж

Сыныбы: 11 «Б»

Уақыты

Сабақтың тақырыбы:

§17 Байланыс арналар. Хаттамалар

Сілтеме:

Ресурстар, оқулық, қосымша материалдар

Сабақтың мақсаты:

  • Хаттамалар мен байланыс арналарының түрлерімен танысу.

  • Ойлау, есте сақтау, қызығушылық қабілеттерін дамыту, топта жұмыс істеу дағдылары өзін өзі бағалауға дағдыландыру;

  • Еңбекке, өзін - өзі басқаруға, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу;

Оқыту модульдері

АКТ, Оқыту үшін бағалау, Сын тұрғысынан ойлау.

Оқушылар білуі тиіс

  • Байланыс арналарының түсінігінің болуы және олардың сипаттамасын;

  • Байланыс арналарының кедергі орнықтылық мүмкіндіктерін анықтай алуды;

  • Байланыс арналарын кодтау тәсілін, коммуникация тәсілі, ақпарат жіберу тәсілі бойынша жіктелуі, желілік хаттамалардың прокси-серверінң түсінігін;

  • Хост ІР-адресінің түсінігін;

Оқушылар үйренуі тиіс

-байланыс арналарын ажырата алуды;

-сипаттмасына байланысты байланыс арналарына мысал келтіруді, ең танымал желілік хаттамалардың әрекетін айқындауды;

-желідегі компьютердің ІР-адресін анықтай білуді;

Сабақтың жүрісі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Психологиялық дайындық

Сыныпта жағымды психологиялық атмосфера қалыптастыру. Шаттық шеңбер құрады

Оқушылар бір- біріне жақсы тілек айтады.

Қызығушылықты ояту

-Үй тапсырмасына байланысты оқушыларға тест тапсырмасын береді

Әр топ топ болып өзіңді тексер тест тапсырмасын орындайды.



Оқушылар интерактивті тақтадан берілген сурет арқылы, жаңа тақырыпты ашады.

-Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбына байланысты интерактивт тақтададан интернет желісіне байланысты суреттер көрсетеді.

Топқа бөлу

Қиынды суреттер арқылы топқа бөлінеді Ітоп: «Ноутбук»,

ІІтоп: «iPad»,

ІІІтоп «iPhone»

Оқушылар үш түрлі

3 топқа бөлінеді.

Мағынаны тану

Үш топқа тапсырма беріледі

І топ: «Шина» топологиясы тәрізді желілердің суретін салу

ІІ топ: «Сақина» топологиясы тәрізді желілердің суретін салу

ІІІ топ: «Жұлдызша» топологиясы тәрізді желілердің суретін салу

Оқушылар берілген тапсырманы постер арқылы қорғайды

Сергіту сәті

Оқушыларға интерактивті тақтадан «Сөзсызба»беріледі .

Оқушылар бұл сызбадан бүгінгі өткен тақырыптың терминдерін оқи алады.

Ой-толғаныс

Ой-толғаныс кезеңінде оқушылар практикалық жұмыс орындайды.


Оқушылар жеке өздеріне электрондық пошта ашып үйренеді.

Сәйкестендіру

Оқушыларға сәйкестендіру кестесін таратады.

Оқушылар сәйкестендіру кестесін толтырады.

«Ойлаудың 6 қалпағы» әдісі

Енді сабақты қорытындылау үшін «ойлаудың 6 қалпағы» әдісін қолданамыз.

Оқушылар «ойлаудың 6 қалпағы» әдісі бойынша қорытындылайды.

Бағалау

Топ басшысы:-------------------------------------------------------------------------

қ/с

Оқушының аты-жөні

Үй тапсырма (тест)

Постер қорғау

«Сөзсыз

ба» (сергіту сәті

Практи-ка

лық жұмыс

Сәй

кес

тен

діру

Ойлау-дың «6қал-пағы»

Бар-лық ұпай

Баға

1



2



3



4



5



6



7



Өте жақсы -3 , жақсы-2 , орташа -1 , егер бөлімге қатынаспасаң-0

Үйге тапсырма

§17-ні оқу, бақылау сұрақтары мен тапсырмаларға жауап беру.

Рефлексия

Оқушылар сабақ бойы толтырып отырған көңіл күй картасын оқып береді



© 2010-2022