- Преподавателю
- Информатика
- Қысқа мерзімді жоспар Растрлық графика. Программа интерфейсі 7-сынып
Қысқа мерзімді жоспар Растрлық графика. Программа интерфейсі 7-сынып
Раздел | Информатика |
Класс | - |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Искендир Г.А. |
Дата | 09.08.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сыныбы | 7 | |
Сабақтың тақырыбы | Растрлық графика.Растрлық графиканы өндеу бойынша программа интерфейсі. | |
Сабақтың мақсаты | Растрлық графиканы өндеуге, Paint графикалық редакторының мүмкіндерін тиімді пайдалана үйрету. | |
Күтілетін нәтиже | Растрлық графика қандай программалар арқылы жасалатыны біледі. Теориялық білімдерін тәжірибеде еркін қолдана алады. | |
Сілтеме | 7 сынып информатика оқулығы, Интернет ресурстары, журнал «Информатика негіздері» | |
Сабақ кезеңдері | Сабақ барысындағы іс - әрекет | |
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті | |
Ұйымдастыру (5 минут) | Эмоционалдық баптау. Мультфильм көрсету СТО үйрету(сұрақтар:Неше секундта Патрик жеп бітірді? Неше тісі бар үстінде?Шалбары қандай түсті? Патрикке мұзды бочкаға салу үшін не істеуге ұсынды мистер Краб?Қандай графика арқылы жасалған бұл мультфильм?) | «Спанч Боб» мультфильмін көреді,талқылайды,қандай графика арқылы жасалған. Білмей қалған сұрақтарға кейін жауабын ойластырады, еске түсіреді Сабақтың соңында айтады. |
Топқа бөліну. (1 минут) | «Нүкте», «Сызық» Ауысу,топтасу,жұптасу
| Спанч боб, Патрик,Том , Джери-кейіпкерлерінің шляпаларын киіп топтасады Спанч боб-топбасшы |
Үй тапсырмасын сұрау (6 минут) | 1.Сәйкестендіру кестесін тарату 2.Бір-біріне бағалату 3.Кроссворд жасаған оқушыларға формативті бағалау беру. | 1. Сәйкестендіру кестелерін толтырады,топ мүшелері басқа топ мүшелерін бағалайды. 2. Шығармашылық жұмыстарын көрсетеді |
Мағынаны тану (15 минут)
| Жаңа тақырыпты дәптерлеріне жаздыртады . «Джигсо» әдісі | 1.Жеке,жұптық,топтық жұмыс жасайды,пікірлерін ортаға салады.Топтан спикер тағайындалып «Растрлық графика» тақырыбы бойынша постер қорғайды. 2.Топтар бір-бірін бағалайды «Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі арқылы |
Сабақты бекіту (5 минут)
| АКТ қолдану | Компьютерде графикалық редакторын іске қосып,практикалық тапсырмаларды орындайды. |
Сергіту сәті (2 минут) | Орнымыздан тұрайық, Бір отырып,бір тұрып, Белімізді жазайық, Жоғары-төмен қарайық, Солға-солға түзу тұр. Оңға-оңға түзу тұр. Алға қарай бір қадам, Артқа қарай бір қадам Бойымызға күш жинап, Бір дем алайық
|
|
Рефлексия (2 минут) | Инсерт кестесі. Не үйрендім? Не үйренгім келеді? Стикерге өз пікірлерін жазуға ұсыну | Стикерлерге өздерінің бүгінгі сабақта не біліп,не үйренгенін және нені үйренгісі келетіні жазады. |
Бағалау (3 минут) | Жиынтық бағалау | Топ басшыларының бағалауы, бағалау парақтары бойынша. |
Үйге тапсырма (2 минут) | Растрлық графика,Paint редакторын іске қосу жолдарын білу. СТО:Сабақтың басында берілген сұрақтарға жауап дайындау. | Күнделіктеріне жазып алады. |