Мәтіндік процессор туралы жалпы мағұлмат. Программаның интерфейсі

Раздел Информатика
Класс 6 класс
Тип Статьи
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Алматы облысы

Қаратал ауданы

Жылыбұлақ орта мектебінің Информатика пәнінің мұғалімі Момбекова Қ.Т

Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Күні:

13.01.2016 ж

Сыныбы

6-сынып

Пәні

Информатика

Сабақтың тақырыбы

Мәтіндік процессор туралы жалпы мағұлмат. Программаның интерфейсі

Сілтеме

Информатика. Жалпы білім беретін мектептің 6-сыныбына арналған оқулық.

Сабақтың мақсаты

Word мәтіндік процессорының мүмкіндіктерімен таныстыру..

Оқыту мен тәрбиелеудің міндеттері

  • Берілген тақырыптағы есепке алгоритм түрлерінің қажеттісін қолдана білу.

  • Оқушылардың ойлау қабілетін арттыру және еңбекке баулу.

Оқыту нәтижесі

Word мәтіндік процессорының мүмкіндіктерімен танысады;

Негізгі идея

Оқушыларға мәтіндік реадакторы жайлы түсінік қалыптасады, мәтіндік редакторды ашу, мәтін теру, оны сақтауға машықтанады және сыни ойлауы дамиды.

Сабақтың көрнекілігі

Үлестірмелі қағаздар, Компьютер, Бағалау парақтары

Бағалау

Формативті бағалау, Мадақтау

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І .Ұйымдастыру кезеңі( 3 минут)

Сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру мақсатында Тренинг: «Кездесу» ойыны.Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама -қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, баланың қасиетін айтады.

Смайлик арқылы сыныпты 2 топқа бөлу.

Тренинг: «Кездесу» ойыны.Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама -қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, баланың қасиетін айтады.Смайлик арқылы сыныпты 2 топқа бөлінеді.


І бөлім «Ой қозғау»

Үй жұмыстарын тексеру

(5 минут)

Оқушыларға сұрақ-жауап арқылы үй тапсырмасын тексеру.

ІІ бөлім «Ой түю» Жаңа тақырыпты хабарлап мақсатын түсіндіру.

Тыңдайды, ұғынады, салыстырады, ой түйеді.


ІІІ бөлім «Ой қорыту»

Топ болып ақылдасады, бірін бірі тыңдайды, шешімге келеді жауап береді.





8. Блум таксономиясы бойынша тапсырмалар

Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Уақыт

Үй тапсырмасын тексеру

  1. Модельдеу деген не?

2. Модельдеу - нысандарды, үдерістерді және құбылыстарды зерттеу үшін модель құру.

3. Модель деген не?

Сұрақтарға жауап береді

Әр сұрақ 1 ұпаймен бағаланады.

5 мин


Білу


1.Мәтін дегеніміз не?

2.Мәтінді компьютерде жазуға бола ма?

3. Мәтінді компьютерде жазу үшін бізге қандай бағдарлама қажет?

4. Мәтіндік реактордың мүмкіндіктері қандай?

Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді, өзара талқылап, өз тұжырымдарын айтады.


7 мин

Түсіну


Мұғалім мәтіндік процессор және оның мүмкіндіктері жайлы жалпы мағлұмат беріп өтеді.

Оқушылар мұғалімді тыңдап, қосымша сұрақтар арқылы сабақты игеріп отырады


5 мин

Қолдану

Деңгейлік тапсырмалар:

А деңгей

WordPad мәтіндік редакторын іске қосу әрекеттерін тізбек түрінде жазып көрсетіңдер.

В-деңгей

WordPad редакторының мүмкіндіктері қандай?

С-деңгей

Терезенің негізгі элементтерін атап, олардың міндеттерін жазыңдар.

Оқушылар деңгейлік тапсырмаларды орындайды.

Критерий қою арқылы бағалау

Оқушылар критерийге қарап отырып, жанындағы досын баға Бағалау критерилері:

1.Мәтіннің толық аяқталуы

2.Мәтин типін пайдалануы

3.Мәтінді сақтау

лайды.

10 мин

Сергіту сәті:

«Айна» ойнын ойнайды.

1 мин



Талдау


Тапсырма

Жоба қорғау.

Оқушылардың " Мәтіндік процессоры жайлы жалпы мағлұмат " тақырыбына презинтация жасап, оны қорғап шығады.

Екі топ бір-біріне екі жұлдыз, бір ұсыныс береді


5 мин

Жинақтау


Кубизм стратегиясы бойынша сұрақтар қойылады.

Кубизм стратегиясы бойынша сұрақтарға жауап береді.

Мадақтау

5 мин

Бағалау

Ынталандыру белгілері арқылы бағалау парағы бойынша жиналған ұпайларын есептеп суммативті бағасын шығару.

Блоб ағашын толтырады.

3 мин

Үйге тапсырма

16 тәжірибелік жұмысты аяқтау, С деңгейінің тапсырмасын орындау. Бақылау сұрақтарына дайындалу.

1 мин






© 2010-2022