Интернет желісі тақырыбына қысқа мерзімді сабақ жоспары

Раздел Информатика
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

«ТЕКСЕРІЛДІ»


_____________ 16.05.2015 жыл


6-сынып. Информатика


Сабақтың тақырыбы: Интернет желісі.

Сілтеме: оқулық, слайд, Интернет ресурстары

Мақсаты: Интернет желісі туралы оқушыларға толық түсініктер беру

Оқыту нәтижесі:

  • оқушылардың интернет желісі жайында түсініктері қалыптасады;

  • оқушылардың өзін және бірін-бірі бағалауға дағдыландыру;

  • берілген тапсырмаларды жұпта, топта орындауға үйрету;

  • үйренген білімдерін тәжірибеде қолдана алады;

Блум таксономиясы бойынша

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Қолданылатын

әдіс-тәсілдер



Білу - Түсіну





Қолдану



Талдау


Жинақтау



Бағалау

Сыныптың психологиялық ахуалын көтеру:

Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.

Топқа бөлу: Оқушыларды 1-ден 4-ке дейін сандар жазылған парақшаларды алуы арқылы топқа бөледі.

Оқушы білімін тексеру

1-тапсырма. «Миға шабуыл»

Топ ішінде жұптық жұмыс жүргізеді.


Таныстырылым

«Байланыс жасаудың қазіргі заманғы түрлері» атты бейнефильм көрсетеді.

2-тапсырма. Бейнефильмге қатысты сұрақтар қояды.

Жаңа сабақ. Интернет тақырыбына байланысты слайд көрсетеді.

3-тапсырма. Көрсетілген слайдтағы негізгі түсініктерді оқушылардың талқылауына ұсынады.


Сергіту сәті

Практикалық жұмыс жүргізу:

4-тапсырма. «Интернеттің пайдасы мен зияны» тақырыбында таныстырылым жасатады.

5-тапсырма. Практикалық жұмыс.

Интернет желісінде веб-сайттармен жұмыс жасатады.


Топтардағы бағалауды тыңдайды.

Топта өзара ынтымақтастық орнатады

Топқа бөлінеді

Жұптағы оқушылар бір-біріне өткен тақырып бойынша сұрақтар қойып, жауап береді.

Қойылған сұрақтарға жауап береді. Өзара пікір алмасады. Әр топ байланыстың ең тиімді түрін анықтайды және оның тиімділігін дәлелдейді.

Слайд арқылы ақпарат алады.

Топтық диалог жүргізеді. Талқыла жүргізеді және оны қорғайды. Басқа топтар үшін бағалау бағалау критерийлерін әзірлейді.

Би қимылдары арқылы бойларын сергітеді.

Берілген тақырыпқа топпен таныстырылым жасайды және оған түсініктеме береді.

Браузерлермен жүргізеді. Әр топ өздері таңдап алған браузерлермен жасайды, оның ерекшеліктері туралы дәптерлеріне жазады. Өз түсінгендерін смайлик арқылы бағалайды.

Әр топ басшылары өз топтарындағы оқушылардың жұмысын бағалайды.

топтағы диалог

Топқа бөлу

ООЖТ, СТО, топтағы диалог

Жұптық диалог.

СТО, ООЖТ, ОБК, ОүБОБ, сұрақ-жауап.

Оқушылардың бір-бірін бағалауы.

Сұрақ-жауап, миға шабуыл, ООЖТ, СТО, ТДО, ОБК, АКТ


СТО, ОЖЕСОО

СТО, ООЖТ, топтық диалог, ТДО, АКТ, ОүБОБ


Психологиялық ахуал

СТО, ООЖТ, диалогтық оқыту, ТДО.

Әр топ бағалау критерийлерін жасайды.

ООЖТ, СТО, АКТ, ОүБОБ



ООЖТ, СТО, ОүБОБ, ТДО,

«Екі жұлдыз, бір тілек»

Үйге тапсырма

Мұғалім өтілген тақырып бойынша тапсырма береді және оны орындау әдісін түсіндіреді

Тапсырма: Интернет желісінің хаттамалары туралы оқу, тақырыпқа шағын эссе жазу

Кері байланыс

Оқушыларға кері байланыс жасату үшін «Не білдім, түсіндім?», «Не білгім келеді?» және «Тақырыпқа байланысты менің ұсынысым» сұрақтары жазылған парақшаны таратады.

Мұғалім таратқан рефлексия парақшасына өз ойларын жазады.

ООЖТ, СТО,


© 2010-2022