Операциялык жуйе 5 сынып

Раздел Информатика
Класс 5 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні:


Сыныбы : 5



Сабақтың тақырыбы: Операциялық жүйе түсінігі және оларды басқару

Сілтеме

  • сынып оқулығы

  • Электронды оқулық, слайдтар, үлестірмелі парақшалар


Сабақтың мақсаты:

Білімділік мәні

Операциялық жүйе туралы мағлұмат беру. Оқушыға операциялық жүйе ұғымын қалыптастыру

Дамытушылық мәні:

Оқушылардың есте сақтау кабілетін дамыту, пәнге деген қызығушылығын арттыру, өз ойын жеткізе білуге дағдыландыру

Тәрбиелік мәні:

Ұқыптылыққа ,ізденімпаздыққа , шығармашылыққа тірбиелеу

Нәтиже :

  • Операциялық жүйе ұғымымен танысады

  • Олардың түрлерін біледі

  • Операциялық жүйе қызметімен танысады

  • Күнделікті колданылатын компьютердегі ож-лармен танысу

Түйінді идеялар:

  • Операциялық жүйе дегеніміз не?

  • Қандай түрлері бар?

  • Жүйенің жұмыс жасау принципі


Сабақтың түрі:

Жаңа сабақ

Әдіс тәсілдері:

АКТ, ЖИГСО, диалогтық оқыту, жеке жұмыс

Пәнаралық байланыс:

Математика

Ұйымдастыру кезеңі:

Мұғалімнің іс әрекеті: 2мин

Оқушының іс әрекеті:

  1. Сәлемдесу

  2. Ұйымдастыру

  3. Топка бөлу

  4. Сабақ барысымен таныстыру

  5. Оқушы назарын сабаққа аудару

  • Сәлемдесу

  • Өздерін реттеу

  • Топка бөліну

  • Оқу құралдарын ретке келтіру

Үй тапсырмасын тексеру 4мин

Ой қозғау оқушыларға өткен такырыптар сұрақтарынан құрылған сөзжұмбақ беріледі.осы сөзжұмбақтан ОПЕРАЦИЯЛЫҚ ЖҮЙЕ деген сөз шығады

Оқушылар топтаса отырып сөзжұмбақты шешеді. Топ бағалаушысы әр оқушыға өз ұпайын койып отырады


Жана сабак 4 минСыныпка тақтадан жаңа сабақ бойынша бейнеролик көрсетемін. Ол бейнероликте жаңа сабақ туралы мағлұматтар келтірілген.

Оқушылар мұқият көріп шығады,


Көршіңмен талқыла.2 мин

Өзара көршісімен талқылайды. Түсініктерін жетілдіреді.

Мағынаны тану 8мин

Екі топка MsDos Windows сөздері беріледі. Сол бойынша флипчартта орындайды.

Флипчартта топпен талқылап, орындайды. Болған соң топта корғайды.



Сәйкестендіру кестесі 5 мин

Оқушыларға алдарына сәйкестендіру кестесі берілген бетше таратылады.

Нәтижесін тактадан көрсетемін.

Кестенің дұрыс жауабын тауып, белгілейді.


Сергіту сәті 1 мин


Практикалық жұмыс 10 мин

Әр оқушыға жеке тапсырмалар беріледі.

Бағалау критерии бойынша бағаланады

Оқушылар берілген тапсырмаларды компьютерде орындайды.

Қорыту. Кері байланыс 2 мин

Мұғалімнің іс әрекеті:

Оқушының іс әрекеті:

Кері байланыс , сұрақтар қою, түрткі болу

Сұрақтарға жауап береді

Бағалау 3 мин

Мұғалімнің іс әрекеті:

Оқушының іс әрекеті:

Бақылайды бағалайды.

Оқушылардың формативті бағалауын тыңдайды.

Жинаған ұпайлары бойынша бағаларын кояды.

Оқушылар көршілерін өз ойлары бойынша бағалап көреді.

Әр оқушы өзіне ең белсенді катыскан оқушыға стикер ұсынады..

Үйге тапсырма: Операциялық жүйе түсінігі және оларды басқару тақырыбын оқу.

Өзіңдң тексер бөліміндегі сұрақтарға жауап беру

Рефлексия 1 мин

Мұғалімнің іс әрекеті:

Оқушының іс әрекеті:

Сабақтан алған әсерлерін жазу үшін стикерлер таратады

Сабақтан әсерлерін стикерге жазады. Тақтаға іледі.



© 2010-2022