Сабақ жоспары Графикалық ақпаратты кодтау

Раздел Информатика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Информатика. 7 А,Ә-сынып.

Күні :

Пән мұғалімі: Ибраев С.

Сабақтың тақырыбы.

4. Графикалық ақпаратты кодтау.

Мақсаты.

Графикалық ақпаратты кодтаутуралы оқушылардың білімдерін кеңейту. Өз бетімен жұмыс жасауға мүмкіндік беру. Практикалық тапсырмалар жасату арқылы қолдана алу дағдысын қалыптастыру.

Жұмыс нәтижесі.

Графикалық ақпаратты кодтаутуралы білімдері кеңейеді. Өз бетімен жұмыс жасай отырып практикалық тапсырмалар барысында қолдана алу дағдысы қалыптасады.

Сілтеме.

Информатика. 7-сынып. Оқулық 2015жыл.беттер.Арман «ПВ». Вьюшкова. Параскун. Бекетауов. ІІ деңгей Мұғалімдерге арналған нұсқаулық.

Қолданылған әдіс-тәсілдер.

АКТ-ны қолдану; СТО үйрету; Жеке жұмыс; Топтық жұмыс

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

Ресурстар

Оқулық, дәптер, Стандартты бағдарламаPaint, Интерактивті тақта, компьютерлер, Интернет желісі,

Сабақ жоспары.

  1. Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою.

  2. Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша.

  3. Рефлексия.

  4. Біліп келуге.

Біліп келуге.

Қарапайым графикалық редакторы.Графикалық ақпаратты кодтау. Суретті ашу, сақтау. Графикалық редактордың сурет түстері туралы түсініктер.

Ойлауды Блум

бойынша жіктеу

Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткі(сұрақ,тапсырма,жағдаят)

Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

Ұпай

Жиынтық баға

Білу

10 мин.

Үй тапсырмасы

бойынша

білімін анықтау.

«Сағат» ойыны арқылы сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру.

«мәтіндік ақпаратты кодтау.» тақырыбын интерактивті тақтадағы мысалдарда. Бұл қайжерде қолданады? деп сұраймын. «Серіппе доп» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне сұрақ қояды да лақтырады және ол оқушы жауап беріп екінші оқушыға лақтырады.

Өткен тақырып бойынша алған білімдері анықталады.

Білім көлемін зерделеу.


мәтіндік ақпаратты кодтауды біледі.

3


мәтіндік ақпаратты кодтауды жартылай біледі.

2

мәтіндік ақпаратты кодтауды өте аз біледі.

1

Түсіну


15 мин.

Графикалық ақпаратты кодтау

мағынасын ашу, қызметтерін компьютермен жұмысты жасау арқылы

игерту.

Сыныпты 3 топқа бөлу.

(Мозайка арқылы топқа бөлуГрафика және сапасы? деген сұрақ қою арқылы жаңа сабаққа жол ашамын.

«Тірек белгілер» (ИОӘҚСЖЖБ-99 бет) оқыта үйрету ойыны.

Мәтінді оқиды, сурет, белгі, сызба салып түсіндіріп береды. Сурет сызбалары мазмұндылығын және әсемдігі бойынша басқа топтар қадағалап бағалайды.


Тақырыптың басты идеясын табуГрафикалық ақпаратты кодтауды түсіндіреді.

Тақырыптың басты идеясын

түрлері мен қолдануларын

түсіндырумен орындап мысалдар корсету.

Тапсырманы толық орындады

3


Қателіктері болды

2

Мүлдем орындай алмады

1

Қолдану

10 мин.

Тақырып тапсырмаларын

орындау барысында қолдану.

Деңгейлік тапсырмалар.

  1. Қадам . Қарапайым графикалық редакторы.

  2. Қадам.Графикалық ақпаратты кодтау.

  3. Қадам. Графикалық редактордың сурет түстері және 1,2- қадамдарды бірге мәліметтер енгізу және пішімдеуды орындап корсетеды.

Сергіту:Бейнежазба бойынша


Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады.

Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру

Үш қадам

3


Екі қадам

2

Бір қадам

1

Талдау

5 мин.

Тәжірибеде жасаған жұмыстарын түсіндіру, талдау.

Әр топтың жасаған жұмыстарына талдау жасау. «Қатені тап» әдісі арқылы топтар бір-бірінің қатесін түзетеді.


Өзара пікірталасқа түсіп, жауаптың дұрыстығын дәлелдейді.

Пікірталасқа түсу.

диалог құрып,қорытынды жасайды

3


тек диалог құрайды

2

жұмысқа қатыспайды

1

Жинақтау

2 мин.

Графикалық ақпаратты кодтау

мысалдарын

салыстыру , шешім шығару.

«Талқылау» әдісі арқылы сабаққа белсене қатыспай отырған оқушылардан шығарамын.

Ерекшеліктерін және ұқсастықтарын салыстыра нақтылайды.

Жағдаяттан шыға білу құзыреті.

Толық шықты

3


Қиналды

2

Шыға алмады

1

Бағалау

3 мин.

1 мин.

Ойын жинақтауға дағдыландыру.

Ой-толғаныс.

Графикалық ақпаратты кодтау.

Біліп келуге: Тақырыпты оқып сұрақтар мен мысалдар келтыру.

Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.

Логикалық ойы.

Креативті

3




Тексерілді :



© 2010-2022