3 урок Компютери бувають різні (2 клас)

                                                                                                                                                                                                                    
Раздел Информатика
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Дата:____________

Клас: 2

Тема: Комп'ютери бувають різні.

Мета: Закріпити знання учнів про можливості сучасних комп'ютерів та їх призначення, про професії людей; ознайомити з різновидами персональних комп'ютерів; повторити правила поведінки в комп'ютерному кабінеті. Розвивати уважність, пам'ять,мовлення, логічне мислення, сформувати вміння узагальнювати, міркувати. Виховувати відповідальність, самостійність, підвищувати інформаційну культуру учнів.

Тип уроку: засвоєння нових знань., формування вмінь та навичок.

Обладнання: дошка, комп'ютери, мультимедійна дошка, презентація «Що може комп'ютер?», робочий зошит, підручник.

Хід уроку


І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Привітання.

2. Перевірка готовності учнів до уроку.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Інформатична мозаїка

Складіть картки так, щоб отримати правила безпечної роботи та поведінки в комп'ютерному кабінеті.

1.

2.

4.

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Гра «Де використовують комп'ютер»

(Учні плескають у долоні, якщо комп'ютер використовується.)

  • У магазині;

  • У лікарні;

  • У їдальні;

  • На велотренажері;

  • У банку;

  • У басейні.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Учитель. Для того щоб зрозуміти, що таке персональний комп'ютер, визначимо, що означає слово «персональний». Персональний - особистий. Отже, словосполучення «персональний комп'ютер» означає «особистий комп'ютер», тобто призначений для роботи однієї людини.

Наведена таблиця допоможе вам побачити, які персональні комп'ютери існують.


Таблиця. Які бувають комп'ютери

Зовнішній вигляд

Назва

Особливості

3 урок Компютери бувають різні (2 клас)

Стаціонарний

комп'ютер

Ці комп'ютери можуть зустрітися вам в різних місцях (школа, бібліотека, лікарня, банк та ін.) чи вдома. Недолік персональних

комп'ютерів полягає в тому, що

вони встановлюються в певному

місці, їх не можна часто пересувати.

Перевагою є їх потужність та

зручність у використанні. Частіше стаціонарні комп'ютери більш придатні для професійного використання та навчання.

Переносні чи портативні персональні комп'ютери

3 урок Компютери бувають різні (2 клас)

Ноутбук

Невеликі за розміром. Зручно брати із собою в подорожі, відрядження, виступати на різних зібраннях чи презентаціях. Досить потужні, тому їх можна використовувати для читання, рисування, перегляду фільмів та мультфільмів, виконання завдань у навчальних програмах

та перепочинок з комп'ютерними

іграми.

3 урок Компютери бувають різні (2 клас)

Нетбук

Основне призначення цих персональних комп'ютерів - доступ до мережі Інтернет.

3 урок Компютери бувають різні (2 клас)

Планшетний

комп'ютер

Дуже популярний у сучасному світі. Плаский, легкий переносний комп'ютер. Виглядає як екран без клавіатури. Інформацію користувач вводить за допомогою сенсорного

екрана, дотиком пальця до екрана. Більш доречний для відпочинку, ніж для роботи: читання, перегляд фото­

знімків, слухання музики, перегляд кінофільмів. Зручно використовувати як щоденник

та для виходу в Інтернет.

V. ЗАСТОСУВАННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

Робота з підручником

§ 3, запитання і завдання: № 1, 3.

Додаткове завдання

Уявіть собі, що ви експерт з персональних комп'ютерів. Комерційна фірма звернулася до вас щодо закупівлі комп'ютерів.

1. Директор фірми. Майже весь час перебуває у відрядженнях. Проводить різноманітні презентації. Повинен постійно мати доступ до мережі Інтернет.

2. Секретарка. Повинна вести щоденник директора і повідомляти його про зустрічі, навіть тоді, коли не знаходиться на своєму робочому місці.

3. Для бухгалтера. Бухгалтер завжди знаходиться у своєму кабінеті. Він виконує різноманітні розрахунки.

Які комп'ютери ви порадите кожному працівнику фірми? Обговоріть ситуації.

VI. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Один - піднести руки вгору,

Два - нахилитися додолу.

Не згинайте, діти, ноги

І торкайтеся підлоги.

Три, чотири - прямо стати,

Будемо відпочивати.

VII. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК

Повторення правил роботи за комп'ютером.

1. Віршик та правила поведінки за комп'ютером.

2. На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?

Практична робота з комп'ютерною програмою «Сходинки до інформатики», зупинка «Лісова галявина»

Учитель. Сьогодні на уроці працюватимемо з програмою «Лісова галявина». Треба допомогти гномам зібрати гриби та ягоди. Спочатку підведіть стрілку-вказівник миші до гриба. Потім натисніть ліву кнопку миші і тримайте її натиснутою - ви схопили грибок. Не відпускаючи кнопку миші, пересувайте мишу по килимку - перенесіть грибок до кошика. Коли кошик засвітився, відпустіть кнопку миші - грибок опинився у кошику.

Так само ви можете перенести до кошика ягідки суниці.

Релаксація

1. Швидко покліпати, заплющити очі і посидіти спокійно, повільно

рахуючи до 5. Повторити 4-5 разів.

2. Міцно заплющити очі (рахувати до 3), відкрити їх і подивитись

удалечінь (рахувати до 5). Повторити 4-5 разів.

VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Фронтальне опитування

1. Що вам сподобалось на уроці?

2. Які бувають персональні комп'ютери?

3. Які персональні комп'ютери ви бачили? Перелічіть їх.

4. Чим відрізняється зовні стаціонарний комп'ютер від планшета?

5. Чим відрізняється зовні ноутбук від нетбука?

6. Як виконується введення інформації на планшеті?

7. Як можна використовувати стаціонарний комп'ютер?

8. Чи важко взяти з собою на відпочинок стаціонарний комп'ютер?

9. Які персональні комп'ютери легкі в пересуванні?

IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Завдання за підручником: § 3, запитання і завдання: № 2, 4

© 2010-2022