Конспект урока: Объектілермен жұмыс істеу

Раздел Информатика
Класс 7 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Класы: 7

Сабақтың тақырыбы: Объектілермен жұмыс істеу

Басқару жоспары

Жоспар мазмұны

Психологиялық тренинг.

«Жеке қасиет» /3 мин/

2шеңбер /ішкі және сыртқы/ боп тұрады. Ішкі шеңбердің мүшесі жаман қасиетін айтады, сыртқы шеңбердің мүшесі оны жұбатып, оның жақсы қасиетін айтады. Сосын орын ауыстырады.

Оқушылардың назарын сабаққа аударып, сәлемдесу.

Оқушыларды қалай топтастырамын?

Объектілердіңқ: қапшық, файл, таңбаша суреттері бойынша топтау

Мақсаты:

  1. Объектілермен жұмыс туралы түсінік қалыптастыру;

  2. Объектілерді көшіру мен жылжыту, аттарын өзгерту, оларды себетке жою, себеттен қалпына келтіру, қапшықтар, таңбашалар құру ережелерін білу білік-дағдыларын дамыта түсу;

  3. Оқушыларға топтық жұмыс ұсына отырып, оларды бір-бірімен ынтымақтаса жұмыс жасауға тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже: объектілерді екі топқа топтастырады, оларды құрады, жояды, атын өзгертеді, жылжытады, орнын ауыстырады, көшіреді, қалпына келтіреді. Осындай процестерге өмірден мысал келтіреді.

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Не істеймін?

Оқушылардың іс - әрекеті.

Ресурстар:

5 мин





3 мин



5 мин

5 мин

5 мин



10 мин



4 мин

5 мин

Үй тапсырмасына шолу.

Өмірде файлдар иерархиясына ұқсастықтар кездесе ме? Болса, қандай?

Күннің жадын, сабақ тақырыбын жазу

1. Қызығушылықты ояту.

Файлдарды жылжыту мен көшіру процесі флипчарт арқылы көрсетіледі.

Сұрақ :

Суреттен қандай процесс көріп отырсыңдар? Олардың қандай айырмашылығы бар? Олар қажет пе? Не үшін?

2. Мағынаны тану.

Постер әдісі

1) Оқулықпен жұмыс.

а)Тақырыпты түсініп оқу

ә) Тақырыптағы негізгі ойды жазу

б) өзара талқылау

Мнемоника. Қайта топтау. Сыбырлаған құрылғыны ымдау арқылы бірін-бірі табу. /монитор, тышқан, пернетақта/

3.Сабақты бекіту.

1-лер W-да қандай объектілері бар?

2-лер Электрондық оқулықтағы тапсырмаларды орындаңдар

3-лер Сөйлемді толықтырыңдар...

4.Сабақты қорытындылау.

Синкуейн әдісі. Нысандарға 5 жолдық өлең.

5. Үйге тапсырма. §7.1§7.2 оқу. Word мәтіндік редакторының мүмкіндіктері қандай?

6. Бағалау. Топ басшыларының бағалауы

Берілген сұрақтарға жеке-жеке жауап береді.


Оқушылар қойылған сұрақтарға ойланып, жауап береді.



Оқушылар оқыған мәтіннің нәтижесін әуелі жұпта, сосын топта талқылап, постер қорғады



Бір-бірімен ымдаса отырып топтасады.


1-лер W объектілерін 2топқа бөліп жазады, бума құрып оның атын өзгертеді, Іштестірілген 3 бума құрады;

2-лер Электрондық оқулықтағы тапсырманы орындайды

3-лер Файл дегеніміз... Жүйелік қапшықтарға... Жұмыс қапшықтарына... W-да бағдарламалар... Файл типтеріне мысал келтіреді, ұсынылған сурет, электрондық кесте, видео, әуенге қарап, оның кеңеймелерін анықтайды.


Оқушылар сұраққа жеке жауап береді.


Топ басшысы топ мүшелерін бағалайды.

Power Point, электрондық оқулық



Флипчарттан қапшықты көшіру мен жылжыту процестерінің көрінісі



Файлдар мен қапшықтар

Жаңа қапшық құру мен таңбашалар



Маркер

А- 3

Оқулық




Интерактивті тақта



© 2010-2022