- Преподавателю
- Информатика
- Ғ. Мүсірепов «Ананың анасы» әңгімесі
Ғ. Мүсірепов «Ананың анасы» әңгімесі
Раздел | Информатика |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Мухашев Н.К. |
Дата | 13.03.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Күні: 13.02.2010
Сыныбы: 7 «б»
Пәні:Әдебиет
Сабақтың тақырыбы: Ғ.Мүсірепов «Ананың анасы» әңгімесі(2-сағат)
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға тақырыпты меңгерту, мазмұнына талдау жасай білуге үйрету.
Дамытушылық: Оқушылардың таным белсенділігін арттыру, оқу ,талдау, жоспар құру, мінездеме беру арқылы оқушылардың ойын дамыту.
Тәрбиелік: Оқушыларды адамгершілікке, іскерлікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Әдіс-тәсілдері: топтық талдау, сұрақ-жауап, ассосацая.
Көрнектілігі: Венн диаграммасы
Пән аралық байланыс: Тарих, математика, бейнелеу өнері.
Сабақтағы теориялық мағлұмат : Шығарма құрылысы, экспозиция,аңыз.
Сабақтың барысы:1. Ұйымдастыру кезеңі.
2.Үй тапсырмасын сұрау.
Топқа бөлу:
-
Топ Алғырлар (1 қатар)
-
Топ Тапқырлар (2 қатар)
-
Топ Білгірлер (3 қатар)
Шығарма құрылысы
-
Әңгіменің басталуы. Әйтілестің әңгімесі. Жалпақ балуанның шабуылы.
-
Әңгіменің шиеленісуі. Ананың ерлігі.
-
Әңгіменің шарықтау шегі. Кейкінің үкімі.
-
Әңгіменің шешімі. Ана мен қыздың оқиғасы.
1 т. Шығарманың қысқаша мазмұндау.
2 т. Ғ. Мүсіреповтің өмірі мен шығармаларына тоқталу.
3 т. Шығарма бойынша сурет салу.
3 Жаңа сабақ
1-тапсырма
1 т. 1. Шығамадағы кейіпкерлерді ата, басты кейіпкерлерге мінездеме бер.
2 т. 2. Осы шығармада қандай ұлттық дәстүр көрінеді? Ол дәстүр қазір сақталған ба?
3 т. 3. Мәтіндегі көнерген сөздерді тауып, мағынасын ашу.
2-тапсырма.
Топтастыру.
Ана
3-тапсырма
1 т. 1. «Ананы жырға қосыңдар» ойтолғау.
2 т. 2. Ана, әйел тақырыбында мақал-мәтелдер жазу.
3 т.
Ана Жалпақ балуан
4.Сабақты бекіту.
Бүгінгі сабақта мен не үйрендім?
Қорытындылау. Ананың баласы үшін жасар еңбегі өлшеусіз. «Баланың білегі ауырса , ананың жүрегі сыздайды» деп бекер айтпаған. Осындай асыл аналарымыз ұзақ жасау үшін еңбегін ақтап, қайырымды болыңдар.
Үйге: «Ана- сарқылмайтын күш» тақырыбында шығарма жазып келу.
Бағалау: