8-сынып Қазіргі заманғы дербес компьютер мен оның құрамдас бөліктері қысқа мерзімдік сабақ жоспары

§7. Қазіргі заманғы дербес компьютерлер (ДК) мен оның құрамдас бөліктерінің түрлері ДК-ның құрамдас бөліктерін түрлерін білу Жаңа сабақты меңгерту Жаңа сабақ Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, дарынды және талантты балалармен жұмыс, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану. Оқулық,  нұсқаулық,  интернет,  қосымша әдебиеттер - - - Білімділік: Қазіргі заманғы ДК-ның қасиеттерін, қол жетімділігін білу Дамытушылық: Бұрынғы өтіліп кеткен ДК туралы сабақтарға байланысты қазіргі ДК мен Бұрынғы заманғы ЭЕМ айырмашылығын саралай алу Тәрбиелік: Ортада нығыз қарым-қатынас пен жақсы көңіл-күй қалыптастыру  Дербес компьютер,   Интербелсенді тақта Амандасу.    Кезекшімен әңгіме
Раздел Информатика
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

8-сынып Қазіргі заманғы дербес компьютер мен оның құрамдас бөліктері қысқа мерзімдік сабақ жоспары8-сынып Қазіргі заманғы дербес компьютер мен оның құрамдас бөліктері қысқа мерзімдік сабақ жоспары8-сынып Қазіргі заманғы дербес компьютер мен оның құрамдас бөліктері қысқа мерзімдік сабақ жоспары8-сынып Қазіргі заманғы дербес компьютер мен оның құрамдас бөліктері қысқа мерзімдік сабақ жоспары-сабақ

Пәні: Информатика

Күні: 15.10.2014ж

Сынып: 8


Сабақтың тақырыбы:

§7. Қазіргі заманғы дербес компьютерлер (ДК) мен оның құрамдас бөліктерінің түрлері

Сабақтың мақсаттары:

ДК-ның құрамдас бөліктерін түрлерін білу

Сабақтың типі:

Жаңа сабақты меңгерту

Сабақтың түрі:

Жаңа сабақ

Сабақтың әдісі:

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, дарынды және талантты балалармен жұмыс, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану.

Сілтеме:

Оқулық, нұсқаулық, интернет, қосымша әдебиеттер

Оқушылар үшін оқу нәтижелері:

-

-

-



Сабақтың мақсаттары:

Білімділік: Қазіргі заманғы ДК-ның қасиеттерін, қол жетімділігін білу

Дамытушылық: Бұрынғы өтіліп кеткен ДК туралы сабақтарға байланысты қазіргі ДК мен Бұрынғы заманғы ЭЕМ айырмашылығын саралай алу

Тәрбиелік: Ортада нығыз қарым-қатынас пен жақсы көңіл-күй қалыптастыру

АКТ мүмкіндіктері:

Дербес компьютер, Интербелсенді тақта

Сабақтың барысы:

0.5 мин

Амандасу. Кезекшімен әңгіме

Уақыт

Жұмыстың түрі

Мұғалімнің рөлі

Оқушының рөлі

Бағалау

1

3 мин

Шаттық шеңбері

Топқа бөлу


Молекула әдісі арқылы

Оқушылар қол ұстақан балалармен топ болып бөлінеді


2

5 мин

Білу

Жан-жақты білімін тексеру

Үй тапсырмасы

Топтар бір-біріне өткен сабақ бойынша сұрақ қояды

Топтағы оқушылар келісу арқылы бір оқушы жауап береді

Смайлк арқылы

3

5 мин

Жаңа сабаққа кіріспе

Миға шабуыл


1.Дербес сөзінің мағынасы?

2.не үшін дербес компьютер дейміз?

3.Компьютер құрылғыларына не жатады?

Әр топ оқушылары өз бетімен сұрақтарға жауап береді.

2 жұлдыз 1 тілек

4

10 мин

Түсіну

Жаңа сабақ


Оқушыларға компьютердің даму тарихын түсіндіре кетіп, ДК-нің мәнін, құрылғыларын, қандай жұмыс атқаратынын айта кету. Сол арқылы әр топ оқушыларына ДК құрылғылары туралы сұрақтар қою

Оқушылар өздеріне берілген тапсырманы топпен орындайды


Шапалақ ұру арқылы бағалау







5





7 мин








Қолдану

Топтық жұмыс

Жаттығумен жұмыс


Әрбір топқа тышқан, перне тақта, принтер беріп қандай ерекшелігі бар екенін, жаңа шығып жатқандардан қандай айырмашылығы бар екенін баяндау арқылы басқа топпен бөлістіру

Топтағы оқушылар бір-бірінің пікіріне мін беріп, жинақтап баяндайды.

Бас бармақ әдісі



2 мин

Сергіту сәті


6

5 мин

Талдау

Қорытындылау

Рефлексия

8-сынып Қазіргі заманғы дербес компьютер мен оның құрамдас бөліктері қысқа мерзімдік сабақ жоспары

3 топқа жапсырма қағаз таратып беремін

Оқушылар сыни тұрғыдан ойлау арқылы өз ойларын парақ бетіне түсіреді және сол бойынша әр топ арасында талқы жүргізеді.

Бағдаршам әдісі арқылы

7

3 мин

Бағалау



/формативті бағалау/




Оқушыларға критрий қойып басқа топты, оқушыны бағалайды


Оқушылар критерийлер арқылы өзін-өзі және басқа топты бағалайды.

Критерий арқылы бағалау

8

2 мин

Үйге тапсырма

Үй тапсырмасын топпен түсіндіру керек.

Практикум 33-бет

Күнделікке үй тапсырмасын жазады. Үй тапсырмасы бойынша сұрақтары болса мұғалімге қояды.


9

0.5 мин

Көңіл-күй смайликтері




Мұғалім оқушыларға смайлик таратып береді.

Бүгінгі сабақта алған әсерлеріне байланысты оқушылар смайликтерді көтереді


10


Мұғалімнің бағалауы

Оқушылардың қай жерде қателескенін айта кетеді

Оқушылар келесі жолғы сабаққа дайындалып келуге уәде береді

Оқушылардың барлығын мадақтау









© 2010-2022