- Преподавателю
- Информатика
- Сабақ жоспары: 6 сынып
Сабақ жоспары: 6 сынып
Раздел | Информатика |
Класс | 6 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Мушаханова Н.О. |
Дата | 11.01.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Мушаханова Нұржамал Орынбасарқызы Сабақ жоспары
ІІІ (базалық ) деңгей «Құрық селосының №1 орта мектебі»
Құрық селосы коммуналдық мемлекеттік мекемесі
«Бекітемін»
_____________________
А. Азмағанбетова
Оқу ісінің меңгерушісі
Алғашқы жоспар
№
10.03.2014 ж
Информатика
6-сынып
Сабақтың тақырыбы
Кестемен практикалық жұмыс
Сабақтың мақсаты
а) текстік құжаттарда кестемен жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру;
ә) алған білімдерін практикада қолдана білу іскерліктерін дамыту;
б) еңбек әрекетіне, өзбетінділікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу
Оқу нәтижесі
а) Кесте құрып біледі;
ә) Компьютерде жұмыс жасай біледі;
б) Берілген тапсырмаларды жұпта, топта орындай біледі.
Сілтеме
а) Мұғалімдерге арналған нұсқаулық;
ә) 8-сыныпұа арналған оқулық
Тапсырмалар
а) Топтық тапсырмалар,компьютермен жұмыс;
ә) Сұрақтарға жауап іздеу; тесттер орындау.
Сабақта қолданылатын материалдыр
Топтық тапсырмалар, компьютер, интер.тақта, бағалау бетшелері т. б.
Сабақ кезеңдері
Мұғалімнің іс әрекеті
Оқушылардың іс әрекеті
І
Ұйымдастыру
Оқушылармен ынтымақтастықты қалыптастыру, сыныпты сурет қиындылары арқылы бөлу
Бір біріне тілек айтады,топқа бөлінеді, топ басшысын сайлайды
ІІ
Сергіту сәті
Бейнеролик жіберу
Оқушылар билейді
ІІ
Үй тапсырмасын сұрау
Сұрақ қою
Оқушылар жауап береді.
ІІІ
Топтық жұмыс
Кесте құру тақырыбына постер қорғау.
Топ бойынша кесте құру жолдарын түсіндірді.
Практикалық жұмыс
Бірнеше практикалық жұмыс
Оқушылар компьютерде практикалық жұмыс орындайды. Орындалған жұмысты топ басшысына айтады.
Жеке жұмыс
Сәйкестендіру тестісін орындау.
Беріген пернелердің атқаратын функцияларын белгілеп шығу. Тақта арқылы тексеру, жауабын топ басшысына айту.
ІУ
Ой қорыту
Қарама қарсы сұрақтар.
Иа жоқ жауаптарымен жауап беру.
У.
Бағалау
Топ басшысы бағалайды.
Топ басшысы тобындағы оқушыларды алған ұпай санымен бағалау критерийі бойынша бағалайды.
УІ
Кері байланыс
Смайликтер тарату
Не біледі? Не білді? Не білгісі келеді? Ауызша айтады.
УІІ
Үйге тапсырма
Кесте құру ды тапсыру
Кесте құру
«Бекітемін»
_____________________
А. Азмағанбетова
Оқу ісінің меңгерушісі
Қайталанған жоспар
№
10.03.2014 ж
Информатика
6-сынып
Сабақтың тақырыбы
Кестемен практикалық жұмыс
Сабақтың мақсаты
а) текстік құжаттарда кестемен жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру;
ә) алған білімдерін практикада қолдана білу іскерліктерін дамыту;
б) еңбек әрекетіне, өзбетінділікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу
Оқу нәтижесі
а) Кесте құрып біледі;
ә) Компьютерде жұмыс жасай біледі;
б) Берілген тапсырмаларды жұпта, топта орындай біледі.
Сілтеме
а) Мұғалімдерге арналған нұсқаулық;
ә) 8-сыныпқа арналған оқулық
Тапсырмалар
а) Топтық тапсырмалар,компьютермен жұмыс;
ә) Сұрақтарға жауап іздеу; тесттер орындау.
Сабақта қолданылатын материалдыр
Топтық тапсырмалар, компьютер, интер.тақта, бағалау бетшелері т. б.
Сабақ кезеңдері
Мұғалімнің іс әрекеті
Оқушылардың іс әрекеті
І
Ұйымдастыру
Оқушылармен ынтымақтастықты қалыптастыру, сыныпты сурет қиындылары арқылы бөлу
Бір біріне тілек айтады,топқа бөлінеді, топ басшысын сайлайды
ІІ
Өткен тақырыптарды тексеру
Шағын тест
Сәйкестендіру тестісі
Дұрыс жауаптарды интерактивті тақтадан берілген слайдтан белгілейді.Дұрыс жауаптар санын топ басшысына береді.
ІІІ
Топтық жұмыс
Ақпараттық диктант
Топ болып тиісті сөздерді орнына қою.
Дұрыс жауапты тексеру.
Миға шабуыл
Слайд материалын қарау.
Слайдтағы дайындалған материалдар бойынша кесте құру жолдарын еске түсіру.
Практикалық жұмыс
3 деңгейлі практикалық жұмыс
Оқушылар компьютерде практикалық жұмыс орындайды. Қай деңгейдегі жұмысты орындағанын топ басшысына айтады.
Жұптық жұмыс
Семантикалық карта толтыру
Беріген пернелердің атқаратын функцияларын белгілеп шығу. Тақта арқылы тексеру, жауабын топ басшысына айту.
ІУ
Ой қорыту
Қарама қарсы сұрақтар.
Иа жоқ жауаптарымен жауап беру.
У.
Бағалау
Топ басшысы бағалайды.
Топ басшысы тобындағы оқушыларды алған ұпай санымен бағалау критерийі бойынша бағалайды.
УІ
Кері байланыс
БББ стратегиясы
Не біледі? Не білді? Не білгісі келеді? Ауызша айтады.
УІІ
Үйге тапсырма
Күрделі кесте құру.
Социограмма
Менің сыныптағы жақын досым:
Мына оқушымен жақсы дос болғым келеді:
Бұл оқушылармен тек үзіліс кезінде сөйлесемін:
Бұл біздің сыныптың танымал оқушысы:
Бұл біздің сыныптың ең ақылды оқушысы:
Сауалнама
-
Өтіп жатқан сабақтар ұнады ма? ________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
-
Не себепті ұнады? (Ұнамаса себебін айт). __________________________________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
-
Бұрынғы сабақтардан ерекшелігі неде? ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Сабақтардың қалай өткенін қалайсын? ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Қандай өзгерістер болды? ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-
Мұғалімдердің сабақтары ұнайма? ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Зерттеу жүргізілген сыныптағы
сауалнаманы талдау қорытындысы
Сыныптағы оқыту мен оқудың нақты жағдайын анықтау үшін 6 «Ә» сыныбының оқушыларына арнап сауалнама құрастырдым. Бұл сауалнамада «Өтіп жатқан сабақтар ұнады ма?», «Не себепті ұнады?», «Бұрынғы сабақтардан ерекшелігі неде?», «Сабақтардың қалай өткенін қалайсыз?», «Қандай өзгерістер болды?» деген сұрақтар болды. Саулнамаға 6 «Ә» сыныбындағы 1 тобының 10 оқушысы қатысты. Алынған сауалнаманы талдай отырып дәстүрлі сабақтарға қарағанда жаңа тәсілмен өтіп жатқан сабақтарға оқушылардың қызығушылықтары артқанын байқадым.
Осы сауалнамадағы «сабақ ұнады ма?» деген сұраққа 10 оқушыда сабақ өте қызықты және ұнайды деп жауап берді.
«Не себепті ұнады?» деген сұраққа 5 оқушы сабақ өте қызықты өтті десе, 2 оқушы сабақ басқа сабақтарға қарағанда ерекше болды деді, ал 1 оқушы қызықты тапсырмалар көп болды деді.
«Бұрынғы сабақтардан ерекшелігі неде?» деген сұраққа 10 оқушының 3 уі бұрын сабақ айтпаған оқушылар сабақ айтты деді, ал 2 оқушы сабақта еркін отырдық деді.
«Сабақтардың қалай өткенін қалайсыз?» деген сұраққа 1 оқушы қызықты тапсырмалар көп болса десе, ал 1 оқушы постер қорғау тапсырмалары көп болса екен деді.
«Өзгерістер болды ма?» деген сауалға «иа» деп бірауыздан жауап қайтарды. Кейбір оқушылар сабақта үндемей отыратын оқушылардың сабаққа қызығушылықпен араласқанын байқаған. Басқа да пәндер осылай өтсе деген тілектерін білдірді. Оқушылардың сауалнамаға берген жауаптарын талдай отырып алдағы сабақтарда үнемі 7 модульдің әдіс-тәсілдерін қолдана отырып сабақ өткізуді жоспарға қойдым.