Microsoft Excel бағдарламасында есептеулер мен диаграммаларды құрастыру

Microsoft Excel кестелік процессорлардың негізгі мүмкіндіктерімен, кестемен, диаграммамен жұмыс жасауға үйрету.Оқушыларды ақпараттық мәдениетке тәрбиелеу, өзін - өзі бағалауға, уақытты тиімді пайдалана білуге үйрету. Оқушылардың Microsoft Excel бағдарламасында және электрондық оқулықтармен жұмыс жасауда қабілетін дамыту.
Раздел Информатика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

С. Бәйішев атындағы Ақтөбе университеті колледжі

«Келісілді» «Бекітемін»

Колледж әдіскері Директордың оқу

_______Қ.О.Абашева ісі жөніндегі орынбасары

«___ »_____2013ж. _______С.М.Жалимбетова

«____»________2013ж.

Ашық сабақ

Тақырыбы: Microsoft Excel бағдарламасында есептеулер мен диаграммаларды құрастыру.


Мамандығы: «Іс қағаздарын жүргізу»

Тобы: 103


Дайындаған оқытушы: Бекниязова А.Е.


Пәндік циклдың комиссиясы,

отырысында қаралып, мақұлданды.

Хаттама № ___ «___»_______2013ж.

ПЦК төрайымы ______ Калдыбаева Г.А.




Ақтөбе 2013ж.


Сабақтың тақырыбы: Microsoft Excel бағдарламасында есептеулер мен диаграммаларды құрастыру.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:

  • Microsoft Excel кестелік процессорлардың негізгі мүмкіндіктерімен, кестемен, диаграммамен жұмыс жасауға үйрету.

  • Оқушыларды ақпараттық мәдениетке тәрбиелеу, өзін - өзі бағалауға, уақытты тиімді пайдалана білуге үйрету. Оқушылардың Microsoft Excel бағдарламасында және электрондық оқулықтармен жұмыс жасауда қабілетін дамыту.

Тәрбиелік:

  • Компьютермен жұмыс істеуде ұқыптылыққа, техника қауіпсіздігін дұрыс сақтай білуге үйрету;

  • Жүрген орталарында кішіпейіл, сыйымды бола білуге баули отыра, білімді, шыншыл, өжет тұлғаны қалыптастыру.

Дамытушылық:

  • Оқушылардың танымдық және шығармашылық қабілеттерін жан-жақты дамыту.

  • Логикалық ойлау арқылы толық және нанымды жауап беруге дағдыландыру, ойларын дұрыс тұжырымдап сұрақтарға қорытынды жасай білуге үйрету. Оқушыларды программа құруға баулу арқылы олардың логикалық қабілеттерін дамыту мен сабаққа қызығушылығын арттыру;

  • Теория жүзінде алған білімдерін практикада қолдана білу.

Сабақтың түрі: Іскерлік пен дағдыны қалыптастыру.

Сабақтың типі: Аралас.

Пәнаралық байланыс: ағылшын тілі, тарих, математика.

Оқу процесін ұйымдастыру әдістері:

Жеке-өзіндік, топтық, оқушы-компьютер, оқушы -мұғалім.

Сабақтың көрнекілігі:

  • Ребус;

  • Үлестірме парақтар.

  • Электронды оқулық.

  • Слайд.

Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі.

  • Саламатсыздар ма, оқушылар?

  • Оқушылар бүгінгі сабақта кезекші кім? Кезекші, сабақта оқушылар түгел ме? Бүгінгі сабағымызға тақтамыз, компьютерлердің барлығы жұмыс істеуге дайын ба? Оқушылар зейінімізді сабаққа аударайық.

"Қазақстанның болашағы-

білімді ұрпақтың қолында..."

Н.Ә.Назарбаев

Атамыздың сөзіне сүйене отырып, оқушылар бүгінгі сабағымыздың сапасын арттыру мақсатымызда, сабағымызды ерекше етіп өткіземіз, үйткені біз әлемнің жеті кереметіне саяхатқа шығамыз. Алдымен Хеопс пирамидасынан бастап Галикарнас кесенесіне тапсырмаларды орындау арқылы жетеміз.

Тапсырмаларды орындаған оқушылар менің қолымдағы жетондарды алып өз қоржындарына салып отырады.

Алдымен оқушылар өтілген материалды қайталау үшін үй тапсырмасын тексерейік.

  1. Хеопс пирамидасы (Үй тапсырмасы) Microsoft Excel бағдарламасында есептеулер мен диаграммаларды құрастыру.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру қорытындылау.

Тапсырма (Электрондық оқулықтан)

Семирамида аспалы бағы

Microsoft Excel бағдарламасында есептеулер мен диаграммаларды құрастыру.

ІІІ.Жаңа сабақ.

Электронды оқулықпен жұмыс

Артемиданың гибадатханасыMicrosoft Excel бағдарламасында есептеулер мен диаграммаларды құрастыру.

ІV . Бекіту. Жарайсыңдар балалар енді Зевс мүсінін көру үшін тақтадағы ребусты шешейік. Сонымен іске сәт!

Microsoft Excel бағдарламасында есептеулер мен диаграммаларды құрастыру.

Ребус

V - кезең. Қорытындылау.

Диктанттағы бос сөздің орнын тез толтыру керек. Не жазу керек екенін өздері біліп жазып, үлгеріп отыруға тиіс. Ол мына төмендегідей формада.

Компьютерлік диктант

Қазіргі кезде кең қолданылатын кестелік редактор ______________ болып табылады. Бағдарламаны іске қосу үшін келесі әрекет орындалады: ___________Microsoft Excel бағдарламасында есептеулер мен диаграммаларды құрастыру. _____________Microsoft Excel бағдарламасында есептеулер мен диаграммаларды құрастыру.____________Microsoft Excel бағдарламасында есептеулер мен диаграммаларды құрастыру.___________. Кез-келген кестенің жұмыс аймағы ______________мен ___________ тұрады. Әрбір бағана мен жолдың қиылысуы _____________құрайды, ол ұяшыққа мәліметтерді (текст, сан, формула) енгізеді. Кестеде жол нөмірленеді, бағаналар ______________бас әріптерімен белгіленеді.

________ ________________электрондық кестеде қатарды анықтайды. Жол нөмірлері жұмыс тақтасының сол жағында жазылады.

Электрондық кестелердің құндылығы олардағы _______________өңдеу тәсілдерін пайдаланудың қарапайымдылығы болып табылады. __________________- деректерді графикалық бейнелеудің ыңғайлы сайманы.

Жауабы.

Қазіргі кезде кең қолданылатын кестелік редактор __ Microsoft Excel _ болып табылады. Бағдарламаны іске қосу үшін келесі әрекет орындалады: БастауMicrosoft Excel бағдарламасында есептеулер мен диаграммаларды құрастыру. ПрограммаларMicrosoft Excel бағдарламасында есептеулер мен диаграммаларды құрастыру.Microsoft Office Microsoft Excel бағдарламасында есептеулер мен диаграммаларды құрастыру. Microsoft Excel . Кез-келген кестенің жұмыс аймағы жолдар мен бағаналардан тұрады. Әрбір бағана мен жолдың қиылысуы ұяшықты құрайды, ол ұяшыққа мәліметтерді (текст, сан, формула) енгізеді. Кестеде жол нөмірленеді, бағаналар латынның бас әріптерімен белгіленеді.

Жол нөмірі электрондық кестеде қатарды анықтайды. Жол нөмірлері жұмыс тақтасының сол жағында жазылады.

Microsoft Excel бағдарламасында есептеулер мен диаграммаларды құрастыру.Microsoft Excel бағдарламасында есептеулер мен диаграммаларды құрастыру.

VI - кезең. Бағалау.


1. Кесте дегеніміз не?
2. Жол, бағана, ұяшық дегеніміз не?
3. Электрондық кесте дегеніміз не?
4. Диаграмма түрлерін ата? Диаграмманың типтерін ашып айту.
5. Электрондық кестені қандай жағдайда қолдануға болады?
6. Деректерді сақтау жолдарын ата?
7. Жұмыс кітабы неден тұрады?
8. Деректерді қалай қорғауға болады?
9. Ең алғашқы электрондық кесте қай жылы пайда болды, және оның аты қандай?
10. Диаграммалар қандай элементтерден тұрады?

Зертханалық жұмыс

Сатылған өнімнің пайдасы жайлы кесте құр, өнімге сабақта қолданатын құралдарды жаз. (диска, сызғыш, ручка, карандаш, дәптер, ақ бет).


6. Александрия маягына барайық. Microsoft Excel бағдарламасында есептеулер мен диаграммаларды құрастыру.

VII - кезең. Үйге тапсырма.

Есекеев К.Б.«Информатика негіздері» 56-58 беттер






Microsoft Excel бағдарламасында есептеулер мен диаграммаларды құрастыру.

© 2010-2022