- Преподавателю
- Информатика
- Урок з інформатики на тему Спонукальні речення. Ознайомлення з поняттям команди (4 клас)
Урок з інформатики на тему Спонукальні речення. Ознайомлення з поняттям команди (4 клас)
Раздел | Информатика |
Класс | 4 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Добролежа А.О. |
Дата | 11.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Тема: Спонукальні речення. Ознайомлення з поняттям команди. Команди і виконавці. Практична робота №15 «Ознайомлення з програмою Scratch. Надання команд виконавцю (говорити).»
Мета: познайомити з поняттями «команда», «виконавці», програмою «Scratch»; розвивати алгоритмічне мислення, вміння аналізувати і робити висновки, вміння підбирати порядок команд для виконавця; виховувати бережливе ставлення до природи.
Обладнання: картки, малюнки, програма «Scratch», казковий герой - котик.
Хід уроку
Організація класу
Гарно й зручно ми сідаєм,
Про комп'ютер все вивчаєм.
Нашу пам'ять ми включаєм -
Нові знання здобуваєм.
Актуалізація опорних знань
-
Сьогодні в нас , як завжди незвичайний урок.
-
Пропоную вам скласти його рекламу за такими словами:
-
Щоб урок був саме таким, для цього ви повинні бути:
-
Погляньте, хто завітав до нас на урок?!
-
-
Це - Рудий кіт. Він до нас прийшов Не просто так. Він до вас прийшов із певним завданням. Ви якщо будете спостережливими та уважними, в кінці уроку мені скажете, з яким завданням приходив він до нас.
Робота за темою уроку
-
Погляньте, що це зображено?
-
Правильно це речення.
-
А які бувають речення за метою висловлювання? (розповідні, питальні, спонукальні)
-
Сьогодні ми будемо працювати із спонукальними реченнями. З тими реченнями, які закликають (спонукають до якоїсь дії).
Н - д:
-
Виший серветку.
-
Зачини вікно.
-
Пограй у м'яч.
-
Полий квіти.
-
Сиди рівно.
-
Шикуйсь.
-
Посміхнись.
-
Якщо ви помітили, то ці речення схожі на команди, які слід виконати. Отже, команда - це речення, яке спонукає до дії. Той хто виконує команди, називається виконавцем.
Робота за картками
-
У кожного з вас є картка з малюнком. Ви повинні сказати команду, яка виконується, та виконавця.
-
Ознайомлення з програмою «Scratch»
Бесіда
-
Сьогодні ви почнете працювати з комп'ютерним виконавцем. Це - Рудий кіт. Так, саме той який завітав сьогодні на наш урок. Він може рухатися, малювати, говорити та змінювати зовнішній вигляд.
-
Допоможе в цьому програма «Scratch», що в перекладі з англійської мови означає подряпина.
-
На робочому столі комп'ютера є значок цієї програми.
-
Якщо активізувати цей значок… (Яким чином ми це робимо?), то з'явиться вікно, яке має такий вигляд.
-
-
У лівій частині вікна знаходяться команди, які може виконувати Рудий кіт. Вони поділені на групи : Рух, Вигляд, Звук, Олівець та інші. Щоб побачити ці команди, які входять до кожної групи, потрібно вибрати одну з кольорових кнопок.
-
Рудий кіт може виконувати команди, які знаходяться в центральній частині вікна. Розмістити команди в цій області можна перетягуванням (пригадайте, як ми це робимо?).
-
Рудий кіт, неначе артист, ваші команди виконує на сцені.
-
Зараз ми попрацюємо з цією програмою, але спочатку пригадаємо правила роботи в комп'ютерному класі.
Повторення правил роботи в комп'ютерному класі
-
Перед вами безліч картинок з різними ситуаціями. Ви повинні обрати ті, яких слід дотримуватись в комп'ютерному класі.
Робота за комп'ютером
-
Сьогодні ми навчимо Рудого кота говорити. Для цього слід виконати такі дії.
-
Запустити на виконання програму «Scratch».
-
Вибери у лівій частині вікна кнопку Вигляд.
-
Перетягни команду говорити впродовж у центральну частину вікна.
Гімнастика для очей
-
Порахуйте дерева за вікном.
-
Порахуйте ввімкнені лампочки в класі.
-
Заплющіть очі.
-
Працюємо далі.
-
Запусти команду на виконання - підведи до команди вказівник і двічі клацни ліву кнопку миші. Поспостерігай за поведінкою Рудого кота.
-
Зміни у команді говорити впродовж слово «Привіт!» на «Доброго дня!»
-
Запусти команду на виконання.
-
Перетягни наступну команду говорити впродовж у центральну частину та приєднай її до попередньої.
-
Зміни в команді говорити впродовж слово «Привіт!» на текст «Я - Рудий кіт! Радий нашому знайомству».
-
Запусти групу команд на виконання - підведи до будь - якої команди вказівник і двічі клацни ліву кнопку миші.
Узагальнення вивченого матеріалу.
- Хто може бути виконавцем?
- Яке б завдання хотіли виконати вдома?
- Наведіть приклади команд.
Підсумок уроку. Рефлексія.
-
Хто мені скаже, чому ж сьогодні до нас в гості завітав Рудий кіт?
-
Вам сподобалося працювати на уроці?
-
Пропоную оцінити свою роботу медальками, які ви подаруєте коту.
-
Якщо ви задоволені своєю роботою на уроці ви даруєте коту золоту медаль, а якщо недуже - срібну.
Оголошення Д/З
С. 86-89
С.89 №3
Молодець!
Молодець!
Молодець!
Молодець!
Молодець!
Добре!
Добре!
Добре!
Добре!
Добре!