6-сыныта Информатика пәнінен

Сабақтың тақырыбы: Қаріп, абзац,шегіністер мен аралықтар. Сабақтың  мақсаты:  Білімділік: Қаріп, абзац,шегіністер мен аралықтармен жұмыс жасауды оқушыларға үйрете отырып,  компьютерге қызығушылығын арттыру. Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілеттерін, танымдық белсенділігін арттыра отырып, компьютермен жұмыс істету шеберлігін одан әрі дамыту.  Тәрбиелік:  Эстетикалық талғамын қалыптастыру. Сабақта алған білімдерін орынды пайдалану. Сабақтың көрнекілігі:  Paint, Word, Power Point терезелеріндегі ...
Раздел Информатика
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ жоспары

Күні:________ Сынып:__6________

Пәні:

Информатика

Пән мұғалімі:

Құрманғалиев Амантай Абитаевич

Сабақтың тақырыбы

Қаріп, абзац,шегіністер мен аралықтар

Сабақтың мақсаты

Білімділік: Қаріп, абзац,шегіністер мен аралықтармен жұмыс жасауды оқушыларға үйрете отырып, компьютерге қызығушылығын арттыру.

Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілеттерін, танымдық белсенділігін арттыра отырып, компьютермен жұмыс істету шеберлігін одан әрі дамыту.

Тәрбиелік: Эстетикалық талғамын қалыптастыру. Сабақта алған білімдерін орынды пайдалану.

Сабақтың көрнекілігі

Paint, Word, Power Point терезелеріндегі көрнекіліктер, мультимедиялық фильм.


Техникалық құралдар

Проектор, сканер, фотоаппарат

Сабақтың әдісі

Жаңа ақпараттық технология, мультимедиялық оқыту бағдарламасын пайдалану (Топтық жұмыс, жұптық жұмыс)

Сабақтың түрі

Жаңа тақырыпты меңгерту

Пәнаралық байланыс

Математика, бейнелеу өнері,физика

Күтілетін нәтижесі

Мәтін енгізу алдында, ерекшеленген бөлігі үшін, бүкіл мәтін үшін әріпті, өлшемін таңдауды; абзац, бірінші жолдың шегерімін түзетуді орындауды, сызғышты, табуляцияны қолдануды, мәтінді тізім түрінде ресімдеуді үйренеді.

Сабақтың барысы


Кезеңдер:

Мұғалімнің әрекеті

Оқушылардың әрекеті

ресурстар

I.Ұйымдастыру

Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, сабаққа сәтттілік тілеу.

І топ. Қаріп

ІІ топ. Абзац

ІІІ топ. Шегіністер

жазылған сөздерді себепке салып, оқушыларға тарату.

Оқушылар себеттен

І топ. Қаріп

ІІ топ. Абзац

ІІІ топ. Шегіністер бойынша топқа бөлінеді.

Себет

Топқа бөлінген

жазылған қағаздар

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру

  • Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілі


Қаріпті өзгерту үшін жолақтың Басты (Главная)→Қаріп(Шрифт) тіркеме парағы немесе Қаріп жанама мәзірінің бұйрықтарын пайдаланады

6- сыныта Информатика пәнінен- Қаріптің гарнитурасын(түрін) таңдауға болатын, ашылатын тізім

6- сыныта Информатика пәнінен- Қаріптің пунктерде берілген кеглі(мөлшері)


  • - Қаріптің мөлшерін үлкейту/кішірейту

6- сыныта Информатика пәнінен- ерекшеленген фрагменттің барлық әріптерін жай және бас әріптердің таңдалған кезектесу режиміне түрлендіру

6- сыныта Информатика пәнінен- Пішімді тазалау(әріптің барлық баптауларын алып тастау)

6- сыныта Информатика пәнінен- Жартылай қою сырт пішім, курсивтік(көлбеу) сырт пішім, асты сызылған қаріп.

6- сыныта Информатика пәнінен- Сызып тасталған қаріп.

6- сыныта Информатика пәнінен- Жоласты белгісі. Х2

6- сыныта Информатика пәнінен- Жолүсті белгісі. Х2

6- сыныта Информатика пәнінен- Мәтінді түрлі-түсті маркермен ерекшелеу(мәтін фломастермен боялғандай болып көрінеді).

6- сыныта Информатика пәнінен- Мәтіннің түсі.

Оқушылар қаріпті өзгерту тіркеме парағын, тақта батырмаларының қызметтеріне толық сипаттама береді.

  1. Қаріптің гарнитурасы

  2. Қаріптің пунктерде берілген кеглі

  3. Пішімді тазалау

  4. Жартылай қою сырт пішім, көлбеу сырт пішім, асты сызылған қаріп

  5. Сызып тасталған қаріп

  6. Жоасты, жолүсті белгісі

  7. Мәтінді түрлі түсті маркермен ерекшелеу, мәтіннің түсі

Құрал саймандарға жеке жеке тоқталу.

6- сыныта Информатика пәнінен

Мәтіндік редактор

ІІІ.Оқу-танымдық әрекетіне дайындық

Өзіңді тексер! Тест сұрақтарына жауап: 1. Кегль-ол:

2.Символдар тізімдемесін, оның ішінде пернетақтада жоқтарын да, экранда көрсету.

3. Мәтінді теріп отырғанда CapsLock пернесі басылып қалса, қандай әрекет жасайсыңдар?

4. Сиректетіп теру үшін не істеу керек?

5. х2 мәтінін теру үшін қандай батырманы басу керек?

6. Мәтіннің түсін өзгерту батырмасы-ол:

7. Мәтіннің түсін фломастермен боялғандай етіп өзгертубатырмасы-ол:

8. Қаріптің барлық баптауларын алып тастау үшін қолданылатын батырма:

9. Қаріптің мөлшерін үлкейту немесе кішірейту үшін қолдануға болатын батырма:

10. Қаріптің кеглін өзгерту батырмасы:

  1. Мәтіннің түсін өзгерту батырмасы - ол:

А) 6- сыныта Информатика пәнінен

В)6- сыныта Информатика пәнінен

С)6- сыныта Информатика пәнінен

Д)6- сыныта Информатика пәнінен

  1. Мәтіннің түсін фломастермен боялғандай етіп өзгерту батырмасы - ол:

А) 6- сыныта Информатика пәнінен

В)6- сыныта Информатика пәнінен

С)6- сыныта Информатика пәнінен

Д)6- сыныта Информатика пәнінен

Интерактивті тақта арқылы түсіндіру.

IV.Жаңа оқу материалын таныту

Абзацтар, шегіністер және интервалдар


6- сыныта Информатика пәнінен

Мәтінді пішімдеу сызғышымен пішімдеуге болады


6- сыныта Информатика пәнінен- Тізімдер құру:

  • Маркерленген тізім батырмасының төмен жазылатын мәзірінде тізім үшін қажетті, өздеріңе қатты ұнайтын маркер түрін таңдауға болады;

  1. Номерленген тізімде жолдар реттік 1,2,3 және т.с.с. сандардан басталады.

6- сыныта Информатика пәнінен- Ағымдағы абзацта мәтінді түзету: сол жақ шеті бойынша, ортасы бойынша, оң жақ шеті бойынша, екі жақ шеті бойынша.

6- сыныта Информатика пәнінен- Абзацтағы шегіністі азайту (ұлғайту).

6- сыныта Информатика пәнінен

Жолақтың Басты(Главная) - Абзац тіркеме парағындағы бұйрықтардың көмегімен кез келген мәтіндегі түзету мен шегіністерді өзгертуге болады.

  • - Абзац ішіндегі жоларалық интервалды баптау. Тура сол баптаулар Абзац бұйрығының сұхбат терезесінде де бар. Екі интервал орнатқанда жолдардың арасына тағы да бір жол тұтастай сиып кетеді.

Қаріпті өзгерту:

. 6- сыныта Информатика пәнінен

Әр топ мұғалімнің қорытынды сұрақтарына дайындалып жауап береді, басқа топтардың өз-ара қойған сұрақтарына да жауап береді.

6- сыныта Информатика пәнінен- Фонның түсін және шекараны өзгерту.

6- сыныта Информатика пәнінен

Пішімдеу сызғышын экраннан алып тастауға және қайта қоюға болады. Пішімдеу сызғышын экранда көрсетуге Түр(Вид)-Көрсету немесе жасыру(Показать или скрыть)-Сызғыш бұйрығы жауапты.


Абзац тіркеме парақ жолағының бұйрығы

6- сыныта Информатика пәнінен

6- сыныта Информатика пәнінен

Компьютер

Слайд,

интерактивті тақта.


Постер қорғау

Ү.Жаңа сабақты дамыту

Электрондық оқулықтан тақырыпқа байланысты үзінді көрсету.

Оқушылар электрондық оқулықтағы материалдарды тыңдайды.

Электрондық оқулық

VІ.Компьютердегі тәжірибелік жұмыс

Компьютерлік тәжірибелік жұмыс

Кітаппен жұмыс

А-деңгейлі тапсырма-В деңгейлі тапсырма

С-деңгейлі тапсырма беріледі.

Оқушылар 108 беттегі деңгейлік тапсырмаларды компьютерде орындайды.

Слайд

Компьютер

Сергіту сәті

Көңілді сергіту сәтіне видеролик қойылады.

Оқушылар бойларын сергітеді.

видео

ҮІІ.Сабақты бекіту.

Тест жұмысын орындату./кітаппен жұмыс/

Тест сұрақтарын шешу

Қағаздар

кітап

VІІІ. Бағалау.

Топ басшысы топты бағалау

Бағалау парағын толтыру.

парақ

VIIІ. Үй тапсырмасы

§17-18 Қаріп, абзац,шегіністер мен аралықтар

Оқып келу.

кітап

Қорытынды

Сабақты СТО технологиясының

БҮҮ' стратегиясы арқылы қорытындылау:
Не білемін Не үйрендім Не үйренгім келеді

Не білемін Не үйрендім Не үйренгім келеді

Кесте толтыру

кесте6- сыныта Информатика пәнінен6- сыныта Информатика пәнінен

© 2010-2022