Сабақтың тақырыбы Файлдар, бумалар және белгішелер

Раздел Информатика
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сыныбы: 5 Пәні: Информатика Күні: 21.11.2015

Сабақтың тақырыбы:

Файлдар, бумалар және белгішелер. Бумалар мен белгішелерді құру. Атын өзгерту

Сілтеме

Оқулық 5- сынып Е.А. Вьюшкова, Н.В.Параскун, Б.Қ. Әбенов Арман-ПВ-2015 жыл Әдістемелік нұсқаулық Арман-ПВ, 2013 жыл.

Мақсаты:

Windows негізгі нысандарының анықтамалары мен сипаттамалары туралы оқушыларға түсінік беру, бума мен жарлықтар құруды үйрету

Оқушылар білуі тиіс

Файл, бума, жарлық, бумалар иерархиясы анықтамаларын, файл мен бума атауларының ережелері мен шектеулерін, бумаларды, жарлықтарды құру тәсілдерін

Оқушылар меңгеруі тиіс

Windows нысандарына, олардың типтеріне анықтама беруді, бума мен жарлық жасауды.

Күтілетін нәтиже

Windows негізгі нысандарының бума, жарлық құрады, оларға сипаттама береді.

Сабақтың түрі:

Жаңа білім беру

Негізгі дереккөздер:

Оқулық, таратпа қосымша материалдар.

Әдіс -тәсілдер:

Білім алушылар критерий, СМАРТ мақсат, мақсатқа жету әрекеттері

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру (3 мин)

Оқушылармен сәлемдесу, «Жұбыңды тап» ойыны

Сабақтың мақсаты мен міндеттерін қою. (2 мин)

Жаңа сабақтың тақырыбы хабарланады, Оқушыларға білім алушылар критерийлері мен СМАРТ мақсат хабарланады. Оқушылар мақсатқа жету әрекеттерін таңдайды.

Кезеңдер.

Берілетін уақыт (40 мин)

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

«Білу» теориясы. ( 6 мин) 1-деңгей. Еске түсір. Сәйкестендір. Анықта.Тізімін келтір. Таңда

ТЕСТ жауабы: 1В, 2С, 3С, 4Д, 5Д, 6С, 7А

«Блум ромашкасы» стратегиясы Қарапайым сұрақ арқылы алдыңғы білімін еске түсіру

Не?», «Қашан?», «Қайда?», «Қалай?» сұрақтарына оқушылар мәлімет іздейді.

Терезе деген не? Терезеде қанша батырма орналасқан

Терезенің неше түрі бар: бума, қосымша, сұқбаттық, анықтама

«Түсіну» теориясы. (10 мин)

Жәйттер мен идеялардың мағынасын түсінгендігін көрсету 2-деңгей.

Түсіндір. Өз сөзіңмен айт

Көрсет. Қатынасын тап. Анықта

Нақтылайтын сұрақтар арқылы түсінгенін тексеру.

«Сен ... айттыңба?», «Қателесуім мүмкін,бірақ, менің түсінігім бойынша, ... туралы айттыңыз. Тақырыпты түсінгені бойынша кері байланыс орнату.

«Қолдану» практикасы. (10 мин). Құрастыру. Mодельдеу. Қолдану. Тәжірибе жасау.

Компьютердегі тәжірибелік жұмыс

Деңгейлік тапсырма (А, В, С)

Сергіту сәті 1 мин

Көзге арналған жаттығу

«Талдау» теориясы. (5 мин)

Диаграмма жасау. Жіктеу

Салыстыру. Тізбектеу. Айыру

Жеңілдету

Интерпретациялық сұрақ арқылы тәжірибелік жұмысты қалай жасағанын бөліседі

Түсіндіру арқылы себеп-салдерды анықтау.

«Жинақтау» теориясы (4мин). Құрастыру. Жасау

Дамыту. Ұсыну. Шешу. Ойлап шығару

Шығармашылық сұрақ

Постерге идеяны түсіреді, дамыту жұмыстары

«Егер ..., онда не болады?»

«Қалай ойлайсыз...» жұптасып бір-біріне ұсыныс жасайды.

Бағалау (3 мин). Құндылықтарын табу. Қолдау көрсету. Дәлелдеу

Бағалау сұрақтары арқылы білімдерін дәлелдейді

«Неге...жақсы, неге...жаман . Файлдар, бумалар және белгішелер тақырыбының құндылығы неде?

Рефлексия (1мин)

Кері байланыс . Тақырыппен жұмыс күнделігі толтырылады

Топтар пікірлерін айтады

Үйге тапсырма.

Оқулықтан §11 оқу, өзіңді тексер!

Күнделікке тапсырманы жазып алады.



© 2010-2022