Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint

Тема: Створення об’єктів в середовищі графічного редактораPaint.   Тип уроку: урок-подорож Мета: навчальна – познайомити учнів з можливостями графічного редактора Paint, його інструментами, палітрою та меню; навчити створювати графічні примітиви у Paint; проконтролювати рівень засвоєння матеріалу з тем: "Пристрої комп'ютера", "Робота з мишею", "Інформація та її види"; розвивальна – розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення; розвивати моторику руки при роботі з мишею; активізувати роботу учнів на уроці за рахунок залучення до гри; виховна – виховувати інтерес до предмету, акуратність, ди...   Обладнання:   комп’ютери, карта-маршрут подорожі, картки-пристрої ПК, картки з техніки безпеки та правил поведінки у кабінеті інформатики, білети, картки-олівці, кросворди, комп’ютерна презентація до уроку, приклади малюнків, створених у Paint. Структура уроку № п/п Етапи уроку Час, хв. Методи та форми роботи з класом I.        Організаційний момент 1   II.     Вступне слово учителя 2 Розповідь вчителя III.           Систематизація та узагальнення знань з інформатики 10 Робота в трійках Презентація IV.           Викладання нового матеріалу 12 Лекція вчителя демонстрація презентації V.     Закріплення нового матеріалу на практиці 15 Робота за ПК VI.           Підведення підсумків уроку 2   VII.      Домашнього завдання 2   VIII.    Виставлення оцінок за урок 1        
Раздел Информатика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.







Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.













2014 р.

Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

Тема:

Створення об'єктів в середовищі графічного редактора Paint.

Тип уроку:

урок-подорож

Мета:

навчальна - познайомити учнів з можливостями графічного редактора Paint, його інструментами, палітрою та меню; навчити створювати графічні примітиви у Paint; проконтролювати рівень засвоєння матеріалу з тем: "Пристрої комп'ютера", "Робота з мишею", "Інформація та її види";

розвивальна - розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення; розвивати моторику руки при роботі з мишею; активізувати роботу учнів на уроці за рахунок залучення до гри;

виховна - виховувати інтерес до предмету, акуратність, дисциплінованість, самостійність учнів.

Обладнання:

комп'ютери, карта-маршрут подорожі, картки-пристрої ПК, картки з техніки безпеки та правил поведінки у кабінеті інформатики, білети, картки-олівці, кросворди, комп'ютерна презентація до уроку, приклади малюнків, створених у Paint.

Структура уроку

п/п

Етапи уроку

Час, хв.

Методи та форми роботи з класом

    Організаційний момент

    1


      Вступне слово учителя

      2

      Розповідь вчителя

        Систематизація та узагальнення знань з інформатики

        10

        Робота в трійках Презентація

          Викладання нового матеріалу

          12

          Лекція вчителя

          демонстрація презентації

            Закріплення нового матеріалу на практиці

            15

            Робота за ПК

              Підведення підсумків уроку

              2


              1. Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

              Домашнього завдання

              2


                Виставлення оцінок за урок

                1


                Хід уроку:

                Протягом уроку за гарні відповіді, за правильне виконання завдань діти отримують малюнки-олівці.


                І. Організаційний момент:

                На дошці висить карта подорожі до країни "Інформатика", на якій зазначені основні моменти:

                1. Придбання білету.

                2. Збір багажу знань.

                3. Замкнений вхід до країни "Інформатика".

                4. Вулиця "Кросвордна".

                5. Проспект "М'яча-Стрибунця"

                6. Квартал "Мишки-Програмишки".

                7. Перехрестя "Веселий Олівець".

                8. Провулок "Містера Пензлика".

                Карта:

                Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.


                Добрий день! Покажіть мені долоньки. «Візьміть» уважність, наполегливість, творчість і покладіть на одну долоньку. На іншу я подарую вам терпіння і любов. А тепер обміняємося подарунками -- торкнемося долоньками.

                Тепло своїх долоньокСтворення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

                Я друзям віддаю.

                Урок новий, цікавий

                Я з радістю почну.

                ІІІ. Вступне слово учителя:

                • Сьогодні до нас на урок завітали гості. Чи впізнали ви їх? Так це Елзик, Гануся й Мудрунчик. Вони пропонують нам відправитися у чарівну подорож.

                А куди ж саме ми відправимося? До якої країни? Давайте не будемо гадати, а отримаємо від Елзика білети, на яких і зашифрована назва країни у вигляді ребуса. Свої білетики підпишіть та відгадайте ребус і дізнайтеся, куди ми будемо подорожувати.

                Білет:

                Прізвище та ім'я _________________________________________

                Кількість олівців ____


                до країни

                __________________________

                Щоб дізнатися назву країни, відгадайте ребус:




                Діти розгадують ребус. Перший учень, хто розгадав ребус, озвучує назву країни "Інформатика". Учитель відкриває назву країни на карті.

                Після придбання білетів, зазвичай планують маршрут подорожі. І в цьому нам допоможе чарівна карта.

                Подорожуючи, люди ставлять собі мету. І в нас є мета - ми повинні на нашому шляху зустріти старих друзів і познайомитися з новими, які нам розкажуть про графічні об'єкти, навчимось створювати малюнки із простих графічних об'єктів.

                ІІІ. Систематизація та узагальнення знань з інформатики:Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

                Маршрут і мета подорожі у нас є. Чого ж не вистачає? Збираючись у подорож, люди беруть з собою багаж, куди кладуть особисті речі, одяг. Ось ми візьмемо багаж. Що нам необхідно для роботи на уроках інформатики? Так комп'ютер. Давайте зберемо його й візьмемо з собою в дорогу. З яких пристроїв складається комп'ютер. Виберіть пристрої які мають відношення до інформатики та прикріпіть скотчем до нашого багажу.(У учнів на робочих місцях лежать картинки комп'ютерних пристроїв, цим учням необхідно по черзі казати назви пристроїв, їх призначення і класти ці пристрої у чемодан.) Таким чином, діти збирають "багаж":

                1. Монітор

                2. Клавіатура

                3. Мишка

                4. Системний блок.

                5. Колонки

                6. Навушники

                7. Мікрофон

                8. Принтер

                9. Сканер

                10. Диск

                11. Флеш-карта.

                Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

                Ну що, багаж ми зібрали і візьмемо його з собою до країни "Інформатика." А як ви гадаєте, чому саме комп'ютер ми взяли з собою. Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

                … Бо президентом країни "Інформатика" є комп'ютер і без нього нам у подорожі не обійтись.

                Давайте пригадаймо, що вміє наш комп'ютер.

                (Діти хором з учителем зачитують вірш про комп'ютер)

                Він рахує, він малює,

                Все, що треба, роздрукує,

                Проектує він заводи,

                Прогнозує нам погоду.

                Навіть в космосі літає,

                Всі новини в світі знає.

                І мільйони розрахунків

                Зробить за одну секунду.

                Не людина, не тварина,

                А розумна це машина.

                Нас навчить всього вміти,

                З інформатикою дружити.

                Ось ми і підійшли до воріт чарівної країни. Але вони замкнені. Що ж робити? … Необхідно підібрати ключ. Діти, а ось лист, давайте його прочитаємо.Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

                Учитель читає листа. Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

                З допомогою гри ми покажем Ключику-чарівнику, що знаємо правила поведінки. Я буду читатати вам вислови, а ви будите плескати в долоні якщо ви згодні, якщо ні то ми не плескаємо. Домовились?

                Гра «Так - ні» Діти плескають у долоні на «Так», якщо «Ні» мовчать.

                -Біля комп'ютера сидимо рівно. ( Так)

                -Під час уроку ходимо по класу, коли забажаємо. (Ні)

                -Під час роботи в класі їмо фрукти. (Ні)

                -Ліпимо використану жуйку до столу. (Ні)

                -Без дозволу вчителя не приступаємо до роботи за комп'ютером. (Так)

                -Рухаючи мишкою, голосно подаємо команди. (Ні)

                -Рукавом сорочки протираємо монітор комп'ютера. (Ні)

                -При роботі з мишкою використовуємо вказівний і середній пальці. (Так)

                Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

                Молодці, ви справилися і з цим завданням. І по маршруту ми потрапили на вулицю "Кросвордну". А на ній нас чекає завдання. Справимось з ним?Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

                Давайте з вами об'єднаємося в трійки. (Кожна групка отримує кросворд, розшифруйте його. А в зафарбованих клітинках отримайте ключове слово нашої подорожі.

                Кросворд:

                Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

                Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

                Діти розгадують кросворд (робота в трійках). Хто перший розгадав, коментує відповіді, інші діти перевіряють. Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

                Отже, ключове слово кросворда - малювати. Хто здогадався, чому саме воно зашифроване? … Тому, що саме малювати на комп'ютері сьогодні ми і будемо. І допоможуть нам у цьому Мишка-Програмишка, Веселий Олівець і Містер Пензлик.

                ІV. Викладання нового матеріалу:

                Отже, на кварталі Мишки-Програмишки зачекався нас гномик Мудрунчик.

                А щоб пройти на квартал "Мишки-Програмишки", необхідно спочатку завітати до проспекту "М'яча-Стрибунця".

                Він пропонує вам зробити фізкультхвилинку. Згодні?

                Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

                Фізкультзвилинка: перегляд відео, діти виконують вправи.

                Ось ми з вами і опинилися на кварталі "Мишки-Програмишки". Саме тут Мудрунчик разом з мишкою-програмишкою Підготували нам завдання. Підпишіть кожен пронумерований елемент вікна. Давайте перевіримо хто правильно підписав, отримує олівець.

                Обєкти комп'ютерного світу визначаються так само, як оюєкти навколишнього світу. Будь-який графічний елемент, зображений у робочій області вікна графічного редактора (точка, лінія, прямокутник, коло, літера та інші), є об'єктом малюнка, або графічним об'єктом.Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

                Кожен із цих об'єктів має свої властивості. Наприклад лінія та крива лінія мають властивості: товщина та колір. Графічні об'єкти створюються за допомогою інструментів. Назвіть, які ви знаєте інструменти графічного редактора.

                Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.


                Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

                Відкриваємо робочі зошити на сторінці 22. Учні виконують завдання (навчальна презентація). Молодці. Учні здають зошити.

                V. Закріплення нового матеріалу на практиці:

                Ви знаєте, які інструменти є у програми Paint. «Спробуємо малювати за допомогою них?» - запитує Елзик. Тоді вирушаємо в гості до Веселого Олівця. Де з нетерпінням чекає на нас Гануся.

                Діти займають свої місця за комп'ютерами.

                Виконуйте вказівки Ганусі - і швидко навчитесь малювати на комп'ютері. Готові?


                Практикум "Веселого Олівця" від ГанусіСтворення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

                (діти виконують вказівки учителя)


                1. Олівцем написати червону букву А.

                Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.


                1. Пензликом написати синю букву Б.

                Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.


                1. Розпилювачем написати зелену букву В.Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.


                1. Намалювати червону лінію.

                Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.


                1. Намалювати зелене коло та зафарбувати його.

                Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.


                1. Намалювати синій прямокутник та зафарбувати його.

                Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.


                1. Очистити малюнок.

                Молодці діти, Гануся задоволена тим, як ви виконували її завдання. Розверніться будь ласка і погляньте на екран. Щоб наші оченята відпочили. Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

                А тепер Гануся пропонує вам виконати завдання "Розмальовка". Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

                Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.


                Завдання "Розмальовка"

                Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.




                Наступне завдання від Ганусі - "Що намальовано?"

                Завдання "Що намальовано?"Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

                VІ. Підведення підсумків уроку:Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

                Діти сідають за парти.

                Нашим друзям дуже сподобалось, як ви малюєте і вони запрошують вас до себе у гості рівно через тиждень. Прийдете?

                Вам сподобалась подорож до країни "Інформатика"?

                Створення об’єктів в середовищі графічного редактора Paint.

                Яких старих друзів ви зустріли під час подорожі? …

                Які об'єкти ви малювали?

                Якими інструментами ви сьогодні навчилися малювати? …

                VІІ. Домашнього завдання:

                Нажаль, час подорожі закінчується. Ось вже виїзд з країни "Інформатика". Але тут ще залишився один провулок. Завітаємо до нього? Це провулок "Містера Пензлика". Пензлик - кращий друг Веселого Олівця, він хоче задати вам цікаве завдання, яке необхідно виконати вдома, щоб на наступному уроці створити гарний малюнок на комп'ютерах. Тільки ті діти, хто виконає завдання гарно, зможе знову потрапити до чарівної країни.

                Урок підійшов до кінця. Діти, протягом подорожі ви збирали олівці. Запишіть кількість олівців у білет. Дякую за ваші знання, до наступної подорожі. Урок закінчено. До побачення.


                © 2010-2022