- Преподавателю
- Информатика
- 5 сыныпқа сабақ жоспары Масштаб. Суреттің трансформациясы
5 сыныпқа сабақ жоспары Масштаб. Суреттің трансформациясы
Раздел | Информатика |
Класс | 5 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Сапашева Е.М. |
Дата | 18.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Сыныбы: 5 | Күні: Пәні: Информатика Пән мұғалімі: Сапашева Е. | ||
Сабақтың тақырыбы: | Масштаб. Суреттің трансформациясы | ||
Сілтеме | Оқулық Информатика 5-сынып Е.А.Вьюшкова, Н.В.Параскун, Б.Қ.Әбенов Астана: «Арман-ПВ» 2014 жыл | ||
Мақсаты: |
| ||
Күтілетін нәтиже: |
| ||
Сабақтың түрі: | Аралас сабақ, практикалық | ||
Негізгі дереккөздер: | Оқулық, интерактивті тақта, компьютер, плакат, интернет материалдары, көңіл күй дидары, топ ережесі, бағалау дискрипторлары мен бағалау парағы | ||
Әдіс -тәсілдер: | Диалог, топтық жұмыс, сын тұрғысынан ойлау, RAFT стратегиясы, топтастыру стратегиясы, практикалық тапсырмалар, ББҮ түртіп алу стратегиясы, талдау, қорыту, формативті бағалау | ||
Сабақтың барысы: | |||
І. Ұйымдастыру | - Оқушылармен сәлемдесу; - Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру; - Жағымды психологиялық ахуал туғызу; «Ұқсастық шегі». Қатысушылар жұптасып отырады . Жұбына қарап , ұқсастықты тауып жазады .Ұқсастығын оқып , ой бөліседі - Оқушыларды топқа бөлу («Атомдар, молеулалар» ойыны арқылы), топ ережесін басшылыққа алу; | ||
ІІ. Ой қозғау
| Тарау бойынша тест тапсырмасы 20 сұрақ 3 жауаптан | ||
Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | |
ІІІ. Қызығушылықты ояту |
| Оқушылар суретке қарап отырып, топта талқылайды, өз ой-пікірлерін айтады, бір-бірінің пікірін толықтырады | |
ІV. Мағынаны тану |
|
| |
| RAFT стратегиясы «Paint», «Сурет», «Үзінді» тақырыптары
| Берілген тақырыптар бойынша «ыстық орындыққа» отырып, өздерін сол бейнеде суреттеп, қорғайды | |
| Компьютерде деңгейлік тапсырмалар 1-деңгей «Теңіз балықтары» тақырыбында әр бағытта жүзіп жүрген бірнеше балықтардың суретін салыңдар.
2-деңгей «Гүлге қонған көбелек» тақырыбында симметрия арқылы әр гүлге қонған бірнеше көбелектердің суретін салыңдар.
3-деңгей «Біздің ою-өрнек» тақырыбында бір оюды бұру әдісі арқылы екнші ою құрастырып шығар
| Оқушылар компьютерде деңгейлік тапсырмалар орындайды | |
Сергіту сәті. | Сергіту сәті - «Байқағыштығыңды байқат» Экранда берілген суреттерден оқушылар 10 айырмашылықты табу керек.
| Оқушылар берілген суреттен 10 айырмашылықты тауып, айтып береді | |
V. Ойтолғаныс | Топтастыру стратегиясы. Paint редакторы туралыалған білімдерін қорытады, топтастырады Paint редакторы
| Оқушылар алған білімдерін талдайды, талқылайды, қорытады, ойларын топтастырады | |
VІ. «Бағалау»
| Мына критерийлер арқылы бағалау ұсынылады. -Сурет үзінділеріне бейнелеу және бұру командаларын пайдалана алады - 1балл;
-Әр түрлі әдіспен сурет сала біледі - 1 балл;
Топ басшысының бағалау парағы Бағалау парағындағы бағаларына қарай қорытынды бағалау | Берілген критерийлер бойынша баллдарын есептеп, оны «5 баллдық» жүйеге ауыстырып топ басшысы бағалайды 1-2 балл - «2» 3 балл - «3» 4 балл - «4» 5 балл - «5»
| |
Рефлексия | Оқушыларға кері байланыс жасау үшін түрлі-түсті стикерлер таратады. | Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын көңіл күй дидарына іледі. | |
Үйге тапсырма. | §17. Масштаб. Суреттің трансформациясы Еркін тақырыпта сурет салып келу (сурет үзінділерімен жасалатын әрекеттерді қатыстыру) |
|