Презентация по информатике на тему Нысандармен жұмыс

Раздел Информатика
Класс 6 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді сабақ жоспары.

Сыныбы: 5 «а».

Пәні: информатика.

Пән мұғалімі: Оразымбетова Раузат.

Күні: 21.04.2015жыл

Cабақтың тақырыбы: Блокнот және Калькулятор.

Сабақтың мақсаты:Интернет желісінде жұмыстарын сауатты орындауға үйрету

Міндеттері:
1.Блокнот және Калькулятормен жұмыстарын сауатты

рындауға үйрету.

2.Оқушылардыңлогикалықойлауқабітетіндамыту.

3.Оқушыларды тәрбиелілікке, ұқыптылыққа, тиянақтылыққатәрбиелеу

Күтілетін нәтиже: 1. АКТ-ні тиімді пайдаланады.

2.Жаңа білімді меңгереді.

3. Интернет желісінде еркін жұмыс жасайды.

4.Топпен жұмыс жасайды.

5.Ойларын еркін жеткізеді.

Сабақтың типі: Жаңа сабақты түсіндіру.

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта,слайд,карточкалар.

Сабақтың әдісі: Сұрақ - жауап , СТО стратегиясы , тест.

Сабақтың барысы:

Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

5мин

Ұйымдастыру кезеңі.

Ұйымдастыру(Сәлемдесу). Топқа бөлу.

Тренинг «Мазайка»

Жинақталады

Оқушылар топқа бөлінеді.

10мин

Үй тапсырмасын сұрау .

сұрақ - жауап.

1.Интерне желісі дегеніміз не?

2.Файл атауының ең үлкен ұзындығы қандай?

3.Бума деген не?

4.Файлдық жүйенің негізгі нысандарын атаңдар?

5.Файлдың атауындағы шектеулерді атаңдар.

6.Жарлық дегеніміз не?

7.Бумалардың қандай түрлері бар?

8.Жарлық пен буманы қалай айыруға болады?

9.Жарлықты қалай құрамыз?

10.Жарлықты жұмыс үстеліне қалай орналастырамыз?

Сұрақтарға жауап береді.

5мин

5мин

5мин

Жаңа сабақ.

Мәтінмен жұмыс.

Қорғау

1-топ « Нысандарды

жылжыту,көшіру».

2-топ «Алмасу буфері көмегімен нысандарды жылжыту,көшіру тәсілдері»

3-топ «Нысандарды жою және қайта қалпына келтіру»


«Электронды оқулық»

Нысандармен жұмыс істеу.

Жалпыға ортақ веб-сайттарда веб-беттер әр түрлі күйде болуы мүмкін - Жоба жазба немесе Жарияланған, екеуі де сайтта мазмұнды басқаруға көмектеседі. Веб-бет жоба жазба күйінде болғанда сіз жұмыс істеп жатқан беттің нұсқасын тек сіз және рұқсатты авторлар көре алады. Бұл бетті жариялаған кезде, егер веб-сайт көпшілік көруі үшін қосылған болса, басты көпшілікті қоса, бұл нұсқаны барлығы көре алады.

Сайтты алғашқы рет ашқан кезде жалпыға ортақ веб-сайттағы (Басты, Біз туралы және Нұсқаулар сияқты) әдепкі беттер әлдеқашан жарияланған күйінде болады. Сайтта жаңа беттер жасаған кезде олар жоба жазба ретінде жасалады. Бұл бетті өңдегенде оны жоба жазба ретінде сақтай аласыз немесе сақтап, жариялай аласыз. Құжатты өңдеу әдісіне ұқсас, бетті барлығымен ортақ пайдаланудан бұрын, жоба жазба ретінде сақтау арқылы әр кез уақыт үнемдеп, бетке кейбір өзгерістер енгізу кең таралған әдіс. Жобаны сақтаған немесе жариялаған сайын сол беттің жаңа нұсқасын жасайсыз.

Сондай-ақ,беттің соңғы нұсқасын жарияламауға болады неқажет болса, белгілі бір нұсқасына кері оралуға болады. Бұл мүмкіндік беттердің бірінде қате орын алғанда, не ақпараттың дұрыс еместігі анықталғанда, яғни, нақты жағдайларда пайдалы. Сайтты жабудың орнына сайттың соңғы нүсқасын жарияламай, мәселе шешімін тапқанға дейін алдыңғы нұсқаны қалпына келтіре аласыз. Бет көрсетугедайынболғанда, оны қайтажариялауқажет.



Постермен жұмыс

жасайды,қорғайды.

2мин

Сергіту сәті

Сергіту сәтінжасайды.

5мин

Бекіту.Компьютердегі тәжірибелік жұмыс.(семантикалық карта, топтастыру әдісі) 5

Компьютермен жұмыс жасайды.

5мин

Қорытындылау(тест).5

Тест сұрақтарына жауап береді.

Бағалау

Рефлексия

Сабақтың мақсаты дұрыс па? Оқушылар бүгін не

оқып-үйренді? Мен сабақ құрылымын сәтті дайындай алдым ба?

Мен уақытты сақтадым

ба?

Мен сабақта сыныпжәне жекелегеноқушылар туралы нені білдім, мен келесі сабақта нені үйретемін.

«Күн мен бұлттар»

рефлекция жасайды

Үйге тапсырма.

§12оқу , сұрақтарға жауап беру.

Оқушылар тақырыпты жазып алады.

Өзін - өзі бағалау парағы

Аты

Миға шабыл

лото

Оқулықпен

жұмыс

Сематикалық

карта

Компьютермен

жұмыс

топтастыру

Қоры-тынды










































© 2010-2022