• Преподавателю
  • Информатика
  • Конспект уроку з інформатики на тему Призначення математичних процесорів. Огляд середовища математичного процесора». (11 клас)

Конспект уроку з інформатики на тему Призначення математичних процесорів. Огляд середовища математичного процесора». (11 клас)

До Вашої уваги конспект уроку з інформатики для 11 класів (академічний рівень) на тему «Програмні засоби навчання математики». Зокрема тема першого уроку — «Призначення математичних процесорів. Огляд середовища математичного процесора».   Часто крім виконання обчислень необхідно розв’язувати задачі за допомогою текстових редакторів або електронних таблиць. За допомогою яких програм можна підготувати тексти статей, наукових звітів, легко здійснити набір складних математичних формул і подати резу...
Раздел Информатика
Класс 11 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Стоян В.В. Програмні засоби навчання математики Урок №1


Тема: Призначення математичних процесорів. Огляд середовища математичного процесора.

Мета:

сформувати поняття:

  • програмний засіб для підтримки вивчення навчальних предметів;

  • математичний процесор;

пояснити:

  • призначення й можливості використання математичного процесора;

  • призначення елементами вікна програми;

формувати навички:

  • використовувати програмні засоби для здобування необхідних навчальних даних;

формувати:

  • вміння чітко й лаконічно висловлювати думки;

виховувати:

  • уважність, дисциплінованість під час роботи на ПК.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

План уроку:

Вивчення нового навчального матеріалу.

  1. Математичні процесори.

  2. Програмно-методичний комплекс GRAN.

  3. Вікно програми.

Практичне завдання.

Домашнє завдання.

Організаційний етап


Актуалізація опорних знань учнів:

  1. Що розуміють під поняттям «програмне забезпечення»?

  2. На які типи розділяють програмне забезпечення?

  3. Наведіть приклади відомих вам програмних засобів для підтримки вивчення навчальних предметів.

Мотивація навчальної діяльності

Часто крім виконання обчислень необхідно розв'язувати задачі за допомогою текстових редакторів або електронних таблиць. За допомогою яких програм можна підготувати тексти статей, наукових звітів, легко здійснити набір складних математичних формул і подати результати в наочному графічному вигляді?

Це спеціальні програми - математичні процесори.

Тема, яку ми починаємо вивчати, має назву «Програмні засоби навчання математики». Зокрема тема сьогоднішнього уроку - «Призначення математичних процесорів. Огляд середовища математичного процесора».

Вивчення нового навчального матеріалу:

Математичні процесори.

Серед програмного забезпечення навчання математики важливе місце займають математичні процесори. Основні можливості цих прикладних програм:

  • обчислення значень числових виразів;

  • побудова графіків функцій заданих різними способами;

  • трасування графіків (побудова таблиці значень функції на основі побудованого графіка);

  • знаходження координат точок перетину графіків двох функцій на заданому проміжку;

  • знаходження нулів і екстремумів функції на заданому проміжку;

  • наближене знаходження розв'язків рівнянь та їх систем;

  • графічне розв'язування нерівностей та їх систем;

  • обчислення площ та об'ємів геометричних фігур

Прикладами таких програм є GRAN,

Конспект уроку з інформатики на тему Призначення математичних процесорів. Огляд середовища математичного процесора». (11 клас)



DG - Динамічна геометрія

Конспект уроку з інформатики на тему Призначення математичних процесорів. Огляд середовища математичного процесора». (11 клас)



Microsoft Mathematics

Конспект уроку з інформатики на тему Призначення математичних процесорів. Огляд середовища математичного процесора». (11 клас)

MathCad

Конспект уроку з інформатики на тему Призначення математичних процесорів. Огляд середовища математичного процесора». (11 клас)

EUREKA, MathLab, Марle, DERIVE, Advanced Grapher та інші. Одні з цих програм - це потужні системи комп'ютерної математики з великою кількістю функціональних можливостей, які розраховані на фахівців високої кваліфікації, інші мають значно менші можливості і можуть бути використані учнями.

ПКонспект уроку з інформатики на тему Призначення математичних процесорів. Огляд середовища математичного процесора». (11 клас)рограмно-методичний комплекс GRAN.

Одним з перших в Україні педагогічних програмних засобів був програмний комплекс для підтримки навчання математики GRAN, розробка якого розпочалася у 1989 році авторським колективом під керівництвом відомого українського вченого Мирослава Івановича Жалдака, академіка АПН України, доктора педагогічних наук, професора.

Програмно-методичний комплекс GRAN, забезпечує підтримку вивчення математики (планіметрії, стереометрії, тригонометрії, алгебри і початків аналізу, початків теорії ймовірностей і математичної статистики), а також окремих розділів фізики в школі (7-11 класи).

До складу програмно-методичного комплексу GRAN входять педагогічні програмні засоби:

GRAN1 - призначений для графічного аналізу функцій, звідки і походить його назва (GRaphic ANalysis).

GRAN-2D - середовище графічного аналізу систем геометричних об'єктів на площині.

GRAN-3D - Середовище графічного аналізу просторових (тривимірних) об'єктів.

Вікно програми.

Запуск програми здійснюється традиційним способом або з використанням ярлика Конспект уроку з інформатики на тему Призначення математичних процесорів. Огляд середовища математичного процесора». (11 клас) . Після цього на екрані відкривається вікно програми :

Конспект уроку з інформатики на тему Призначення математичних процесорів. Огляд середовища математичного процесора». (11 клас)


Вікно програми складається із трьох внутрішніх вікон: Графік, Список об'єктів, Відповіді.

У верхньому рядку вікна програми знаходиться Рядок заголовку, під ним - Рядок меню. У програмі реалізована контекстна довідка. Для її отримання слід вибрати потрібну команду і натиснути клавішу F1.

У вікні Графік будуються графічні зображення об'єктів та графіків функцій, відображуються пояснювальні написи тощо. При переміщенні вказівника по координатній площині у вікні переміщується покажчик координат Конспект уроку з інформатики на тему Призначення математичних процесорів. Огляд середовища математичного процесора». (11 клас) . У верхній частині вікна Графік, над робочим полем, відображаються поточні координати вказівника, у нижній частині (Рядку статусу) - максимальне і мінімальне значення координат на площині.

Вікно Список об'єктів складається з двох частин. У верхній частині знаходиться поле зі списком восьми типів залежностей між змінними, які можна обрати для побудови графічного об'єкту, а нижче нього - список усіх введених об'єктів, серед яких поточний об'єкт відмічено позначкою Конспект уроку з інформатики на тему Призначення математичних процесорів. Огляд середовища математичного процесора». (11 клас) .

У другій частині вікна знаходяться відомості про поточний об'єкт: функція, проміжок, на якому вона розглядається, мінімальне і максимальне значення функції або інші параметри виділеного графічного об'єкту.

У вікні Відповіді подаються результати виконання різноманітних операцій, які вибираються в меню Операції - обчислення відстані від точки, обчислення довжини дуги, визначення довжини ламаної тощо. Це вікно можна очистити, виконавши Операції -> Відповіді -> Очистити.

Зліва у вікні програми знаходиться панель інструментів, яка містить такі елементи керування:

керування:

Конспект уроку з інформатики на тему Призначення математичних процесорів. Огляд середовища математичного процесора». (11 клас)



У наступній таблиці подані умовні позначення арифметичних операцій та функцій.

Конспект уроку з інформатики на тему Призначення математичних процесорів. Огляд середовища математичного процесора». (11 клас)

















Практичне завдання:

В пошуковій системі знайти інформацію про математичні процесори, та знайти опис однієї з програм навчання математики. Створити презентацію на 5 слайдів, для представлення однієї з програм.

Домашнє завдання:

  1. Вивчити конспект.

  2. Опрацювати матеріал підручника на ст. 11-12. (Й.Я. Ривкінд, Т.І. Лисенко, Л.А. Чернікова, В.В. Шакотько).


© 2010-2022