Информатика Компьютерлік жадының түрлері 7 сынып

Раздел Информатика
Класс 7 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сыныбы: 7

Пәні: Информатика

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Компьютер жадының түрлері

Сабақтың мақсаты:

• Жаңа терминологиямен таныстыру

• Тапсырмаларды орындауда көмектесетін нақты мысалдарды көрсету

• Оқушыларға тапсырманы өз бетімен орындап көруге мүмкіндік беру.

Күтілетін нәтиже: Компьютер жадының атқаратын қызметін біледі

Жадтың екі негізгі түрін айырып таниды Әр түрлі көлем өлшемдерінің қайсысымен қандай ақпарат түрін беруге, өндеуге, сақтауға болатынын ерекшелейді Қолданылатын модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқытуда АКТ-ны қолдану», «Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау», «Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру және оқыту»; «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «Оқытудағы басқару және көшбасшылық». Оқытуда қоданылатын әдіс-тәсілдер: «Жүректен-жүрекке» «Қытай қағазы» , «Бейнелі суреттер», Миға шабуыл» , «Топтық жұмыс», «БҮБ» Дереккөздер/ресурстар: Интерактивті тақта, стакандар, стикерлер, маркерлер, доп, жұмсақ ойыншық

Сабақ кезеңдері, уақыты

Кезеңнің мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау, оқу үшін бағалау

Ресурстар

Кіріспе

5 минут

"Мен сені таныстырғым келеді"

Мақсаты: Тұлғаралық байланысты орнату


Мақсаты: топта жұмыс жасауға үйрету

Шаттық шеңберін құрамын. Оқушылармен амандасып, көңіл-күйлерін сұрау. Оқушылар қасында тұрған сыныптасының бойындағы ұнайтын қасиетті атап, «Мен сені таныстырғым келеді» деген ойын арқылы бір-бірлерін таныстырды. Оқушылар көбінесе өздерінің танылған жақтарына қарай мінездеме береді.

Оқушылар шаттық шеңберге тұрады. позитивті көңіл күймен сыныптасына мінездеме береді. Сыныптастарын сын есімдерді қолдану арқылы таныстырады Мысалы: сен салмақтысың, әдемісің, ұйымшылсың

Жақсы!


Жұмсақ ойыншық


Тұсаукесер

8 минут

«Қытай қағазы»

Мақсаты: Өткен білімді еске түсіру.

Үй тапсырмасын тексеру мақсатында оқушылар бір-біріне сұрақ қою арқылы өткен тақырыпты қалай меңгергендігін білу.

Оқушылар шеңберге тұрады. Бір-біріне қытай қағазына қарап сұрақ қояды, қарсылысы өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.

Өте жақсы!

Қытай қағазы

Негізгі бөлім

15 минут

«Бейнелі суреттер»

Мақсаты: жаңа материалдың таныстырылымын ұсыну, ой қозғау.

Жұптас, ойлан, бөліс»

Мақсаты: ынтымақтастықта жұмыс жасай тақырыпты түсіну

Компьютерден слайд көрсетіледі

1. Қандай принцип бойынша жад ішкі және сыртқы болып бөлінеді? 2. Жедел жадтың тұрақтыдан айырмашылығы қандай? 3. Тұрақты жад қандай қызмет етеді? 4. Компьютер өшірілгеннен соң қай жад тазартылады? 5. Ақпарат тасымалдауыштар жадтың қай түріне жатады? Оқулықтан «Компьютер жадының түрлері», тақырыбын оқып шығуын тапсыру. Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылап, топта жұмыс жасағандарын қадағалау.

Слайдта көрсетілген тақырып бойынша оқушылар жұмыс жасайды

Әр оқушы жеке-жеке оқып шығады, сосын топ болып талқылайды. Сол талқылағандарын постерге түсіреді Барлық оқушылар жұмыс жасайды

АКТ, дәптер, оқулық, дәптер,

смайликтер

3 минут

«критерилды бағалау»

Мақсаты: Жаңа сабақ бойынша қорытынды, рефлексия жасау

Топтағы оқущылар бірін-бірі бағалау үшін, стикерлер беріледі

«критериалды бағалау» арқылы бағалайды

Жарайсыңдар!

стикерлер

6 минут

Деңгейлік тапсырмалар

Таратпа материалдар тарату

Тапсырма орындау

Тапсырма жазылған парақшалар

Қорытынды

8 минут

«Бағалау парағы» Мақсаты: топтарды бағалау

Оқушылардың жұмысына баға береді

Әр топ басқа топтарды бағалау арқылы пікірлерін білдіреді

Бағалау парағының кестесі

Үй тапсырмасы

§5

§10 оқып келеді

оқулық

"БҮБ" Мақсаты: сабақтан алған әсерлерін анықтау

Сабақтан алған әсерлерін жазу үшін стикер тарату.

Стикерлер арқылы сабақтан алған әсерін жазады.

Тамаша

Кері байланыс

Стикерлер


© 2010-2022