- Преподавателю
- Информатика
- Паскаль программалау тілінде өрнектерді жазу
Паскаль программалау тілінде өрнектерді жазу
Раздел | Информатика |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Халилов Ш.К. |
Дата | 09.03.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Берілген уақыт | Пәні: Информатика | Мерзімі: 10.01.2016 жыл | Сыныбы: 7 | |
Сабақтың тақырыбы: | 1.Паскаль программалау тілінде өрнектерді жазу | |||
Сабақтың реті: | 14-сабақ | |||
Жалпы сабақтың мақсаты: | Математикалық өрнек жайлы мәлімет алады. Паскаль программалау тілінде арифметикалық өрнектерді жазуды үйренеді. | |||
Күтілетін оқу нәтижелері:
| Оқушылар математикалық өрнек жайлы мағлұмат алады. - өрнектерді Паскаль программалау тілінде жаза алады; - қате жазылған өрнектерді түзете алады;
| |||
Түйінді идеялар: | Математикалық өрнектерді пайдалана отырып, Паскаль программалау тілінде программа құруды меңгеруі | |||
Сабақты ұйымдастыру түрі: | Тренинг-тәжірибе | |||
Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: | Сәлемдесу, айналмалы бекет, ойлан, бірік, бөліс әдісі, ыстық орындық, анкета | |||
Жұмыс түрлері: | Ұжымдық, жеке жұмыс, жұптық жұмыс, топтық жұмыс | |||
Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі яғни дереккөздер: | Интерактивті тақта, ғаламтор, слайд, ақ парақшалар, маркерлер, стикерлер, компьютер | |||
І. Қызығушылығын ояту кезеңі: | ||||
Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | |||
2 мин | 1-әрекет. Сыныптағы ынтымақтастық атмосферасын құру. Сергіту жаттығуын жасату. | Сергіту жаттығуы | ||
3 мин | 2-әрекет. «Геометриялық фигуралар» арқылы топқа бөлу. | Оқушылар топқа бөлініп, жаңа топ құрады | ||
5 мин | 3-әрекет. «Айналмалы бекет» әдісімен үй тапсырмасын тексеру. | Оқушылар әр топқа берілген сұраққа жауап беріп топтарды айналып шығады, соңында өз тобындағы жазылған жауаптарды түйіндеп, топтан бір адам жауап береді | ||
1 мин | 4-әрекет. Жауаптар «Бағдаршам» арқылы бағаланады | Топтар бір - бірінің жауабын түрлі-түсті қағаздарды пайдалану арқылы бағалайды | ||
| ІІ. Мағынаны ажырату кезеңі | |||
3 мин | 5-әрекет. Топтық жұмыс: Интербелсенді тақтадан жаңа сабаққа байланысты, арифметикалық өрнектерді жазу ережесі бойынша слайд көрсетеді
| Слайдтағы материалдарды талқылау арқылы, жаңа сабақтың мағынасын ажыратады | ||
3 мин | 6- әрекет. Жеке жұмыс. «Түртіп ал» әдісі бойынша дәптерге мәлімет жаздыру | Интербелсенді тақтада көрсетілген мәліметтерді оқушылар дәптерлеріне жазады. | ||
10 мин | 7-әрекет. Топтық жұмыс: «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі арқылы топтық жұмыста берілген есептердің қатесін түзету
| Оқушылар топта конверттегі берілген есептің қатесін түзейді және талқылайды
| ||
| ІІІ. Ой толғаныс кезеңі | |||
10 мин | 8-әрекет. Жеке жұмыс: «Ой қозғау» әдісі бойынша өз беттерімен өрнек құрады | Оқушылар өз жұмыстарын топта жариялайды, талқылайды | ||
2 мин | 9-әрекет. Бағалау | Оқушылар бір-бірлерінің жұмыстарын орындарын ауыстыру арқылы бағалайды
| ||
1 мин | 10-әрекет. Үй тапсырмасы
| Үйге осы тақырыптарда кеңінен ізденіп келу. | ||
5 мин | 11-әрекет . «Ыстық орындық» әдісі бойынша белсенді оқушыны марапаттау | Оқушылар ең белсенді оқушыны анықтап, «Ыстық орындыққа» отырғызады, оған бүгінгі тақырып бойынша сұрақтар қояды, сыйлық беріледі | ||
2 мин | 12-әрекет. Жеке жұмыс: «Анкета» әдісі бойынша кері байланыс жасату
| Оқушылар күтілетін нәтижеге ойларын анық жеткізеді, бірін-бірі бағалай алады. Оқушылар анкета толтыру арқылы кері байланыс жасайды.
| ||
|
|
|