Урок на тему: Алгоритм түсінігі қмж

Раздел Информатика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Алгоритм түсінігі. Алгоритм қасиеттері Сабақтың мақсаты: Оқушыларға алгоритм түсінігі туралы түсініктерін қалыптастыру

Сабақтың нәтижесі: Оқушылар топтасып жұмыс жасап, сыни тұрғыдан ойлана біледі.

Сабақтың түйінді идеялары: Бірін бірі тыңдай біледі, компьютерді меңгереді

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Тілек шоғы,миға шабуыл, «Джиксо» әдісі, Бесбармақ арқылы бағалау

Сыныбы: 6

Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау

Қолданылатын ресурстар

7 мин

І.Кіріспе

Тілек шоғы

  1. Ынтымақтастық атмосферасын құру.

Нұсқау: Ал балалар қазір алдарыңа таратылған парақтарға самолет жасап сыныптастарыңның көңіл күйін көтеретін бес ізгі сөз жазаңыздар.

Жұмыс аяқталған соң бір бірімізге тілек шоғын ұшырамыз.

  1. Нұсқау:алдарыңда 2 елдің суреті тұр. Бірінші таңдап алып , кейіннен артына қараңдар, артындағы суреттер бойынша топқа бірігіңдер.

1. Оқушылар сәлемдесіп ынтымақтастықты орнатты. Оқушылар тілек шоғы әдісі бойынша бір біріне бес ізгі сөз жазып таратады.

2. Оқушылар әрқайсысы суреттерді алады да, артындағы суреттер бойынша топқа бірігеді.

Топтық бағалау

Тақтаға плакатқа жапсырып қоямыз, стикерлер




Принтер мен компьютерлердің суреті





7 мин

ІІ.Таныстырылым

«Миға шабуыл» әдісі

Сәйкестендіру

  1. Нұсқау. Топқа біріктіңдер де компьютер және принтердің суреттері арқылы бірігіңдер.

  2. Енді топтарыңның атын жазыңдар.

І топ -Компьютер

ІІ топ - Интернет

  1. Нұсқау:

-Балалар, мына экрандағы суретке мұқият қараңдар.

-Берілген суреттен не көріп тұрсыңдар, сендер не түсіндіңдер.

Мұғалім тұжырымдамасы: Сонымен, бүгінгі сабақтың тақырыбы: «Компьютерлік вирустар. Вирустардың әртүрлілігі.

  1. Оқушылар екі топқа бірікті


1. Оқушылар не түсінгенін, не байқағанын айтады.

Кітап, интербелсенді тақта.

Слайдтар





25 мин
















ІІІ. Негізгі бөлім

Джигсо әдісі

Қайта топқа бірігу

Постер қорғау




  1. Нұсқау: Оқушылар, мен әр топқа тақырып беремін:

1. І -топқа Алгоритм дегеніміз не

2. ІІ -топқа Алгоритм қасиеттері

-Осы тақырыптарды топ ішінде оқып, талқылайсыңдар.

Оқушыларды қайтадан қолдарына мандарин мен алманың суреттерін таратамын, мандариннің суретін алған оқушылар І топқа келеді, алманың суретін алғандар екінші топқа келеді. Содан соң бір-бірлеріңмен қайта талқылайсыңдар.

Қайтадан орындарыңа келіп, қайта талқылайсыңдар.

Алдарыңа плакат берілген , сол плакатқа өз ойларыңды түсіріп қорғайсыңдар.


  1. Топ ішінде оқиды.

  2. Мандарин мен алманың суреттері арқылы бірігіп, өзге топ мүшелеріне түсіндіреді.



Өз орындарына келіп постерге түсіреді. Постер қорғайды.




Әр топ жұмыстарын біткен соң бесмармақ арқылы бағалайды.






Мәтіндер, постер, түсті қағаздар мен маркерлер

3 мин

IV. Бағалау

Бес бармақ әдісі мен бағалау

Нұсқау: Әр топ жұмыстарын біткен соң бесмармақ арқылы бағалайсыңдар

Әр топ жұмыстарын біткен соң бесмармақ арқылыбірін-бірі бағалады

3 мин

Қорытынды

«БББ» стратегиясы арқылы

  1. Оқушылар тақтадағы плакаттағы

  1. Білемін. 2. Білмеймін 3. Білгім келеді

Бағалау стратегиясы тұр. Берілген сұрақтар бойынша соған өздеріңнің қолдарындағы стикерлерге жазып тұстарына ілесіңдер.

2 Үйге тапсырма: . Компьютерлік вирустардан сақтанудың негізгі тәсідері туралы мәліметтер жинау керек.

1. Оқушылар тақтада тұрған кестеге стикерлерді жапсырады.

Бесбармақ арқылы бағалау болады

Бесбармақ әдісі қолдарымен көрсетеді





Мұғалім: _Бақторазова А.



© 2010-2022