- Преподавателю
- Информатика
- Программалау – алгоритмді формальды жазу тəсілі тақырыбына қысқа мерзімді жоспар
Программалау – алгоритмді формальды жазу тəсілі тақырыбына қысқа мерзімді жоспар
Раздел | Информатика |
Класс | 7 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Габитова Ж.Ш. |
Дата | 22.12.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Сынып: | 7 «г», «м», «э» | ||||
Күні: | 24.10.2015 | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Программалау - алгоритмді формальды жазу тəсілі | ||||
Сабақтың мақсаттары: | |||||
Білімділік: | оқушылардың алгоритм ұғымы туралы және алгоритмнің жазылу тәсілдері туралы мағлұмат беру. | ||||
Дамытушылық: | Оқушылардың ой - өрісін кеңейту, ойларын тұжырымдау. Өз бетімен қорытындылау дағдыларын жетілдіру. | ||||
Тәрбиелік: | ұқыптылыққа, зеректілікке, шыдамдылыққа, өз - өзіне деген сенімділігін арттыруға тәрбиелеу. | ||||
Сабақтың түрі: | теориялық-практикалық | ||||
Әдіс тәсілдер: | Диалогты оқыту,АКТ, топтық жұмыс, жұптық жұмыс, СТО, ОҮБ, ОБ жетістік баспалдағы, | ||||
Көрнекіліктер: | компьютер, презентация, жетістік баспалдағы, стикер | ||||
Сабақтың жүру барысы: | |||||
Кезеңдер | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Әдіс-тәсілдер | |
Ұйымдастыру | 1 /мин/ | Сыныпқа кіріп, оқушылармен сәлемдесіп, сыныптың тазалығы мен балалардың сабаққа дайындығын бақылап, оқушылардың сабақта бар-жоғын тексеріп, сабақты бастау, сабақтың мақсатымен таныстыру | Амандасады, жұмыс орнын тексереді | Диалогты оқыту | |
Үй жұмысын тексеру | 10 /мин/ | 1. ОЖ деген не, не үшін қолданылады 2. Жіктелуі 3 Қолданылуы | Топ бойынша постер құрайды, қорғайды | Диалогты. СТО, формативті бағалау | |
Жаңа тақырып | 13-15 /мин / | Проблемалық сұра (Слайд бойынша) Слайд көмегімен түсіндіру | Топтық талдау, жауап беру | Диалогты. СТО. АКТ | |
Практика | 10 /мин/ | Деңгейлік тапсырмалар: (слайд)
| Жұппен орындайды | Диалог. СТО. АКТ, формативті бағалау, дарынды оқушы | |
Сергіту | 2 /мин/ | Бір оқушыдан көзге арналған жаттығуды айту сұралады | Жаттығу жасайды | диалог | |
Бекіту | 2 /мин/ | Алгоритм, жазылу түрлері | Оқушылардың жауаптарын тыңдау |
| |
Бағалау. | 2 /мин/ | Топтағы оқушылардың бағалауын тыңдау Қорытынды баға шығару | Топтағы бағалау | Диалог, формативтібағалау | |
Рефлексия | 2 /мин/ | Қай сатыда тұрсын және сабақты қаншалықты ұқтың, берілген стикерге жазып, жабыстыру | Стикерге жазып, баспалдаққа, орналластырады | Диалог, формативті бағалау | |
Үйге тапсырма. | 1 /мин/ | Алгоритмге мысалдар келіру |
|
|
Деңгейлік тасырмалар:
1. Берілген формуланың орындалуына табиғи тілде жазыңыз
-
х-ті х-ке көбейтемін -А шығады
-
2-ні А-ға көбейтіп- А1 шығарамыз
-
А1-ді 5-ке бөліп-У мәнін аламыз
2. Төмендегі қадамдарды орындап нәтижесін айтыңыз:
1. Клетка қилысына қалам ұшын тиігізіңіз.
2. Жоғары қара 10 клетка сызыңыз.
3. Оңға қарай 5 клетка сызыңыз.
4. Төмен қарай 5 клетка сызыңыз.
5. Солға қарай 5 клетка сызыңыз.
6. Қаламды қағаздан алыңыз.
Жауабы: Жалау шығады
3. Төмендегі алгоритм бойынша у-тің мәнін өрнектеуге арналған формула құрыңдар.
1)
-
Х-тің х-ке көбейтіп, нәтижені А1 деп өрнектеңдер;
-
А1-ді 5-ке көбейтіп, нәтижені А2 деп өрнектеңдер;
-
А2- ден 6-ны азайтып, нәтижені А3 деп өрнектеңдер;
-
А1-ге 4-ті қосып, нәтижені А4 деп өрнектеңдер;
-
А3-ні А4-ке бөліп, нәтижені у деп өрнектеңдер;
2)
-
Х-ке 1-ді қосып, нәтижені В1 деп өрнектеңдер;
-
1-ді В1-ге бөліп, нәтижені В2 деп белгілеңдер;
-
В2 -ден 1-ді азайтып, нәтижені В3 деп өрнектеңдер;
-
В2-ге 1-ді қосып, нәтижені В4 деп өрнектеңдер;
-
В3-ті В4-ке бөліп, нәтижені В5 деп өрнектеңдер;
-
В5-тен 1-ді азайтып, нәтижені у деп өрнектеңдер.