8 сынып информатика Кестелермен жұмыс

Раздел Информатика
Класс 8 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

8 сынып информатика Кестелермен жұмысҰялы негізгі мектебі


«Бекітемін»______

Мектеп директоры

Н. Ш. Тусыпбекова

Тақырыбы:

«Кестелермен жұмыс.»

( 8 сынып информатика)

Өткізген : Далабаев Айдос Қайратұлы

Информатика пәнінің мұғалімі

2015- 2016 оқу жылы

САБАҚ: Информатика

Мектеп: Ұялы негізгі мектебі

Күні:

Мұғалімнің есімі: Далабаев А.Қ.

СЫНЫП: 8

Қатысқандар саны:4

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Кестелермен жұмыс.

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Ms Word редакторында кесте құру әдістерін біледі, өз бетінше кесте құруды үйренеді

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар үшін:

Мәтіндік ақпараттарды компьютерде өңдеу артықшылықтарын түсінді, компьюттерлік сауаттылықтары артады.

Оқушылардың басым бөлігі үшін:

Мәтін түрлерін, мәтіндік құжатты, мәтіндік редакторды, мәтінді өңдеу жолдары туралы түсінік алады.

Кейбір оқушылар үшін:

Мәтіндік құжаттарды кластарға бөлумен және оларды компьютерде өңдеу технологиясын қолдана алады

Тілдік мақсат:

Оқушылар:

(Кестелерді жасау әдістерін үреніп қолдана)алады.



Негізгі сөздер мен тіркестер:

ВаскSрасе, Dеlеtе, Shif, MS Word, Формат, Граница, заливка, Вставка, Номера, страниц, Формат, Абзац

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Тінтуірдің ағылшын тілінде аталуы?

  1. Бұл перне алдыңғы символды өшіру үшін керек?

  2. Ағылшын тілінде сөз не деп аталады?

  3. Үй ағылшын тілінде қалай аталады?

  4. Жаңа жолғатүсу үшін осы пернені пайдаланады?

Бұл перне меңзердің оңжағында тұрған символды өшіреді?

Алдыңғы оқу: Меңзердің сол жағындағы мәтінді өшіру үшін <ВаскSрасе> батырмасын қолданыңдар. <Dеlеtе> -батырмасын қолданғанда меңзердің оң жағында орналасқан мәтін өшіріледі. Мәтіндік редакторларда мәтіннің бүтін блоктарын да өшіруге болады. Ол үшін алдымен жоюға тиіс блокты белгілеу керек. Маустың батырмасын блоктың басында шертіңдер де, оны жібермей нұсқағышты блоктың аяғына жылжытыңдар. Немесе <Shift> батырмасын басулы қалпында ұстап, меңзерді баскару батырмасында шертіңдер. Мәтінді белгілегеннен кейін <Dе1еtе> пернесін басыңдар.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз )

Ресурстар

Басталуы

(2 минут)

















(3 мин)

(3 мин)

(4 мин)

(1 минут)

1.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу.

Ынтымақтастық ахуал орнату:

«Мен бүгін не істеп үлгермеді»

Топ дөңгеленіп отырып, қатысушылар кезектесін бүгінгі күні не ісеп үлгермегендерін айтады.

жұпқа бөлу үшін Фото суреттің қиындыларын құрастыру» «Компьютер», «Ноутбук»,

Үй жұмысы:

І. Қызығушылығын ояту

Мұғалім: 1. Сөзжұмбақ шешу

  1. Тінтуірдің ағылшын тілінде аталуы?

  2. Бұл перне алдыңғы символды өшіру үшін керек?

  3. Ағылшын тілінде сөз не деп аталады?

  4. Үй ағылшын тілінде қалай аталады?

  5. Жаңа жолғатүсу үшін осы пернені пайдаланады?

  6. Бұл перне меңзердің оң жағында тұрған символды өшіреді?8 сынып информатика Кестелермен жұмыс

Тапсырма:

1. Жұпта сөзді табу, талқылау

2. Шыққан сөз туралы (MS Word мәтіндік редакторы) флипчартқа мүмкіндіктерін жазу, топтастыру

3. Қорғау

4. Жаңа сабақтың тақырыбың ашу «Мюнстенберг» әдістемесі арқылы.

8 -сынып оқулығы

Әдістемелік құрал, тест, сөз жұмбақ,

Интернет, компьютермен орындалатын тапсырмалар.

Ортасы

Жаңа сабақ


(10 минут)



(3 минут)



(7 минут)





(4 минут)



































(2 минут)





(3 минут)

ІІ.Жаңа сабақ

Жаңа тақырыпқа

Power Point редакторында презентациямен кіріспе беру.

Топтық жұмыс:

Жаңа тақырыпты топта талқылайды, қорғауға 2 оқушы шығады.

Тапсырма:

«Кестемен жұмыс»

Сергіту сәті

«Аттар ипподромда»

Оқушылар жұптарына қарама-қарсы тұрып мұғалімнің нұсқауымен орындалады.

ІІІ.Сабақты бекіту:

1.Таратпа

қағаз арқылы

компьютерде

практикалық жұмыстар орындату.

ІІІ. Ой қорытынды

8 -сынып 1-нұсқа

1. Del пернесінің қызметі
а) Енгізуді аяқтау
ә) Меңзердің оң жағындағы орналасқан символды жою
б) Меңзердің сол жағындағы орналасқан символды жою

2. 8 сынып информатика Кестелермен жұмыс

Бұл не?
а) Меню жолы
ә) Форматтау тақтасы

б) Тақырып жолы

3. 8 сынып информатика Кестелермен жұмыс

Бұл не?
а) Меню жолы
ә) Форматтау тақтасы

б) Тақырып жолы

4. 8 сынып информатика Кестелермен жұмыс Бұл не?
а) Курсив (Белгіленген мәтінді көлбеу қаріппен жазады)
ә) Жартылай қалың (белгіленген мәтінді жартылай қалың қаріппен жазады)
б) Асты сызылған (Белгіленген жолдардың астын үздіксіз сызықпен сызады)

5. 8 сынып информатика Кестелермен жұмыс Бұл не?
а) Сол жақ шеті бойынша (абзацты сол жақ шеті бойынша туралайды)
ә) Оң жақ шеті бойынша (абзацты оң жақ шеті бойынша туралайды)
б) Ортасы бойынша (абзацтыекі шеттің тура ортасына келтіреді, яғни центрге орналастырады)

6. MS Word -та беттерді нөмерлеу үшін
а) Формат →Граница и заливка
ә) Вставка → Номера страниц

б) Формат → Абзац

7. Жұмыс кезінде көзді экраннан қанша қашықтықта ұстау керек?
а) 50 см

ә) 60-70 см

б) 80-90 см

8. Ашылған терезені үлкейту үшін қандай пернені шерту керек?
8 сынып информатика Кестелермен жұмыс

Дұрысжауаптары

1

2

3

4

5

6

7

8

Ә

Ә

Б

А

Ә

Ә

Ә

Б

Бағалау парағы

Оқушыныңаты-жөні_____________________

Сөз жұмбақ шешу

Топтастыру

Жаңа тақырыпты меңгеру

Қорғау (Сөзжұмабақта, жана тақырыпта)

Компьютерде

практикалық жұмыстар

Тест


Барлық ұпай

Ортақ

баға

Бәрі дұрыс - 3 ұпай

1 қате -2 ұпай

2 көп - 1 ұпай

Әр 2 сөзге

1 ұпай

Орташа - 1 ұпай

Жақсы -2 ұпай

Өте жақсы - 3 ұпай

3 ұпай

3 ұпай

Әр сұрақ

1 ұпай


20- дан жоғары - «5»

15-19 - «4»

9-14 - «3»

8-тен төмен - «2»


Аяқталуы

(2 минут)

(1 минут)

IV.Сабақты қорытындылау:

Мұғалімнің сөзі, Ақпараттық диктант жазу, топтастыру

V.Бағалау:

Жұпты бағалау.

Жұп басшысы оқушыларды жасаған жұмыстары бойынша, ұпаймен бағалайды.

VI.Үйге берілетін тапсырма:

Слайд арқылы көрсетіліп тұрады

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынай ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.



© 2010-2022