Краткосрочное планирование для 8-классов на казахском языке

Раздел Информатика
Класс 8 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:



Күні: 19 қаңтар 2016 жыл Сыныбы: 8 "А" Информатика

Тақырыбы

Циклдік алгоритмдерді программалау

Мақсаты

1.Оқушыларға циклдік алгоритмді құруды,циклдік команданың орындалуын және құрылымын көрсету.

2.Циклдік алгоритмдерді құру кезінде есепті жүйелеу арқылы шешіп,ойлау қабілеттерін дамыту.

3.Циклдік алгоритмдерді өмірмен байланыстыру арқылы оқушыларды циклдің мәнін ұғуға тәрбиелеу.

Оқушының сабақ барысындағы мүмкіндіктері:

-ортада жайлы әрекеттестікті орнату ,әңгімелесу үшін мүмкіндіктер жасау;

-өз идеяларын зерделеп,өзара әрекеттестікті орнату;

-оқушылардың белсене қатысуына көмектесу;

Оқытудың нәтижесі

Сабақ соңында әр оқушы топтық жұмыстың маңызын түсініп, топтық жұмыстың оңтайлы жақтарын тәжірибесінде пайдалануға ұмтылады;

Ортада жайлы әрекеттестік орнатады, әңгімелесу үшін мүмкіндіктер жасайды;

-өз идеяларын зерделеп,өзара әрекеттестікті орнатады;

- оқушылар белсене қатысады;

Күтілетін нәтиже

•Білу. Оқыту мен оқуда бірлескен топтық жұмысты ұйымдастыру туралы білімдерін толықтырады.

• Қолдану, түсіну және талдау: өз тәжірибесінде оқушы топтық жұмысты тиімді пайдалана білуге дағдыланады, топта бірлесе жұмыс істей отырып, өзгенің ойын құрметтей білуге үйренеді.

• Бағалау: Өзін - өзі, өзгені бағалауды үйренеді.

Әдіс-тәсілдер

сұрақ-жауап, Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс, оқытудағы басқару және көшбасшылық.Практикалық жұмыс.

Қолданылған құралдар:

А4 парағы, маркерлер, түрлі-түсті қағаздар, плакат,стикер, бағдаршам,смайликтер.

Сабақ барысы


р/с

Сабақтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Уақыты

1.



2






Оқушылармен бірге тұрып «Шаттық шеңберін» құру.

Топ құру:

Смайликтер арқылы.

Өткенді пысықтау:

Үйге берілген тақырып арқылы білімдерін тексеру.





Сабаққа байланысты бір-біріне ақ тілектерін жеткізу.



Readln(n);
Y:= 0;
For i:= 1 to n do y:= y+1/i;

Program Cikl2;

var f:integer;
begin
f:=0;
while f<=15 do begin writeln(2*f:4, f*f:4); f:=f+3 end;

end.

1 минут



5 минут













3.







4.

5.



6.

7.

8.







9.

10.

11




Сөзжұмбақ шешу.




Тақырыпты ашу.

Жаңа тақырып:Циклдік алгоритмдер.

Топпен жұмыс: «Ақпарат алу». (Постер әдісі)

Тапсырмалар

Практикалық жұмыс.

Сабақты бекіту







Бағалау.

Кері байланыс

Үйге тапсырма беру.

12.«Ағаш отырғызу» алгоритмін құра.

13.Алгоритм орындаушыларына жатпайтынын көрсет:

А) жазу үстелі

Б) адам

В) робот

Г) кір жуатын машина

14. Тармақталу алгоритміне мысал келтір

15.Алгоритм қандай формалармен ұсынылады?

1.Шеңбер сызуға арналған оқушы құралы.

2.Ақпаратты өңдеуді,сақтауды,тасымалдауды зерттейтін ғылым.

3.География,тарих сабақтарында жиі қолданылатын құрал.

4.Жылқы сөзінің орысша аудармасы.

5.Баскетбол,волейбол,футбол ойындарын ойнауға арналған құрал.

6.Кімнің?Ненің? сұрақтарына жауап беретін септік.

7.Біз қуануды қандай іс-әрекет арқылы білдіреміз?

(циклдік) сөзі шығу керек.

Көңілді алгоритм. Оқушылар бір парақ қағазды тесік пайда болғанша үйкелейді.

Екі топ та оқулықтағы мәтін арқылы жаңа тақырыппен танысып шығады. Оқушылар
тақырыпты оқып, дайындалады. Топта 5 рөлді анықтайды: көшбасшы, баяндамашы,дизайнер, уақыт сақшысы және бақылаушы. Әр оқушы өзіне жүктелген рөлдің міндеттерін атқарады. Топ баяндамашысы ортаға шығап, плакатқа салған жұмысын қорғап шығады. Келесі топта өз жұмысын қорғап шығады. Әр топқа тақырыппен танысуға 3 минут, дайындық үшін 4 минут, ал қорғауға 3 минут уақыт беріледі.

Оқушылар интерактивті тақтада тапсырмаларды орындайды.

Оқушылар компьютерде циклдік алгоритмнің блок-схемасын сызады.

Есеп 1. Есептеу 12+22+…+122.

program z1;

uses crt;

var i:integer; s: longint;

begin

for i:=1 to 100 do s:=s+sqr(i);

writeln (s); S= 650

end.

Есеп 2. N санының барлық бөлгіштерін табыңдар.

program z1;

uses crt;

var n, i: integer; k: real;

begin

read (n);

for i:=1 to n do

if n mod I = 0 then writeln (i);

end.

Есеп 3. 1 нен 20.ға дейін квадраттардың суммасы

program z3;

uses crt;

var i: integer; b: real;

begin

for i:=1 to 20 do

begin

b:= sqrt(i);

writeln (i: 4, b:7:2);

end.

Оқушылар стикерлерді тақтадағы талдың суретіне жапсырады.Қызыл алмалы стикер-сабақты жақсы түсіндім,Көк алмалы стикер-сабақты онша түсінбедім.

§ 11.Циклдік алгоритмдер.

Оқулықтағы 70-71 беттердегі бақылау сұрақтары мен тапсырмаларына,тестке жауап беру.







2 минут







1 минут

10 минут







4 минут

15 минут

4 минут



1 минут

1 минут

1 минут



© 2010-2022