Графикалық редактор құралдары. Баспаға беру. 5-сынып

Раздел Информатика
Класс 5 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Карашинов Каскырбай Серикбаевич ИНФОРМАТИКА

Сабақтың тақырыбы: Графикалық редактор құралдары. Баспаға беру.

Сілтеме: Е.А.Вьюшкова, Н.В.Параскун, Б.Қ.Әбенов 5-сыныпқа арналған информатика кітабы

Жоспар

Мақсаты:

- Графикалық редакторда жұмыс жасай біледі

- Жасалған жұмыстарын баспаға шығара алады

Сабақ міндеттері:

1.Оқушылардың білім-біліктілігін сұрақ- арқылы анықтау;

2.Әр оқушыны өзіндік ойын жеткізу арқылы сөйлеу мәдениетін дамыту;

3.Өмірде қолдана білуге машықтандыру;

Сабақ қадамдары:

1.Жаңа сабақты игеру;

2.Тұжырымды ой айту.

Күтілетін нәтиже:

1.Ойларын жетік жеткізе біледі;

2.Сыни тұрғыдан ойлау қабілеті дамиды;

3.Жұмыс нәтижесі көрсетеді

Тапсырмалар: топтастыру әдістері; постермен жұмыс, компьютерлік тест, диалогтік тәсіл

Түйінді идея: Нақты ойлау арқылы ой қорыту;

Сабақ түрі: Жаңа сабақ

Сабақ әдісі: Блум таксономиясы; СТО; диалог, топпен жұмыс, қозғалмалы топпен жұмыс;

Көрнекілігі: үлестірмелі парақша, электронды оқулық, кестелер;

Сабақ барысы:

Сергіту сәті 2мин

І. Ұйымдастыру кезеңі:3мин

II.Жаңа сабақ;

IІІ. Блум таксономиясына құрылған тапсырмалар; 20мин

ІV. Рефлексия. 4мин

V. Үйге тапсырма 1мин

1. Сыныпта жақсы психологиялық ахуал тудыру үшін сергіту сәтін өткізу. (топтарға бөлуге жетондар тарату) Жолдау-2014 мен ЭКСПО-2017 туралы айту 3мин

2.Жаңа сабақ. 6 мин

«Графикалық редактор құралдары. Баспаға беру» тақырыбында материалдарды талдау.

Графикалық редакторлар - бұл графикалық кескіндерді құруға, редакциялауға, қарап шығуға арналған программалар. Қазіргі кезде компьютерлік графикамен жұмыс жасауға арналған көптеген программалық құралдар бар. Жалпы компьютерлік кескіндік ақпараттың негізгі екі түрі бар.

Біріншісі растрлық және екіншісі векторлық. Олар бір-бірінен монитор экранында бейнелену, компьютерде кескіннің сипатталуы жағынан және қағаз бетіне басып шығарылған кезде кескіндердің қалыптасу принциптері бойынша ажыратылады.
Растрлық редакторларға: Adobe Photoshop, Сorel PhotoPaint, Paint. Түсірілген суреттер мен жалпы суреттерді өңдеуге Растрлық редакторлар ыңғайлы
Векторлық графикалық редакторларға: Word мәтіндік редакторына құрамдас графикалық редакторды, CorelIDRAW, Adobe IUustrator, т/б.

Баспаға беру командасы: Файл-Печать. Сұхбат терезеде парақ параметрлерін, көшірме санын береміз.

3. Блум таксономиясы бойынша білімдерін бақылау; 4мин

І. Білу. «Миға шабуыл» әдісі.

1. Графикалық редактор дегеніміз не?

2.Бейнелерді қайдан алуға болады?

3.Пиксель дегеніміз не?

4.Суретке мәтін енгізу үшін қандай сайман таңдалады?

ІІ. Түсіну. «Ой қозғау» сатысы 5мин (Ресурс тарату)

1. Оқығаннан қандай ой түйдіңіз?

2. Графиканың қандай түрлерімен таныстыңыздар?

3. Растрлық графиканың артықшылығы неде?

4. Векторлық графиканың артықшылығы неде?

Сергіту сәті 2мин

ІІІ. Қолдану. 6мин

Әр топ өз тақырыптары бойынша постер жасап оны қорғау

ІV.Талдау 6мин

Тақырып бойынша компьютерде тест орындау

V. Жинақтау. «Кім жылдам?» 4мин тақырыпқа оқушыларға кесте беріледі.

Аты-жөні_____________________________

атауы

қызметі

Графикалық редактор құралдары. Баспаға беру. 5-сынып

Графикалық редактор құралдары. Баспаға беру. 5-сынып

Графикалық редактор құралдары. Баспаға беру. 5-сынып

Графикалық редактор құралдары. Баспаға беру. 5-сынып

Графикалық редактор құралдары. Баспаға беру. 5-сынып

Графикалық редактор құралдары. Баспаға беру. 5-сынып

Графикалық редактор құралдары. Баспаға беру. 5-сынып

Толтырылған кестені мұғалім жинап алады. Бірінші тапсырған 4 оқушы жұмысы бағаланады.

4. Қорытынды: «Нақты жауап» айдары; Мәліметтер базасына түйінді идея. (бір-бір сөйлемнен айту) 2мин

Кері байланыс:

1. Сабақта маған ұнады

2. Не ұнамады

3. Менің ұсыныс пікірім

Оқушы жауабын бағалау: 2мин

5 Үйге тапсырма: Графикалық редактор тарауын оқып келу 1мин

Сау болыңыздар!

Бағалау парақшасы: 3-сабақ Блум таксономиясы бойынша

Р/с

Оқушы аты-жөні

Білу

Түсіну

Қолдану

Талдау

Жинақтау

Қорытынды баға

























                        Білу: «Миға шабуыл» әдісі бойынша орындалған нақты жауапқа-1 ұпай

                        Түсіну: «Ой қозғау» сатысы кезіндегі жүйелі жауапқа -1 ұпай

                        Қолдану: Берілген тапсырманы түсініп жеткізе білуі- 1 ұпай

                        Талдау: Тестті тапсыруы-алған ұпайы

                        Жинақтау: Таблицаның дұрыс толтырылуы- 4 ұпай


                        Бағалау шкаласы:

                        «5» -9 ұпай

                        «4»-8 ұпай

                        «3 »-7ұпай

                        © 2010-2022