Відкритий урок «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних Access»

Відкритий урок з інформатики для 11 класу або учнів профтех ліцеїв  «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних MS Access». В даному матеріалі я пропоную: розгорнутий план-конспект уроку, опорний конспект для учнів (скріншоти слайдів), завдання практичної роботи (файли заготовки для п/р знаходяться на робочих столах учнівських комп'ютерах), карти вивчення емоційного стану за методикою кольороопису О.М.Лутошкіна, та таблиці оцінювання навчальних досягнень, які учні самост...
Раздел Информатика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Відкритий урок «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних Access»Відкритий урок «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних Access»Відкритий урок «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних Access»Відкритий урок «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних Access»Відкритий урок «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних Access»Відкритий урок «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних Access»Відкритий урок «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних Access»Відкритий урок «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних Access»Відкритий урок «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних Access»Відкритий урок «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних Access»

Тема: Редагування форм та запитів за допомогою конструктора.

Мета:

Навчальна: навчити редагувати об'єкти БД за допомогою конструктора; проаналізувати відмінності створення об'єктів за допомогою майстра і конструктора; закріпити практичні навички роботи з об'єктами БД.

Розвивальна: розвивати навички володіння СУБД Microsoft Access, самостійної роботи із застосування теоретичних знань в практичній діяльності, сприяти розвитку самостійності у здобутті знань на основі творчих здібностей учнів.

Виховна: виховувати толерантність, вміння працювати в групах, інтерес до навчання.

Тип уроку: формування умінь та навичок із застосування інтерактивних технологій.

Обладнання: роздатковий матеріал, завдання до практичної роботи, програма Microsoft Access, таблиці оцінювання навчальних досягнень.

План уроку:

  1. Організація роботи групи, привітання (картка вивчення емоційного стану та оціночні листи).

  2. Актуалізація опорних знань:

  • Гра «Хрестики-нулики» (1-варіант) та «Графічний диктант» (2 варіант)

  1. Мотивація навчальної діяльності.

  2. Виклад нового матеріалу (Міні-лекція вчителя).

  3. Закріплення вивченого матеріалу (практична робота на ПК).

  4. Систематизація та узагальнення нових знань:

  • Гра «Лото».

  1. Домашнє завдання.

  2. Підведення підсумків уроку (Рефлексія).



Хід уроку

І. Організація роботи групи, привітання.

Сьогодні проведемо урок у такій послідовності:

  • повторимо теоретичний матеріал,

  • ознайомимось з новими поняттями та спробуємо застосувати їх на практиці.

На уроці ми будемо використовувати картку вивчення емоційного стану та оціночні листи, куди будемо разом з вами виставляти оцінки за завдання, виконані на уроці. (Додаток-2)

Відмітьте колір, що найбільш відповідає вашому емоційному стану на початку уроку (учням таким чином пропонується висловити свої сподівання та очікування від роботи на уроці).

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Ви почали вивчати на минулих уроках тему «Бази даних. СУБД». Пригадайте де використовують БД?

Давайте перевіримо ваші знання, пограємо в усім відому гру «Хрестики - нулики». За правилами цієї гри ви повинні закреслити лінію з нулів чи хрестиків. Я дещо змінила правила: на аркуші паперу написані твердження, які можуть бути правильними чи хибними.

Заповніть схему для гри по рядам, ставлячи «хрестик», якщо вважаєте твердження правильне , і «нулик», якщо твердження - хибне. Цю роботу виконують учні І варіанту. ІІ варіант пише графічний диктант.



Гра «Хрестики-нулики» (І варіант)

Завдання:

  1. Сховище інформації певної предметної області має назву База даних? (0)

  2. Програми для роботи з БД називають СУБД (Х)

  3. Широко розповсюджена СУБД, що входить до складу пакету Microsoft Office і має назву Excel (0)

  4. Існує три моделі БД, а саме: ієрархічні, мережні, реляційні? (Х)

  5. Основними об'єктами БД є таблиці (Х)

  6. Рядки у таблицях називають полями (0)

  7. Стовпці у таблицях називають записами (0)

  8. Для зручного введення даних у СУБД використовують мишку (0)

  9. Microsoft Access - це СУБД, яка призначена для роботи в системі Windows(Х)



Графічний диктант (ІІ варіант)

Заповніть таблицю. Правильне твердження помітьте - трикутником, хибне - колом

Завдання:

  1. Сукупність даних, організована певним чином називається Базою даних

  2. Рядок у таблиці бази даних називається записом

  3. Існує логічна модель бази даних

  4. Прикладом СУБД є програма Microsoft Access

  5. Розташування даних по зростанню та спаданню називається - сортуванням

  6. Програми в яких створюють бази даних називаються графічними редакторами

  7. Стовбець у таблиці бази даних називають полем

  8. Фільтрація даних - це видалення непотрібних даних із бази даних

  9. Ключове поле - це унікальне цифрове поле

По закінченню роботи учні міняються роботами, здійснюють перевірку за наданим зразком (виправлення вважаються за неправильну відповідь).

0

Х

0

Х

Х

0

0

0

Х

1

2

3

4

5

6

7

8

9

0

0

0

0



ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Які способи створення об'єктів в БД ви знаєте? (констуктор, майстер)

  1. Що таке форма?
    (Форма - це інструмент, який дозволяє більш зручно відобразити для заповнення і редагування вмісту таблиць, що дає змогу доручити цю роботу персоналу не високої кваліфікації.)

  2. Якими засобами можна створити форму?
    (Форму можна створити за допомогою Майстра форм та в режимі Конструктора).

  3. Для чого створюють звіти?
    (Звіти створюються для зручного відображення на екрані або на папері даних).

  4. Якими засобами можна створити звіт?
    (Звіт можна створити за допомогою Майстра звітів або в режимі Конструктора.)

  5. Для чого призначені запити?
    (Запити дозволяють відібрати данні з однієї або кількох таблиць згідно заданих умов).

  6. Як поділяються запити?

Запишемо тему уроку:

«Редагування форм та запитів за допомогою Конструктора».


IV. Виклад нового матеріалу (Міні-лекція вчителя. Додаток-1:«Опорний конспект»).

Слайди на екрані



V. Закріплення вивченого матеріалу.

Практична робота за ПК. Інструктаж з БЖД

Перед тим, як приступити до роботи за комп'ютером я хочу нагадати вам, що дотримання правил з техніки безпеки дозволить уникнути шкоди здоров'ю, зберегти обладнання. Робота на комп'ютері вимагає постійної зосередженості, чітких дій, самоконтролю, напруження зору, тому кожні 10-15 секунд потрібно відводити очі від монітору для релаксації.

Завдання

  1. Завантажте файл бази даних «ЛІЦЕЙ», який знаходиться на робочому столі вашого комп'ютера в папці «Практична». Перегляньте, які є таблиці, форми та запити в цій базі даних? 2бали

  2. Виділіть запит Учні, виберіть режим Конструктор, у рядку «умова відбору» уведіть умову для поля «Група» - "ПМ" (умову вводити у лобках). Виконайте запит та збережіть його. Перегляньте виконаний запит. 2бали

  3. Перейдіть до вкладки Форми. Виділіть форму Учні, виберіть режим Конструктор. Збільшіть розмір форми (перетягніть межі вниз і вправо). Виділіть всі поля і перемістить їх вниз, змініть шрифт всіх записів на 12пт. Зверху за допомогою значка Відкритий урок «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних Access» на «Панелі елементів» зробіть заголовок «Учні», шрифт - 36пт, колір - червоний. 2бали

  4. Справа у формі за допомогою значка Відкритий урок «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних Access» на «Панелі елементів» встановіть малюнок Ліцей_побуту (з папки Практична, що у вас на робочому столі). 2бали

Встановіть розміри малюнка вписати в рамку. Перегляньте виконану форму. Відкритий урок «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних Access»


  1. Додаткове завдання: додати до форми ще відомості про двох учнів групи (довільні дані).) 2 бали





Гра «Лото»: (Додаток-3)

Учитель диктує запитання, а учні виставляють номер запитання у клітинкі

1-варіант

запит

запис

Access

форми

БД

Конструктор

панель елементів

поле

2-варіант

запит

панель елементів

БД

поле

Access

Конструктор

запис

форми

3-варіант

БД

запис

форми

Access

запит

поле

панель елементів

Конструктор

4-варіант

запит

БД

Конструктор

панель елементів

запис

Access

форми

поле


Питання:

  1. Яку програму ви вивчаєте? Access

  2. Як називається сукупність даних організована певним чином? БД

  3. Як називається рядок в базі даних? запис

  4. Як називається стовпчик в базі даних? поле

  5. Панель за допомогою якої можна додавати елементи в форму (заголовки, картинки, кнопки, …)? Елементів

  6. Об'єкт , що дозволяє вибирати дані з однієї або кількох пов'язаних таблиць? запит

  7. Об'єкти, що служать для введення і перегляду даних у зручному вигляді? форми

  8. За допомогою чого можна відредагувати об'єкти бази даних? Конструктор

Ключі до карток лото:

6

3

1

7

2

8

5

4

6

5

2

4

1

8

3

7

Варіант-1 Варіант-2

2

3

7

1

6

4

5

8





Варіант 3 Варіант- 4

6

2

8

5

3

1

7

4



VI. Систематизація та узагальнення нових знань:

  1. Для чого призначений режим «Конструктор»?

  2. Як відредагувати об'єкти після створення у режимі «Майстра»?

  3. Які об'єкти для форм можна створювати за допомогою «Панелі елементів»?

VІІ. Домашнє завдання.

  • Вивчити опорний конспект.

  • Підготуватися до практичної роботи.

  • Знайти та законспектувати фактографічні і документальні БД.

VIІІ. Підведення підсумків уроку.

Рефлексія (учні роблять відмітки в таблиці емоційного стану, яку отримали на початку уроку, висловлюються щодо роботи на уроці)

  • Наш урок наближається до кінця. Давайте повернемось до карток емоційного стану. Відмітьте, будь ласка, колір, що відповідає вашому настрою наприкінці уроку. Чи відбулися зміни чи ні?

  • Що нового ви дізналися на уроці? Які питання викликали найбільше труднощів.

  • Діти, мені приємно було працювати з вами на уроці, сподіваюсь, що це взаємно. Не забудьте привести в порядок робоче місце. Урок закінчено, до побачення.





Додаток-1: Опорний конспект

Тема: Редагування форм та запитів в режимі конструктора.Відкритий урок «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних Access»Відкритий урок «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних Access»

Відкритий урок «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних Access»Відкритий урок «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних Access»Відкритий урок «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних Access»Відкритий урок «Редагування форм та запитів за допомогою конструктора в базах даних Access»



Додаток-2:

Карта вивчення емоційного стану за методикою кольоропису О.М.Лутошкіна


Червоний

Радісний, захоплюючий


Помаранчевий

Радісний, теплий


Жовтий

Світлий, приємний


Зелений

Спокійний, врівноважений


Синій

Незадоволений, сумний


Фіолетовий

Тривожний, напружений


Чорний

Повний занепад


Білий

Важко відповісти


Червоний

Радісний, захоплюючий


Помаранчевий

Радісний, теплий


Жовтий

Світлий, приємний


Зелений

Спокійний, врівноважений


Синій

Незадоволений, сумний


Фіолетовий

Тривожний, напружений


Чорний

Повний занепад


Білий

Важко відповісти

Емоційний стан на початку уроку Емоційний стан наприкінці уроку





Додаток-2:

Таблиця оцінювання навчальних досягнень

Прізвище, ім'я, група __________________________

Теоретичні завдання

Всього

Практичні завдання

Всього

Середній бал (оцінка за урок)

«Хрестики-нулики»

«ЛОТО»

Практична робота

Додаткові бали












Гра «Хрестики-нулики» (І варіант)

Заповнити схему для гри в «хрестики-нулики» по рядкам, ставлячи відповідно хрестик, якщо твердження правильне, чи нулик, якщо - неправильне.)

Завдання:

  1. Сховище інформації певної предметної області має назву База даних.

  2. Програми для роботи з БД називають СУБД.

  3. Широко розповсюджена СУБД, що входить до складу пакету Microsoft Office і має назву Excel.

  4. Існує три моделі БД, а саме: ієрархічні, мережні, реляційні.

  5. Основними об'єктами БД є таблиці.

  6. Рядки у таблицях називають полями.

  7. Стовпці у таблицях називають записами.

  8. Для зручного введення даних у СУБД використовують мишку.

  9. Microsoft Access - це СУБД, яка призначена для роботи в системі Windows.

1

2

3

4

5

6

7

8

9





Додаток-3:

Гра «Лото»:

1-варіант



запит

запис

Access

форми

БД

Конструктор

панель елементів

поле














Додаток-3:

Гра «Лото»:

2-варіант


запит

панель елементів

БД

поле

Access

Конструктор

запис

форми














Додаток-3:

Гра «Лото»:

3-варіант


БД

запис

форми

Access

запит

поле

панель елементів

Конструктор














Додаток-3:

Гра «Лото»:

4-варіант


запит

БД

Конструктор

панель елементів

запис

Access

форми

поле











© 2010-2022