- Преподавателю
- Информатика
- Урок з інформатики на тему Алгоритми (4 клас)
Урок з інформатики на тему Алгоритми (4 клас)
Раздел | Информатика |
Класс | 4 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Добролежа А.О. |
Дата | 20.12.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Тема : Алгоритми в нашому житті. Практична робота № 18 «Ознайомлення з програмою Scratch. Надання команд виконавцю (малювання).»
Мета: закріпити вивчені поняття про алгоритм, команди та їх виконавців, продовжувати удосконалювати навички роботи з комп'ютером, наводити приклади алгоритмів з життя та складати їх. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення. Виховувати працьовитість, дружелюбність та бережливе ставлення до природи.
Обладнання: білі аркуші, прості олівці, схема аналізу уроку, схема самоаналізу
Хід уроку
Організація класу
Добрий день, в добрий час,
Рада, діти, бачить вас.
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
У комп'ютерному класі
Правила слід пам'ятати
І старанно працювати,
Щоб знання хороші мати.
Актуалізація опорних знань
Перевірка д/з
Оголошення теми
Робота за новою темою
Бесіда
-
Ми недарма перевіряли, як ви засвоїли попередню тему. Все що ми вчимо - пов'язане. Якщо ми щось прослухаємо на цьому уроці, ми щось не вмітимемо на наступному. Отже, на уроці ми … (уважні, розумні, слухняні)
-
У вас на партах лежать альбомні листи. Як ви думаєте, для чого вони нам пригодяться?
-
Візьміть листок, покладіть перед собою.
-
Потім беремо простий олівець і малюємо овал.
-
Вгорі над овалом домальовуємо трикутники.
-
Всередині малюємо поряд, 2 маленькі кружечки, нижче трикутник, а ще нижче криву лінію, яка прогнулася донизу.
-
Що в нас вийшло?
-
Так, це наш Рудий кіт.
-
Ми щойно виконали алгоритм «Малювання кота». На уроках математики ви виконуєте алгоритм розв'язування задачі. Давайте його пригадаємо:
-
Прочитати умову задачі.
-
Уяви, як це відбувається в житті.
-
Зрозумій запитання задачі.
-
З'ясуй, які величини відомі і які шукані.
-
Обміркуй план розв'язування задачі.
-
Запиши розв'язання задачі.
-
Подумай чи є інший спосіб розв'язування .
-
Запиши відповідь.
-
Перевір себе.
-
На яких предметах ми ще використовуємо алгоритм?
-
Якщо ми виконували ці алгоритми, то ми являлися виконавцями цих алгоритмів, але алгоритми ми виконуємо не тільки під час вивчення шкільних предметів. Наприклад, приготування страви є також виконанням певного алгоритму.
Робота з підручником ст. 105
У вас в підручнику є алгоритм «Приготування піци «Кияночка»», давайте його прочитаємо.
Фізхвилинка
Бджілки вікна відчинили
і швиденько полетіли:
Хто на луки, хто на поле...
Мед у вулик носять бджоли.
(Діти імітують хаотичний політ бджіл. Присідають, виглядають із-за парт, бігають між рядами парт та дзижчать. Потім знову промовляють слова і за командою: «Бджоли, до вулика!» - сідають на місця.)
Робота за комп'ютером
Повторення правил поводження в комп'ютерному класі
Гра «Істине-хибне» про правила техніки безпеки під час роботи з комп'ютером. (Якщо висловлення істинне діти плещуть у долоні, якщо хибне -хитають головою)
-
Роботу за комп'ютером можна розпочинати без дозволу вчителя.
-
Не можна використовувати кнопок і клавіш, з якими ми ще незнайомі.
-
Відстань від екрана до очей повинна бути менше 40 см.
-
Працюючи за комп'ютером можна їсти.
-
При роботі за комп'ютером руки завжди повинні бути чистими і сухими.
Практична робота
Розповідь вчителя
-
Ми сьогодні навчимо Рудого кота малювати, наприклад, штрихову лінію.
-
Ви вже знаєте, що Рудий кіт може рухатись по сцені. Якщо перед цим виконати команду опустити олівець, то рухаючись, він залишатиме за собою слід у вигляді відрізка заданої довжини.
Олівець має форму круглого пензлика, для якого можна вибрати розмір, колір і відтінок.
Процес малювання завершує команда підняти олівець . для видалення зі сцени всіх малюнків слід перетягнути команду очистити у центральну частину вікна та запустити її на виконання.
Практична робота з фронтальним поясненням
-
Запусти на виконання програму Scratch.
-
Вибери у лівій частині вікна кнопку Олівець.
-
Перетягни команду опустити олівець у центральну частину вікна.
-
Вибери у лівій частині вікна кнопку Рух.
-
Перетягни команду переміститись на у центральну частину вікна.
Офтальмологічна пауза
Закрийте очі. Уявіть себе в горах біля гірської річки. Водичка в річці прозора і по дну плавають рибки. Поводіть очима за ними: вліво, вправо, по колу і т. д. Стоп. Відкрийте повільно очі і подивіться у далину. Що ви там бачите?
Приємно відпочивати біля річки чи ставка. Але не завжди там може бути прозора вода і чисті береги. Чистота водойм і берегів залежить від нас з вами.
-
Вибери у лівій частині вікна кнопку Олівець.
-
Перетягни команду підняти олівець у центральну частину вікна.
-
Вибери у лівій частині вікна кнопку Рух.
-
Перетягни команду переміститись на у центральну частину вікна.
-
Запусти групу команд на виконання кілька разів.
Підсумок уроку. Рефлексія
-
Наведи приклад життєвих ситуацій, у яких ти виконуєш алгоритми.
-
Склади алгоритм приготування чаю.
-
У світильнику було 20 лампочок, 5 з них перегоріли. Скільки лампочок залишилося?
-
Чи сподобався вам урок?
-
Із запропонованих оберіть слова, що найкраще охарактеризують наш урок.
Оголошення д/з
Записати алгоритм приготування вашої улюбленої страви.
Ст. 104-106