- Преподавателю
- Информатика
- Конспект уроку інформатики для 4 класу на тему Навчаємось онлайн. Малюємо онлайн
Конспект уроку інформатики для 4 класу на тему Навчаємось онлайн. Малюємо онлайн
Раздел | Информатика |
Класс | 4 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Дмитрів О.О. |
Дата | 23.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Урок 17. Навчаємось онлайн. Малюємо онлайн.
Цілі:
навчальна: ознайомити учнів з навчальними програмами для дітей, ; сформувати алгоритм пошуку матеріалів у мережі Інтернет;
розвивальна: розвивати алгоритмічне, логічне та критичне мислення;
виховна: виховувати в учнів інформаційну культуру, активність, вміння самостійно здобувати знання.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, підручники, презентація.
Програмне забезпечення: браузер.
Хід уроку
І. Організаційний етап
привітання
перевірка присутніх
перевірка готовності учнів до уроку
- Підніміть свої долоньки. На одну покладіть творчість, наполегливість, уважність. А на другу я подарую вам терпіння і любов. А тепер обміняймося подарунками - торкнемося долоньками один одного.
ІІ. Контроль знань учнів.
- Чим можна займатися в мережі Інтернет?
ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності учнів.
- Чи хотілось би вам отримувати нові знання не виходячи з дому? Наприклад, під час канікул чи під час лікарняного?
Як знайти навчальні сайти і як з ними працювати, ви дізнаєтесь під час вивчення теми уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Розповідь вчителя.
Сьогодні ми з вами дізнаємось, як можна навчатися, не виходячи з дому. В Інтернеті є багато цікавої та корисної інформації. Там можна спілкуватися з друзями, розважатися, навчатися та багато іншого. На сайті графічного редактора Tux Paint можна переглянути малюнки дітей з усього світу, а можна поділитися і власними малюнками.
На сайті Tux Math можна знайти гру, яка допоможе весело вивчати математику.
На сайті Міксіке можна потренуватися в усних обчисленнях з математики та взяти участь в змаганнях.
Існують сайти, на які можна надсилати свої світлини, малюнки. Твори. Усе це можна переглянути, поділитися враженнями, тобто знайти людей зі спільними інтересами та захопленнями. У такий спосіб навколо сайта формується інтернет-спільнота.
Інтернет-спільнота - група людей зі спільними інтересами, які спілкуються за допомогою Інтернету.
У 2 класі ми знайомилися з комп'ютерним виконавцем Рудим котом, складали у програмі Scratch алгоритми для нього та інших виконавців, малювали сцену та своїх виконавців. Спільнота Scratch налічує більше 5 мільйонів користувачів переважно 8-15 років, які цікавляться програмуванням.
На сайті Scratch можна переглянути проекти учасників спільноти, прокоментувати їх, скопіювати, при бажанні, на свій комп'ютер та доповнити, а модна поділитися і своїми проектами.
Крім відомих тобі сайтів, у світі існує багато сайтів для навчання.
Для пошуку таких сайтів та інших необхідних матеріалів використовують спеціальні пошукові системи. Вони працюють дуже просто - потрібно ввести ключові слова або ключову фразу. Результати пошуку з'являються на екрані комп'ютера у вигляді списку посилань.
Проаналізуй результати пошуку, тому що іноді отримані результати можуть містити посилання на небезпечні сайти.
Давайте складемо алгоритм пошуку інформації в мережі Інтернет. Для цього розіб'ємося на творчі групи.
2. Групова робота учнів.
-
Добери ключові слова або фрази.
-
Організуй пошук потрібних матеріалів.
-
Проаналізуй результати пошуку.
-
Збережи результати пошуку.
3. Аналіз роботи творчих груп.
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
Робота з підручником: § 17.
V. Фізкультхвилинка «Дощик»
Всі веселі, от чудово! За роботу сіли знову!
VІ. Первинна перевірка засвоєння знань.
Робота в зошиті с.34-35.
Робота за комп'ютером
Повторення правил безпечної поведінки за комп'ютером.
2) Інструктаж учителя.
Підручник ст. 76-77
3) Вправи для очей.
Роботу нашу знов кидаймо,
Подалі погляд направляймо.
Роздивившись те, що далі,
Знов поглянем на деталі.
VІІ. Підведення підсумків уроку
Гра «Ланцюжок»
- Уявіть таку ситуацію. Друг порадив вам нову комп'ютерну гру та написав посилання на сайт, де її можна скачати. Опишіть, що ви зробите, щоб ознайомитися з новою грою.
Інтерактивний прийом «Мікрофон».
- На уроці я дізнався…
- Тепер я вмію…
- Але мені не сподобалось…