Беттің параметрі. Жиек. Бағандар. Алдын-ала қарау

Раздел Информатика
Класс 6 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Мерзімі

09.02.2016ж.

Сынып

6 "Д"

Тақырыбы

Беттердің параметрлері. Жиек. Алдын ала қарау. Құжатты баспадан шығару

Мақсаты

Мәтіндік редакторда дайындалған құжаттарда беттің параметрлері орната алады; Жиек сыза алады; құжаттарды баспаға шығармас бұрын қарауды үйрене алады; дайындаған құжаттарын қағазға басып шығара алады.

Күтілетін нәтиже

  • Мәтіндік редакторда дайындалған құжаттарда беттің

параметрлерін орната алады (кейбіреуі);

  • Жиек сыза алады (барлығы);

  • Құжаттарды баспаға шығармас бұрын қарауды үйрене

алады (барлығы);

дайындаған құжаттарын қағазға басып шығара

алады (барлығы).

Жеті модульдің қамтылуы

-АКТ;

-Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер;

-Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;

-Оқушылардың жас ерекшелігіне байланысты оқыту.

Сабақтың типі

Жаңа білімді меңгерту сабағы

Сабақтың түрі

Аралас

Сабақтың әдісі

ОЖТ(оқытудын жаңа тәсілдері): Топтық жұмыс, зерттеушілік әңгіме

СТО:Блум таксономиясы жоғары және төменгі деңгей сұрақтары

АКТ: интерактивті тақта, компьютер

ОБжК: (оқытуды басқару және көшбасшылық): таныстырылымды қорғау

ОҮБ: (формативті, сумативті)

Сабақтың көрнекілігі

ДК, интерактивті тақта, ЭО, деңгейлік тапсырмалар, стикер, түрлі түсті қалам, постер.

Пәнаралық байланыс

Тарих

Сабақтың жоспары

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

(3мин)

Қызығушылықты ояту.

Оқушылармен амандасу, түгендеу

Тренинг. Амандасу

Беттің параметрі. Жиек. Бағандар. Алдын-ала қарау.

Оқушылар тақтадан жазылған сөздерге қарап орындайды.


Үй тапсырмасын тексеру.

(5мин)

Миға шабуыл.

«Теңге алу» ойыны

Флипчарт арқылы әр түрлі теңге суреттерінің астында сұрақтар жасырылады.

1.Мәтіндің процессор дегеніміз не?

Жб: қарапайым және кешенді мәтіндік құжаттарды енгізуге, түзетуге, пішімдеуге, сонымен бірге экранға және қағазға басып шығаруға мүмкіндік беретін программалар түрі.

2. Қаріп дегеніміз не?

3. Жоларалық интервал дегеніміз не?

Жб: абзацтағы мәтін жолдарының арасындағы қашықтықты вертикаль бойынша анықтайды.

4. Беттің параметрі. Жиек. Бағандар. Алдын-ала қарау.

Суреттен не көріп тұрсың?

5. Нөмірленген тізім дегеніміз не?

6. Суреттен не көріп тұрсыңдар?Беттің параметрі. Жиек. Бағандар. Алдын-ала қарау.

7. Мәтінді пішімдеу дегеніміз не?

Оқушылар өздерінің таңдаған теңгелердің артында жасырылған сұрақтарға жауап береді

Жаңа сабақ

(12 мин)




Жаңа сабақты меңгерту мақсатында әр топқа тақырыпшалар беремін. Постермен жұмыс жасайды.

Құжат -тобы. «Алдын-ала қарау, баспаға жіберу» тақырыпшасын беремін.

Жиек тобы. «Жиек» тақырыпшасын беремін.

Бағандар тобы. «Бағандар» тақырыпшасын беремін

Әр топ постерлерін қорғап болған соң мұғалім жаңа сабақты қорытындылайды.


Әр топ оқушылары берілген тақырыпшаларды оқып шығады. Топпен бірлесе, ақылдаса отырып постер құрады. Тақтаға шығып қорғайды.



Оқушылар мұғалімді тыңдайды. Интербелсенді тақтаға назар аударады.

Тапсырма

(10мин)

«Кім шапшаң?» ойыны.

Компьютерден тапсырма беремін. Оқулықтағы 80 беттегі тапсырманы орындайды.


Оқушылар компьютермен жұмыс жасайды.Мұғалім және топ басшы тексеріп шығады.

Сергіту сәті

(2мин)

"Жалын-мұз" тренингі.

Қатысушылар тік тұрып «Жалын» дегенде жылдам барлық дене бұлшық етімен қимыл-қозғалысқа түседі. Әрбір қатысушы оны өз ырқына қарай алады. Ал «Мұз» дегенде сол тоқтаған кейпінде қалшиып қалады. Жүргізуші бірнеше рет бұл үрдісті қадағалайды.

Жаңа сабақты бекіту

(8мин)

Сәкестендір

Беттің параметрі. Жиек. Бағандар. Алдын-ала қарау.

Схема бойынша жұмыс

Беттің параметрі. Жиек. Бағандар. Алдын-ала қарау.

"Есіңде сақта" әдісі. Есте сақтау қабілеттерін байқау мақсатында интерактивті тақтада бірнеше суреттер беріледі.

Оқушылар интерактивті тақтадан көрген суреттерін ауызша айтады.

Кері байланыс

(2мин)

"Екі жұлдыз бір тілек"

Оқушылар бүгінгі сабақта алған әсерлерін, тілектерін стикерге жазып, тақтаға іледі.

Бағалау

(2мин)

Бірін-бірі және топ басшыларының бағалау парақтары арқылы бағалауы

Топ басшысы топ мүшелерін критерий арқылы бағалайды.

Үйге тапсырма

Үй тапсырмасын жариялау.


Күнделіктеріне үйге берілген тапсырманы жазып алады.

Рефлекция

1(мин)

Оқушы күтілген нәтижеге сәйкес өзіне-өзі рефлекция жасайды. Сабақ бойынша түсініп, білгендері бойынша белгі береді.




Ы. Алтынсарин атындағы №49 мектеп-гимназия









Ашық сабақ



Тақырыбы:

Бағандар. Беттің параметрі. Жиек. Құжатты алдын-ала қарау. Құжатты баспадан шығару.

Беттің параметрі. Жиек. Бағандар. Алдын-ала қарау.

Сыныбы: 6 «Д»

Пән мұғалімі: Мынжасарова А. У.



Тараз қаласы, 2016ж.

Беттің параметрі. Жиек. Бағандар. Алдын-ала қарау.










Беттің параметрі. Жиек. Бағандар. Алдын-ала қарау.










Беттің параметрі. Жиек. Бағандар. Алдын-ала қарау.










Беттің параметрі. Жиек. Бағандар. Алдын-ала қарау.










© 2010-2022