Сабақ жоспары Мәтін бөліктерін ерекшелеу

Раздел Информатика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

ТСабақ жоспары Мәтін бөліктерін ерекшелеуалдықорған қаласы №14 орта метеп - гимназиясы

Нұрғалиева Назгүл Асқырқызы


Пәні: Информатика


Сыныбы: 5

Күні:

Сабақтың тақырыбы

§21. Мәтін бөліктерін ерекшелеу

Сабақтың мақсаты

Мәтінді ерекшелеуді, мәтін бөліктерін көшіруді, ауыстыруды ,мәтін бөліктерін ерекшелеу тәсілдерін үйрету.

Сабақтың типі

Жаңа тақырыпты меңгерту

Сабақтың әдісі

Топтық жұмыс, пікірталас

Оқыту нәтижесі


  • мәтін теруді және мәтін бөліктерінің ерекшелеу жолдарын біледі;

  • мәтінмен жұмыста пернетақта мен тышқанды қолданады.

Білу

Мәтіндік редакторында алмасу буферін пайдаланып терілген мәтінді көшіруді, мәтінді жоюды, мәтін енгізу тәртібін қолданады.Практикалық жұмыста еркін орындауына мүмкіндік туады.

Бағалау:

Өзгенің еңбегін бағалауға үйренеді.

Сілтеме

5 сынып оқулығы, тест, жұмыс дәптері

Ресурстар

Оқулық, интерактивті тақта, слайд, постер, тест.

Мұғалімнің жазбасы


Уақыты

Жұмыстың мазмұны


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйым-дастыру

2.мин

1.Сәлемдесу

2. Фигуралар арқылы топқа бөлу

3.Бағалау парағымен

таныстыру және топ басшыларын сайлау

Оқушылар өздеріне ұнаған фигураларды таңдап топқа бөлінеді.

Бағалау түрін, шарттарын түсіндіру, бағалау парағын тарату. Топ басшысын сайлау.

Кестені толтырады.Топ басшысын сайлайды.

Топ басшысы өз топ мү-шелерінің ұпайларын бағалау парағына түсіріп отырады.

Үй тапсыр- масы

3 мин


Тест тапсырмалары

тест сұрақтарына жауап береді


Тест сұрақтарына дұрыс жауап беру.

Миға шабуыл

2 мин

Жаңа сабаққа қатысты сұрақтар қою

1.Мәтіннің басына бос абзацты қалай қосамыз?

2.Мәтінді ерекшелеу тәсілдері?

3. Бас әріпті қалай енгіземіз?

Оқушылар шапшаң және дұрыс жауап беруге тырысады.

Жаңа сабақты пысықтау

10 мин

Әр топ постер құрастыру арқылы жаңа таұырыптың мағынасын ашады

«Кластер» әдісі. Әр топ өздері постер құрастырады, тақырыптың мағынасын жан-жақты ашады

Теория мен практиканы үйлестіре отырып, осы тақырыптар бойынша оқушылар берілген тапсырмамен топтық жұмыста постер жасайды, қорғайды, сыни тұрғыдан ойланады, жаданы одан әрмен дамытады, зерттеушілік әңгіме қалыптасады.

Сергіту сәті

Видеоролик көрсетіледі

Видеориликті қосып береді

Видеороликте көрсетілген қозғалыстарды қайталайды

Компьютерде тәжірибелік жұмыс

17 мин


Оқулықта (165- 167 бет )

А деңгейі (мәтін теру)

В деңгейі (файлмен жұмыс )

С деңгейі (файлмен жқмыс )

Оқушыларға бағыт- бағдар береді, бақылайды.

Компьютерден тапсырманы орындайды.

Тапсырмамен оқып, танысады. Компьютермен жұмыс жасайды

Қоры-тынды

7 мин

Топ басшы бағалауға дағдыланады.

«Бес саусақ». Жұптық бағалау ережесімен таныстырамын.

Бағалау парақшаның критерийлерін жазамын

1. Үй тапсырмасын кім жақсы түсіндірді

2.Кім бүгін белсенді?

3.Кімнің идеясымен постер қорғалды

Сабақ жоспары Мәтін бөліктерін ерекшелеу4.Постерді кім шығып жақсы түсіндіре алды ?

5.Лидер деп кімді санайсың?

Бес саусақ әдісі арқылы бір-бірін бағалайды . Топ мүшелері бір-бірін бағалайды, шынайы баға орын алады, бағалауды үйренеді.

Үйге тапсыр- ма

1 мин

§21. Мәтін бөліктерін ерекшелеу

Рефлексия

1 мин

Мен бүгінгі сабақта не білдім.......

2. Маған қызықты болды........

3. Маған қиындық тудырған.......

4. Бүгінгі білгенімді болашақта өмірде............... пайдаланамын

Бағалау

3 мин

Бағалау парағы арқылы бағалаймын















Бағалау парағы


Үй тапсырмасын кім жақсы түсіндірді


Кім бүгін белсенді


Кімнің идеясымен постер қорғалды


Постерді кім шығып жақсы түсіндіре алды


Лидер деп кімді санайсың

1






2






3






4






5






6






7






8






9



















© 2010-2022