Сабақ жоспары Компьютерлік графика түрлері 7 сынып ҚМЖ

Раздел Информатика
Класс 7 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ жоспары

Сабақ: №19

Пәні: информатика

Мектеп: №7

Оқытушының аты-жөні: Исаева А.Ж

Күні

Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

7 «А»

7 «Ә»

7 «Б»

Тақырыбы:

Компьютерлік графика түрлері

Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары

Кескінді қалыптастыру ұстанымы бойынша компьютерлік графиканы жіктеуді үйрету.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады: компьютерлік графиканың анықтамасын, Paint графикалық редакторында сурет салуды.

Оқушылардың көпшілігі істей алады: Компьютерлік графика түрлерінің атауын.

Кейбір оқушылар істей алады: күрделі суреттерді графикалық редакторда салады және үзінділермен жұмыс істейді..

Терминдер

Графика, вектор, растор, фрактал

Алдыңғы бөлім

Модельдеуді зерттеу. Оқушылар графикалық редакторда кез келген нысанның суреттерін салып үйренді.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған әрекеттер

Ресурстар

Басы



10 минут

Білу

І.Ұйымдастыру.

Сәлемдесу. Журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

ІІ.Үй жұмысы.

1.«Кім жылдам» әдісі

1.Модель тақырыбында бір-біріне сұрақ қою.

2.Paint графикалық редакторында құмыраның суретін салуға беріледі. Музыка қойылады, оқушылар музыка аяқталғанға дейін салып бітіру керек.

Компьютер,

Paint графикалық редакторы



музыка

Ортасы

20 минут

Түсіну және қолдану

1.«Ой қозғау» сұрақтары

1.Суретті қайда салған оңай: компьютерде ме әлде қағазда ма?

2.Компьютерде суретпен жұмыс істеудің қандай айырмашылықтарын атай аласыңдар?

3.Суреттерді салудың, өңдеудің әдістері мен құралдарын қарастыратын информатиканың саласы қалай аталады?

2.«Мағынаны таны» әдісі.

Оқушыларға тақырып бойынша мәтінді бөлу. Уақыт беріледі және мұғаліммен бірге талданады.

3.Компьютердегі тәжірибелік жұмыс:

  1. Графикалық редактор Paint графикалық редакторын, Power Point тұсаукесерін қолданып сурет салу.

  2. Әр программада сурет аумағын өзгертіп, шығарылган кескіндердің сапасын салыстыру.

Сергіту сәті:

Көз жаттығуын орындату:

youtube.com

Оқулық 98-99 бет,

Жұмыс дәптері,

Әр түрлі программалық жабдықтамалар

(Paint графикалық редакторы,

Power Point тұсаукесері,

MSWord мәтіндік редактор) 43-сурет

Соңы

15 минут

Талдау

Жинақтау

1.Оқушылардың салған суреттері бойынша талдау жасау.

2. Бүгінгі сабаққа қатысы бар сөзді тауып сызыңыздар!

В

П

Л

Ь

А

Д

Ж

Е

И

Е

Ч

К

Н

Т

К

К

С

К

Т

Е

Ү

Т

А

П

Ү

А

К

Т

О

Й

Н

Н

Р

Р

А

Р

А

Т

Ы

Ф

Ф

Л

Р

С

Р

Й

Т

О

У

Б

Т

О

Ф

О

Р

М

вектор, растор, түс, формула, фрактал, нүкте, точка,

Үйге: 101 беттегі 3-ші тапсырма

«Өзіңді тексер» тест жұмысы.

Оқушы жұмыстары

карточка











Тест 101 бет







Қосымша ақпарат

Дифференциалды оқыту -көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау -оқушылардың берілген материалдарды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Пәнарлық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік ережелері

АКТ

Құндылықтармен байланыс








Рефлексия

Сабақ мақсаттары, оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды?

Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма?

Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?


В

П

Л

Ь

А

Д

Ж

Е

И

Е

Ч

К

Н

Т

К

К

С

К

Т

Е

Ү

Т

А

П

Ү

А

К

Т

О

Й

Н

Н

Р

Р

А

Р

А

Т

Ы

Ф

Ф

Л

Р

С

Р

Й

Т

О

У

Б

Т

О

Ф

О

Р

М

В

П

Л

Ь

А

Д

Ж

Е

И

Е

Ч

К

Н

Т

К

К

С

К

Т

Е

Ү

Т

А

П

Ү

А

К

Т

О

Й

Н

Н

Р

Р

А

Р

А

Т

Ы

Ф

Ф

Л

Р

С

Р

Й

Т

О

У

Б

Т

О

Ф

О

Р

М

В

П

Л

Ь

А

Д

Ж

Е

И

Е

Ч

К

Н

Т

К

К

С

К

Т

Е

Ү

Т

А

П

Ү

А

К

Т

О

Й

Н

Н

Р

Р

А

Р

А

Т

Ы

Ф

Ф

Л

Р

С

Р

Й

Т

О

У

Б

Т

О

Ф

О

Р

М

В

П

Л

Ь

А

Д

Ж

Е

И

Е

Ч

К

Н

Т

К

К

С

К

Т

Е

Ү

Т

А

П

Ү

А

К

Т

О

Й

Н

Н

Р

Р

А

Р

А

Т

Ы

Ф

Ф

Л

Р

С

Р

Й

Т

О

У

Б

Т

О

Ф

О

Р

М

В

П

Л

Ь

А

Д

Ж

Е

И

Е

Ч

К

Н

Т

К

К

С

К

Т

Е

Ү

Т

А

П

Ү

А

К

Т

О

Й

Н

Н

Р

Р

А

Р

А

Т

Ы

Ф

Ф

Л

Р

С

Р

Й

Т

О

У

Б

Т

О

Ф

О

Р

М

В

П

Л

Ь

А

Д

Ж

Е

И

Е

Ч

К

Н

Т

К

К

С

К

Т

Е

Ү

Т

А

П

Ү

А

К

Т

О

Й

Н

Н

Р

Р

А

Р

А

Т

Ы

Ф

Ф

Л

Р

С

Р

Й

Т

О

У

Б

Т

О

Ф

О

Р

М




© 2010-2022