- Преподавателю
- Информатика
- 8-сынып Компьютерлік вирустардан қорғау қысқа мерзімдік сабақ жоспары
8-сынып Компьютерлік вирустардан қорғау қысқа мерзімдік сабақ жоспары
Раздел | Информатика |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Меллат М.М. |
Дата | 30.10.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
-сабақ | ||||||
Пәні: Информатика | Күні: 22.10.2014ж | Сынып: 8
| ||||
Сабақтың тақырыбы: | §13. Компьютерлік вирустардан қорғау | |||||
Сабақтың мақсаты: | Вирус, антирустың не екенін білу, Антивируспен жұмыс жасай алу | |||||
Сабақтың типі: | Жаңа сабақты меңгерту, интербелсенді сабақ | |||||
Сабақтың түрі: | Жаңа сабақ | |||||
Сабақтың әдісі: | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, дарынды және талантты балалармен жұмыс, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану. | |||||
Сілтеме: | Оқулық, нұсқаулық, интернет, қосымша әдебиеттер | |||||
Оқушылар үшін оқу нәтижелері: | -- - - | |||||
Сабақтың мақсаттары: | Білімділік: Анивируспен қалай жұмыс істеу керектігін біледі Дамытушылық: Оқушыларды өз бетімен жұмыс істеуге дағдыландыру, көшбасшылы болуға тәрбиелеу Тәрбиелік: Алған білімдерін басқалармен бөлісу, кейінгі өмірде қолдана білу, | |||||
АКТ мүмкіндіктері: | Дербес компьютер, Интербелсенді тақта | |||||
Сабақтың барысы: 0.5 мин | Амандасу. Кезекшімен әңгіме | |||||
№ | Уақыт | Жұмыстың түрі | Мұғалімнің рөлі | Оқушының рөлі | Бағалау | |
1 | 3 мин | Шаттық шеңбері Топқа бөлу
| Қағазға оралған цифрлар арқылы топқа бөлу | Оқушылар кез-келген қағазды алып, нөмері бойынша топтарға бөлінеді |
| |
2 | 5 мин | Білу Жан-жақты білімін тексеру Үй тапсырмасы | Топтар алдыңғы өтілген тақырып бойынша қарама-қарсы топқа сұрақ қояды | Топтар кез келген оқушы сол бойынша жауап береді | Бас бариақ әдісі | |
3 | 5 мин | Жаңа сабаққа кіріспе Миға шабуыл
| 1.Вирус деген не? 2.Биологиялық вирус пен компьютерлік вирустың ұқсастығы мен айырмашылығы қандай? 3. Басқа қандай антивирустар бар екенін сұрау | Әр топ оқушылары өз бетімен сұрақтарға жауап береді. | Шапалақ ұру арқылы | |
4 | 10 мин | Түсіну Жаңа сабақ
| Оқушыларға компьютердегі антивирусты көрсетіп, қалай жұмыс істейтінін түсіндіріп, оқушылардан өздерінде қандай антивирустар бар екенін, қалай жұмыс істейтінін сұрау | Оқушылар өздеріне берілген тапсырманы топпен орындайды
| Смайлк арқылы | |
5 |
7 мин
| Қолдану Топтық жұмыс Жаттығумен жұмыс | Практикалық жұмысты топпен талқылап орындату | Оқушылар топпен талқылап,әр топтан бір оқушы шығып қалай жасағанын басқа топқа көрсетеды | Топтарды бағалау | |
2 мин | Сергіту сәті
| |||||
6 | 5 мин | Талдау Қорытындылау Рефлексия
| Постер «мінсіз оқушы қандай? | Оқушылар сыни тұрғыдан ойлау арқылы өз ойларын парақ бетіне түсіреді және сол бойынша әр топ арасында талқы жүргізеді. | 2 жұлдыз 1 тілек | |
7 | 3 мин | Бағалау
/формативті бағалау/
| 1.Осы сабақты толық меңгерді. 2. Өз ойын ашық айта алды. 3. Өз ойын толық, сауатты жеткізуі, мәдениетті сөйлеуі. | Осы критерийлер арқылы оқушылар өзін-өзі және басқа топты бағалайды. | Критерий арқылы бағалау | |
8 | 2 ми | Үйге тапсырм | Үй тапсырмасын топпен түсіндіру керек. Қайталап оқу. Басқа антивирустарды қолдануды үйрену | Күнделікке үй тапсырмасын жазады. Үй тапсырмасы бойынша сұрақтары болса мұғалімге қояды. |
| |
9 | 0.5 мин | Көңіл-күй смайликтері
| Мұғалім оқушыларға смайлик таратып береді. | Бүгінгі сабақта алған әсерлеріне байланысты оқушылар смайликтерді көтереді |
| |
10 |
| Мұғалімнің бағалауы | Оқушылардың қай жерде қателескенін айта кетеді | Оқушылар келесі жолғы сабаққа дайындалып келуге уәде береді | Оқушылардың барлығын мадақтау |