Информатика Пернетақта. Пернелер тобы 5 сынып

Раздел Информатика
Класс 5 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сыныбы: 5

Пәні: Информатика

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Пернетақта. Пернелер тобы

Сабақтың мақсаты: - пернетеқта, оның құрылуының негізгі принциптерімен танысу;

-ЭЕМ-нің қоғамда алатын рөлін түсіндіру;

-пернетақтаның негізгі қызметін анықтау

Күтілетін нәтиже: Оқушылар пернетақтаның қызмет мен негізгі сипаттамаларын біледі, пернетақмен жұмыс істеу ережесін , енгізу тәсілін біледі

Қолданылатын модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқытуда АКТ-ны қолдану», «Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау», «Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру және оқыту»; «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «Оқытудағы басқару және көшбасшылық».

Оқытуда қоданылатын әдіс-тәсілдер:

«Ыстық алақан», Топқа бөлу , «Ыстық орындық» , «Миға шабуыл» , «Жиксо -1», «2 жұлдыз, бір тілек», «Қызықты сұрақ» «Бағалау парағы» , «БҮБ»

Дереккөздер/ресурстар: Интерактивті тақта, оқулық, үлестірме материалдар, стикерлер, маркерлер, смайликтер, стакандар, жұмсақ ойыншық

Сабақ кезеңдері, уақыты

Кезеңнің мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау, оқу үшін бағалау

Ресурстар

Кіріспе

5 минут

«Ыстық алақан» Мақсаты:Тұлғааралық байланысты орнату

Топқа бөлу «Түрлі-түсті таяқшалар» Мақсаты: топта жұмыс жасауға үйрету

1.Тұлғааралық атмосферасын орнату. Шеңбер құрып, бір-біріне тілек айтады.

Оқушыларды таяқшаларды таңдау арқылы 3 топқа бөлемін

Мұғаліммен көңіл күйлерімен бөліседі. Бір-бірлеріне тілек айта отырып, жылы лебіз танытады.

Топқа қалай бөлініп жатқанын табады

Оқушыларды мақтап-мадақтау арқылы жағымды ахуал туғызамын

Жұмсақ ойыншық

Түрлі-түсті таяқшалар

Тұсаукесер

8 минут

«Ыстық орындық»

Кез- келген оқушыны доп лақтыру арқылы орындыққа отырғызып, ,топтағы оқушыларға үй тапсырмасы бойынша оқушыларға сұрақтар қойғызамын.

оқушы үй тапсырмасына қатысты сұрақтарға жауап береді..

«жақсы, бірақ дәлелдемелеріңізді жүйелі түрде жеткізу керек», «жарайсың!» деген мадақтау сөздері арқылы

Автор орындығы

Негізгі бөлім

20 минут

"Миға шабуыл" Мақсаты: ой қозғау





"Жиксо1» Мақсаты: Алдымен ұжым 4 адамнан тұратын топтарға бөлінеді. Содан кейін 1, 2, 3 -ке санау арқылы 1-лер бөлек, 2, 3 -өз алдына «жұмыс» тобын құрайды. Келесі кезекте ұжым мүшелері бастапқы топтармен қайта табысып, өздерінің үйреніп келген ортаға салады. Осылайша ұжым мүшелері бірін-бірі оқытуға, сол арқылы ойлауға үйренеді.

Слайд арқылы түрткі сұрақтар қою: 1. Мына құрылғының атын білесіңдер ме? Неліктен олай аталған? 2. Пернетақта қандай бөліктерден тұрады? 3. Shift пернесі қандай қызмет атқарады? 4. СapsLock пернесі қандай қызмет атқарады? 5. Экранға ")" символын қалай басып шығарамыз? 6. NumLock пернесі қандай қызмет атқарады? 7. Басқару пернелеріне қай пернелер жатады?

Оқулықтан

1-топқа 42 бетті оқуға 2-ші топқа 43 бетті оқуға 3-ші топқа 44 бетті оқуға беремін

Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылап, топта жұмыс жасағандарын қадағалау.

Слайдта берілген сұрақтардың жауабын білгендерінше жауап беру





Әр оқушы өздеріне берілген бетттерді оқиды. Топта талдайды. Бастапқы топқа келіп өздерінің оқып келгендерін таныстырады. Постерге ортақ ой-пікірлерін жазып, тақырыпты талқылап мазмұнын ашады. Барлық оқушылар жұмыс жасайды

Жарайсыңдар!





Ынталандыру- топта сен ерекше белсенділік таныттың! - бүгін сен сұрақтарға дұрыс жауап бердің!

АКТ, дәптер





Оқулық, дәптер

3 минут

"2жұлдыз, бір тілек" Мақсаты: Жаңа сабақ бойынша қорытынды, рефлексия жасау

Сергіту сәті Мақсаты: Оқушылар қозғалысқа түсу арқылы бойларын сергітеді

Топтар бірін-бірі бағалау үшін, стикерлер беру.

Интербелсенді тақтадан билету.

3 топ бір-бірінің жұмысын "2 жұлдыз, 1 тілек" арқылы бағалайды.

Оқушылар қозғалысқа түсу арқылы бойларын сергітеді

"2 жұлдыз, 1 тілек"

Стикер

АКТ

4 минут

«Қызықты сұрақ»

Мақсаты: тақырып мазмұнын ашу үшін сұрақтар қою

Мәтінді оқып шығып, әр топ бір-біріне сұрақ қою керектігі айтылады.

Оқушылар іштей, дауыстап оқып шығады, топтаса отырып, сұрақтар дайындайды. .

Ең қызықты сұрақ сендердің топтарыңда болды.

Оқулық

Қорытынды 5 мин.

«Критериалды бағалау» Мақсаты: топтық іс-әрекетте оқушыларды бағалау

Топ басшысына «Критериалды бағалау» парақшасы арқылы өз тобының оқушыларын бағалауды ұсыну.

Топ басшысы әділ түрде өз топ мүшелерінің жұмысына баға береді

"Критериалды бағалау" парақшасы

Тапсырма жазылған парақшалар


Үй тапсырмасы

Пернетақта тақырыбы 42-44 беттер

Пернетақта тақырыбы 42-44 беттерді оқиды

оқулық

"БҮБ" Мақсаты: сабақтан алған әсерлерін анықтау

Сабақтан алған әсерлерін жазу үшін стикер тарату.

Стикерлер арқылы сабақтан алған әсерін жазады.

Кері байланыс стикерлер



© 2010-2022