- Преподавателю
- Информатика
- Мәтіндік процессор туралы жалпы мағлұмат 6 сынып
Мәтіндік процессор туралы жалпы мағлұмат 6 сынып
Раздел | Информатика |
Класс | 6 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Балманова Р.А. |
Дата | 23.01.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
№20 орта мектеп. Информатика пәнінің мұғалімі: Қаптағаева Әлия Әбунсіпқызы
Күні: 14.10.2015ж. Пәні: Информатика Сыныбы: 6 Сабақ реті: 7
| |||
Сабақтың тақырыбы | ДК сәулетінің заманауи даму бағыттары | ||
Сабақтың мақсаты | Білімділік: Оқушыларға дербес компьютердің заманауи даму бағыттары және Джон фон Нейман принциптері жайлы түсінік беру. Тәрбиелік: Оқушыларды нақты шешім қабылдай білуге, топпен жұмыс жасауға, өз ойын еркін жеткізе білуге тәрбиелеу. | ||
Күтілетін нәтиже | Теория мен практиканы ұштастыра алу | ||
Түйінді идея | Оқушының сөйлеу және бір-бірімен қарым -қатынас жасау біліктіліктерін дамытуда диалогтік оқытудың тиімділігін көру. Оның тиімділігі сабақтағы жайлы атмосфераның қалыптасуы, оқушы мен мұғалім арасындаңы ынтымақтастықтың қалыптасуына әсер етуі. Өзінің білмегенін қасындағылардан үйрене отырып, қалай оқуды іске асыруға болатындығын түсінуі және өзін бағалай білуі. | ||
Сілтеме | Сабақ жоспары, информатика оқулығы, сабаққа арналған таныстырылымдар, ЭО, интернеттен алынған материалдар. | ||
Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру | «Шаттық шеңбері»
| ||
Білу
| Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Тапсырма түрі |
«Өзіңді тексер» тесттік бақылау жұмысы көмегімен үй тапсырмасын тексеру. | Оқушылар бірге қайталап отырады. | Диалогтік оқыту | |
Түсіну
| Компьютердің сәулеті - компьютердің құрылымы мен жұмыс принциптерінің сипаттамасы. | Оқушылар сабақты мұқият тыңдайды. Қажетті мәліметтерді дәптерлеріне жазып алады.
| Ұжымда талдау |
Қолдану
| USB шинасының артықшылықтары. Аналық тақша Топтағы оқушылар тапсырмаларды қарастырып, бірге отырып талқылап, түсіндіреді. Сыныптағы белсенді оқушы басқаларға бағыт беріп отырады. Топтық талқыға салады, ойланады. Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады, ізденеді. Оқулықтан өздігінен оқып, постер қорғайды. | ||
Талдау
| І топ | Оқушылар тапсырмаларды топтық ұжыммен ақылдаса отырып жауап береді. | Сыни тұрғыдан ойлау арқылы оқушылар тапрсырмаларды орындайды Диалогтік оқыту |
Бағалау
Формативті бағалау
| Kahoot қызметі бойынша онлайн тест тапсыру | ||
| |||
Рефлекция Үйге 1 мин | Сабақтағы оқушылардың көңіл күйі смайлик арқылы көрсетіледі.
| ||
Тақырыпты мазмұндау |
Тексерілді: _____________ _____2015