Қысқа мерзімді жоспар 5 сынып

Сабақтың тақырыбы: Аралас құжаттарды құру. Сандық ақпаратты өңдеу. Калькулятор. Дыбыстық ақпаратты өңдеу. Дыбыс жазу.  Сабақтың мақсаты: Аралас құжаттарды құрып үйрену. Калькулятормен жұмыс істеуді үйрену. Дыбыс жазу программасымен  жұмыс істеуді үйрену.  Дыбыс жазу программасымен дыбыс жазуды үйрену Күтілетін нәтиже: Аралас құжаттармен жұмыс жасай біледі. Сандық ақпаратты өңдей біледі. Калькулятормен жұмыс істей біледі. Дыбыстық ақпаратты өңдей біледі. Фонографпен жұмыс істей біледі. Дыбыс жазу...
Раздел Информатика
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

5 сыныпқа арналған «Стандартты бағдарламалар» топтамасына арналған қысқа мерзімді жоспарлар

Сабақтың тақырыбы

Сабақтың мақсаты

Күтілетін нәтиже

Аралас құжаттарды құру.

Аралас құжаттарды құрып үйрену.

Аралас құжаттармен жұмыс жасай біледі.

Ұйымдастыру кезеңі

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Қарым-қатынас

Уақыт

Ресурстар

1.

Сергіту сәті

«Мен қазақпын» биі

Сергіту сәтіне ұйымшылдықпен қатысады.

Ұйымшылдық танытады, жағымды орта қалыптасады.

«Мен қазақпын» биі

Оқушы мен оқушы

2 минут

видео

Негізгі кезең

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Қарым-қатынас

Уақыт

Ресурстар

1.





















2.

ЖИГСО әдісімен жұмыс..

(Жаңа сабақ материалы)





Көзбен көретін айғақтармен жұмыс

Стикер түстері арқылы топқа бөлемін.

Сонда 4 топқа 4 тапсырма беріп өзара талдайды.

(оқулықтың 184 беті)





Мұғалім тақырып бойынша жаңа сабақты меңгеру кезінде кездесетін термин сөздер мен тірек сызбаларды жаздыртады.

Мәтіндік және графикалық ақпаратты өңдеу, аралас құжаттарды құру тақырыбы бойынша әр топтағы оқушыларға тақырыптағы тақырыпшаларды бөліп береміз. Олар оқып бір -бірімен талқылайды. Одан кейін алғашқы топтарына барып, тақырыпты ашады.

Әр топ тақырып бойынша сөздерді жазады және сызба түрінде көрсетеді.

Джигсо әдісі

























Сөздер бұлты










Оқушы мен оқушы







Оқушы мен оқушы

15 минут











5 минут

Оқулық интернет жүйесі, электронды оқулық, интерактивті тақта.

Қорытынды

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Қарым-қатынас

Уақыт

Ресурстар

1.





2.

Компьютермен жұмыс.



Өзін-өзі бағалау









Кері байланыс жазып беру







Үйге тапсырма беру

Мұғалім сабаққа қатысты сұрақтар мен тапсырмалар береді.

Мұғалім оқушылардан өзін-өзі бағалауды сұранады.

Нені үйрендім? Не білдім? Нені түсінбедім?

190 беттегі С деңгейін орындап келу.

Аралас құжат құруға тапсырма дайындап келу

Берілген тапсырманы компьютерге жеке отырып жұмыс жасайды, жұптасып талқылайды. Ойларын сыныппен бөліседі.

Оқушылар бағалау критерийлеріне сәйкес өз-өзіне жұмысы үшін баға қояды



Оқушылар кері байланыс толтырады


Ойлан-жұптас-бөліс









Өзін-өзі бағалау





Кері байланыс

Оқушы мен оқушы





Оқушы мен мұғалім.





Оқушы мен мұғалім

18 минут



2 минут







2 минут









1 минут

Компьютер, интерактивті тақта, Activote.
















Сабақтың тақырыбы

Сабақтың мақсаты

Күтілетін нәтиже

Сандық ақпаратты өңдеу. Калькулятор

Калькулятормен жұмыс істеуді үйрену

Сандық ақпаратты өңдей біледі. Калькулятормен жұмыс істей біледі.

Ұйымдастыру кезеңі


Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Қарым-қатынас

Уақыт

Ресурстар

1.











2.

Сергіту сәті

«Сантики, Фантики, Лимпопо»





Топқа бөлу

«Сантики, Фантики, Лимпопо» ойынын ұйымдастыру, оқушылардың көңіл-күйін жақсарту.



Стикер түстерін әр топқа таратады

Шеңбердің ортасына тұрып, кім жүргізуші екенін табу керек.

Сыныпта жағымды орта қалыптасады.

Топқа бөлініп, орындарына отырады.

«Сантики, Фантики, Лимпопо» ойыны



Стикер түсі арқылы топқа бөлу


Оқушы мен оқушы







Оқушы мен оқушы


4 минут









1 минут


Негізгі кезең

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Қарым-қатынас

Уақыт

Ресурстар

1.













2.

Жаңа сабақ.

Берілген мәтіндерді оқи, талдай отырып, басқа топтарға түсіндіреді

Топтар бойынша тақырыпшалар береді (оқулықтың 192 беті)

Оқушылардың ойын тыңдау, қажет кезінде толықтырып отыру.

Берілген мәтіндерді оқи, талдай отырып, постер құрады, топ бойынша қорғап, түсіндіреді. Сұрақтармен алмасады

Постер құру

Оқушы мен оқушы

15 минут


Оқулық интернет жүйесі, электронды оқулық, интерактивті тақта.

Қорытынды

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Қарым-қатынас

Уақыт

Ресурстар

1.















2.

Компьютерде тәжірибелік жұмыс.





Бірін-бірі бағалау



Кері байланыс жазып беру

Үйге тапсырма беру

Тақырып бойынша компьютерден тест шешуге береді

Деңгей бойынша 197 беттегі тапсырмаларды орындау

Мұғалім оқушылардан бірін-бірі бағалауды сұрайды.

2 не үйрендін? 1 қандай ұсынысың бар?

198 беттегі С деңгейін орындап келу.

Тест тапсырмаларын шешеді







Берілген тапсырманы компьютерге жеке отырып жұмыс жасайды. Ойларын сыныппен бөліседі.



Оқушылар бағалау критерийлеріне сәйкес Бір-бірінің жұмысы үшін баға қояды



Оқушылар кері байланыс толтырады


АКТ









Жұптық жұмыс









Бірін-бірі бағалау





2 жұлдыз, 1 тілек

Оқушы мен оқушы

Оқушы мен мұғалім.









Оқушы мен мұғалім







Оқушы мен мұғалім

5 минут



15 минут











2 минут









2 минут









1 минут


Компьютер, интерактивті тақта, Activote.


















Сабақтың тақырыбы

Сабақтың мақсаты

Күтілетін нәтиже

Дыбыстық ақпаратты өңдеу.

Дыбыс жазу программасымен жұмыс істеуді үйрену

Дыбыстық ақпаратты өңдей біледі. Фонографпен жұмыс істей біледі.

Ұйымдастыру кезеңі

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Қарым-қатынас

Уақыт

Ресурстар

1.













2.

Сергіту сәті

«Айна мен маймыл»



Топқа бөлу

Оқушыларды ішкі, сыртқы екі шеңберге бөліп, ұйымдастырады.







Программа атау жазылған парақшаларды әр оқушы таңдап алады сол бойынша топқа бөледі.


Екі шеңберге тұрып.Сыртқы шеңбердегілер, ішкі шеңбердегілердің қимылын қайталайды.

Парақшаны таңдап алып топқа бөлінеді.


«Айна мен маймыл» ойыны



Топқа бөлу:

Дыбыс жазу программасы бойынша топқа бөліну

  1. Winamp

  2. ForsetRec

  3. K-lite Codec Pack

  4. Sound Forge pro10

Оқушы мен оқушы











Оқушы мен оқушы


4 минут













1 минут


Негізгі кезең

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Қарым-қатынас

Уақыт

Ресурстар

1.

















2.

Үй жұмысын тексеру



Дыбыстық ақпараттық өңдеу құралдарын өмірде қалай қолданамыз. (постер жасау

Оқушыларды шеңберге тұрғызып бір-біріне жіпті лақтырып өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қою

Мұғалім сұрақтар қояды. Оқушылардың ойын тыңдау,қажет кезінде толықтырып отыру.

Оқушылар сұрақтарға жауап беру керек



Оқушы постерді құрайды. Ізденеді. Ойларын талқыға салады. Түсіндіреді.

Өрмекшінің торы



Постер құру

Оқушы мен мұғалім













Оқушы мен оқушы



5 минут













15 минут






Оқулық интернет жүйесі, интерактивті тақта, слайд

Қорытынды

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Қарым-қатынас

Уақыт

Ресурстар

1.



2.





3.

Компьютерде тәжірибелік жұмыс. Деңгейлік тапсырмалар

Кері байланыс жазып беру

Үйге тапсырма беру

Есептер беріледі:

А деңгейі

В деңгейі

С деңгейі

2 не үйрендін? 1 қандай ұсынысың бар?

204 беттегі тестті орындап келу.

Әр оқушы өз деңгейі бойынша тапсырмаларды орындайды.



Оқушылар кері байланыс толтырады


«Конверттегі сұрақ» әдісі







2 жұлдыз, 1 тілек

Оқушы мен оқушы



Оқушы мен мұғалім

15 минут



3 минут





2 минут

Компьютер, интерактивті тақта, Activote.
















Сабақтың тақырыбы

Сабақтың мақсаты

Күтілетін нәтиже

Дыбыс жазу.

Дыбыс жазу программасымен дыбыс жазуды үйрену

Дыбыс жазу программасымен дыбыс жаза біледі.

Ұйымдастыру кезеңі

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Қарым-қатынас

Уақыт

Ресурстар

1.













2.

Сергіту сәті

«Шаттық шеңбері»



Топқа бөлу

Мұғалім оқушыларды шаттық шеңберіне тұрғызады.



Компьютер құрылғылары парақшаларды әр оқушы таңдап алады сол бойынша топқа бөледі.


Оқушылар мұғаліммен амандасады.

Мұғалім тілегін тыңдай отырып, бір−біріне тілектер айтады.

Парақшаны таңдап алып топқа бөлінеді.


Шаттық шеңбер:

«Есімдерге байланысты бір - біріне тілек айту».



Топқа бөлу: компьютер құрылғылар («сканер», «принтер», «монитор», «пернетақта»)

Оқушы мен оқушы











Оқушы мен оқушы


4 минут













1 минут


Негізгі кезең

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Қарым-қатынас

Уақыт

Ресурстар

1.

















2.

Үй жұмысын тексеру



Қарастырылған тақырып бойынша бұрынғы білім еске түсіріледі;


Тест тапсырмасын компьютермен орындату. Дұрыс жауаптарын интерактивті тақтада көрсету.

Шағын топтарға бөліп: А және Ә, Б және В жұптасып бір- бірінен кездесіп интервью алу

Тест тапсырмасын компьютерде орындайды. Әр оқушының жауаптары көрсетіледі және тексеріп бағалайды.

Өткен тақырып бойынша жұптарға бөлініп А Ә -дан сұхбат алады, ал Б В -дан сұхбат алады.


Netcontrol программасымен тест шешу



«Үш қадамды сұхбат әдісі».(Жұптық жұмыс).

Оқушы мен мұғалім















Оқушы мен оқушы



5 минут















10 минут






Оқулық интернет жүйесі, интерактивті тақта, слайд

Қорытынды

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Қарым-қатынас

Уақыт

Ресурстар

1.



2.









3.

Компьютерде тәжірибелік жұмыс. Деңгейлік тапсырмалар

Кері байланыс жазып беру

Үйге тапсырма беру

Есептер беріледі:

А деңгейі

В деңгейі

С деңгейі

2 не үйрендін? 1 қандай ұсынысың бар?

206 беттегі тестті орындап келу.

Әр оқушы өз деңгейі бойынша тапсырмаларды орындайды.



Оқушылар кері байланыс толтырады


«Конверттегі сұрақ» әдісі







2 жұлдыз, 1 тілек

Оқушы мен оқушы



Оқушы мен мұғалім

20 минут



3 минут









2 минут

Компьютер, интерактивті тақта, Activote.














© 2010-2022