Поурочный план по информатике на тему Мәтіндік процессор (8 класс)

Раздел Информатика
Класс 8 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сыныбы: 8 «Ә»

Сабақтың тақырыбы:

Word мәтіндік процессоры

Сабақтың мақсаты:

1.Мәтіндік процессор және оның мүмкіндіктері туралы түсінік қалыптастыру.

2.Оқушылардың ой-өрісін дамыту, теориялық білімдерін практикада көрсете білуге икемдеу

Күтілетін нәтиже:

Мәтіндік процессор туралы түсінік қалыптасады, мүмкіндіктерін ұғынады, іс жүзінде қолдана алады;

Сабақтың бөлімдері

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

уақыт

Қолданылатын тиімді тәсілдер

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды орындықтың арттына жапсырған стикерлердің түсімен

топқа бөледі;

Оқушыларға ой тастайды.


Сұрақ қояды:

Мәтіннің біздің сабақпен қандай байланысы болуы мүмкін?

Стикер түсімен топқа бөлінеді;

Интерактивті тақтада қазақ тілі пәніне байланысты анықтама беріледі:

«Мағынасы бойынша бір-бірімен байланысқан сөйлемдер тізбегі дегеніміз не?» (мәтін)

Сұраққа сұрақ қою отырып жауап беру арқылы оқушылар сабақтың тақырыбын ашады

1 мин

2 мин


Топтасу

Ой қозғау

Ойлан

Пікірлес

Бумерленг

Білу, түсіну

Оқушыларға ой тастайды, тыңдайды.

Тақырыпты «мәтіндік процессор» оқиды, қысқаша жазады дәптерге.

5 мин

Бірінші жеке, жұпта, топта талқылайды, жазады.

Үш қадамды сұқбат.

Қолдану

Тапсырма береді

«Ұлы жеңіске - 70 жыл»

Оқушылар интернеттен берілген тақырыпқа байланысты мәтінді тауып сақтайды, компьютерге тереді.

10 мин

АКТ, еркін жазу,

Талдау

Тапсырма береді

Мәтіндік процессордың құрал-саймандар панеліндегі батырмалар туралы жазады, талдайды, ортақ шешімге келеді, қорғайды

10 мин

Постер,Ой қозғау, Венн диаграммасы, пікірлес, бірін бірі оқыту.

Сергіту сәті (оқушылар орындарынан тұрып, интерактивті тақтадан көрсетілген бейнефильмдегі балалардың көзге және дене бұлшық еттерін қимылдатуға арналған жаттығуды қайталайды) (2 мин)

Жинақтау

Тапсырма береді

Алдыңғы сақталған мәтінді ашып, тақтада көрсетілгендей етіп пішімдейді. Кездескен жаңа ұғымдарды бірінші жазған жазбаларына толықтырып отырады.

10 мин

Ой қозғау. БББ

Рефлексия

Оқушыларды тыңдайды, марапаттайды

Өз жұмыстары туралы қорытынды жасайды, бастапқы жұмыстары мен соңғы жұмыстарына анализ жасайды;

Көңіл-күй экранына стикерлерін жабыстырады.

5 мин

Топтық зерттеу

Екі жұлдыз бір тілек

Қолданылған деректер

Интернет ресурстар, оқулық, әдебиеттер

Құрал-жабдықтар

Көңіл-күй экраны, стикерлер, маркерлер, плакаттар

Қосымша тапсырма

Word редакторының 2003,2007,2010 жылғы версияларының артықшылықтары мен кемшіліктері бойынша іздену, презентация дайындау





© 2010-2022