- Преподавателю
- Информатика
- 3D-модельдеу және анимация. Виртуалдылық шынайы әлемді танып білу тәсілдерінің бірі
3D-модельдеу және анимация. Виртуалдылық шынайы әлемді танып білу тәсілдерінің бірі
Раздел | Информатика |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Абдешова Ж.А. |
Дата | 20.12.2014 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Сабақ тақырыбы | Сабақтың мақсаты | Күтілетін нәтиже | ||||||||||
3D-модельдеу және анимация. Виртуалдылық шынайы әлемді танып білу тәсілдерінің бірі | 3 қатпарлы анимация әлемімен таныстыру арқылы виртуалдылық шынайы әлемді танып білу тәсілдерінің бірі екендігі туралы түсінік беру және оларды программада қолдана білуге мүмкіндік жасау.
| Flash ортасында анимация жасай біледі; Шығармашылық жұмыстарын жоспарлауды жасай біледі;жеке, жұпта, топта жұмыс жасай алады, өз ойын дәлелдей алады,постер қорғайды
| ||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі | ||||||||||||
№ | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Әдіс-тәсілдер | Бағалау | Уақыт | Ресурстар | |||||
І
1
| Психологиялық дайындық «Маған ұқсайды»
«Қызығушылықты ояту»
Сергіту сәті | Мұғалім ойын түрінде психологиялық дайындық жасайдыСмайликтер арқылы топқа бөлу 3 топқа бөліп интерактивті тақтадан оқушыларға өткен сабақ материалы бойынша сөзжұмбақ беріледі. Флеш-тренинг қосады | Сыныпта өзіне ұқсасын тауып жасаған шеңберде бір- біріне жақсы тілектер айтады. Оқушылар сөзжұмбақты шешу арқылы жаңа сабаққа дайындық жасайды;Өткен тақырыпты еске түсіреді, Музыкаға сай қозғалады. | «Маған ұқсайды..» Сұрақ-жауап | Үш шапалақ «Үш шапалақ» | 3 минут
5 минут 3 минут | Интерактивті тақта (слайд) смайликтер Интерактивті тақта(слайд) Сөзжұмбақ, жетондар Интерактивті тақта | |||||
ІІІ
| Мағынаны тану «Тыңдайтын үшбұрыштар»
| Мұғалім оқушыларды үлестірмелі қағаздағы мәтінмен таныстырады, сол бойынша 3 топ жұмыс жасайды. 1 топ тапсырмасы «Macromedia Flash бағдарламасының шығу тарихы» 2 топ тапсырмасы «Терминдермен жұмыс» 3 топ тапсырмасы «Macromedia Flash бағдарламасының қолдану салалары. | Оқиды,жеке, жұпта, топта талқылайды Берілген тапсырмалар бойынша постерге өз ойларын түсіріп қорғайды. | Бірлескен топтық жұмыс Диалогтік оқыту Көшбасшылық, дарынды және талантты балалармен жұмыс, сыни тұрғысынан ойлау, АКТ
| Бағалау парағына әр оқушы өзін- өзі сосын топта бағалап отырады .топтардың бірін-бірі бағалайды (жетондар арқылы) | 15 минут | Қосымша мәлімет, интерактивті тақта, ұялы телефон, интернет желісі, жетондар, ноутбук. | |||||
Қорытынды | ||||||||||||
№ | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Әдіс-тәсілдер | бағалау | Уақыт | Ресурстар | |||||
2.
3. | Деңгейлік тапсырмалар
Бағалау
Рефлексия Үйге тапсырма беру Кері байланыс
| Мұғалім оқушыларға деңгейлік тапсырмалар таратып береді
Оқушыларға өзін-өзі, жеке, топта бағалауға мүмкіндік береді. «Бағдаршам» стартегиясы бойынша тақырыпты түсінгенін анықтайды Еркін тақырыпқа анимация жасау стикер таратады | А деңгейі «Бақытты балалық шақ» тақырыбына анимация жасау В деңгейі «Топтастыру» стратегиясы Анимация түрлері С деңгейі Ортадағы қаламсап стратегиясы: (сөйлемді мәтін бойынша толықтыру). Оқушылар бағалау парағы арқылыөздерін, жолдастарын топта бағалайды. Топтағы жұмыс мұғалңмнің берген жетондарымен бағаланады Оқушы бүгінгі тақырыпта меңгергенін бағдаршам түстері арқылы көрсетеді.
Стикерге өз ойын жазып тілек ағашына жапсырады. | Топтық жұмыс
Саралап оқыту СТО стратегиялары
өЗін-өзі бағалау, топта бағалау
Өз-өзін бағалау
| Үш шапалақ
мұғалімнің берген жетоны
Оқушылар бағалау парағы арқылыөздерін, жолдастарын топта бағалайды. Топтағы жұмыс мұғалңмнің берген жетондарымен бағаланады Түрлі түсті жетондармен ойларын білдіреді
| 10 минут
3 минут
| Компьютер, интерактивті тақта., ноутбук, планшет, ұялы телефондар
Ноутбук, плашет, Постерлер, маркерлер Оқулық, мәтін, алгоритм, ноутбук Бағалау парағы
Үш түсті стикерлер Тілек ағашы |